«Kunsberga lieta» tuvu noslēgumam

21. februārī Tukuma tiesā tika atsākta apsūdzības izskatīšana pret tukumnieku E. Kunsbergu par sava paziņas – 24 gadus vecā karatē trenera A. Rancāna – nogalināšanu pērn 14. aprīlī Tukuma krogā «Alus pagrabs». Tiesā tika uzklausīta apsūdzētā liecība, kas vairākos aspektos nesakrita ar pārējo liecinieku viedokļiem, kā arī paša E. Kunsberga agrāk sniegtajām liecībām. Apsūdzētais to skaidroja gan ar to, ka liecinieki – bijušie A. Rancāna draugi – vienojušies viņu nomelnot, gan ar šoka stāvokli, kādā viņš atradies pēc traģiskā notikuma un daļēji atrodoties arī šobrīd.

21. februārī Tukuma tiesā tika atsākta apsūdzības izskatīšana pret tukumnieku E. Kunsbergu par sava paziņas – 24 gadus vecā karatē trenera A. Rancāna – nogalināšanu pērn 14. aprīlī Tukuma krogā «Alus pagrabs». Tiesā tika uzklausīta apsūdzētā liecība, kas vairākos aspektos nesakrita ar pārējo liecinieku viedokļiem, kā arī paša E. Kunsberga agrāk sniegtajām liecībām. Apsūdzētais to skaidroja gan ar to, ka liecinieki – bijušie A. Rancāna draugi – vienojušies viņu nomelnot, gan ar šoka stāvokli, kādā viņš atradies pēc traģiskā notikuma un daļēji atrodoties arī šobrīd.

E. Kunsbergs apšaubīja arī Tiesu psihiatriskās ekspertīzes atzinumu, ka viņam nekāda šoka neesot, un nevarēja arī izskaidrot, kāpēc sitienu pēdu uz mirušā ir vairāk nekā viņš teicās sitis – tikai divas, varbūt trīs reizes (turklāt sitis "kā parasti", īpaši nemērķējot, bet apzinoties, ka seja tomēr ir vieta, kur iespējams radīt dzīvībai bīstamus miesas bojājumus).
Pirmās tiesā pavadītās dienas noslēgumā noskaidrojās abu pušu viedokļi: cietusī puse vēlas saņemt Ls 100 000 lielu kompensāciju, bet apsūdzētais savu vainu atzina tikai daļēji – viņš atzīstot, ka nogalinājis A. Rancānu, tomēr nav izdarījis tik daudz sitienu, kā stāsta liecinieki. E. Kunsbergs arī lūdza tiesnesi samazināt kompensācijas apjomu, jo viņš neredzot iespēju, kā to samaksāt.
22. februārī, kad tiesā notika abu pušu debates, rajona virsprokurors A. Bičušs vainīgajam pieprasīja deviņu gadu cietumsodu un papildus divus gadus policijas uzraudzībā, taču galīgais spriedums būs zināms otrdien, 26. februārī.

Komentāri

 1. Tikai 9 gadi par jauna vīrieša-vecāku balsta vecumdienās, nogalināšanu.
  Tikai 9 gadi par to, ka sistemātiski spļāvis virsū tautas noteiktiem likumiem un morālei.
  Pēc 9 gadiem viņš būs ļaunuma pārņemts,labi trenēts recidīvists,kas reāli apdraudēs visus godīgods pilsoņus-nodokļa maksātājus

 2. leons48
  Tu to cilveeku paziisti? Es nee – taadeelj nenjemos spriest kaads vinjsh ir bijis vai buus! Viss nav tikai melns vai balsts. Lai arii, protams, tas nekaadaa gadiijumaa vinju neattaisno, tomeer tas tachu nebija "labi izplaanots cinisks noziegums"!? Pa manam – vienkaarshi kaarteejaa dzeeeruma glupiiba. Tadeelj…arii vinju… man ir mazliet zheel.

 3. brexim. Vienkārši kārtējā dzēruma glupība??? Tu ko, nosist cilvēku ir vienkārši glupība? Žēl slepkavu? Da mūža ieslodzījumu tādiem atsaldētiem izdzimteņiem vajag un ne dienu mazāk! Un ej paturi viņam rociņu, ja žēl!

 4. gaga. Tu viņu pazisti??? Vai Rancans bijis eņģelis? Vai ta bija pirma reize kad šis "treneris" dabuja pa purnu kada kroga? Ne!!! Vienkarši puika sita atrak ne ka dabuja pats. Ielas likums-sit pirmais!

 5. leonam48.pričom te vacāku balsts, vecākus tagad balstīs nauda, kurš mēs esam tikai tīrs godīgs pilsonis t.i. nodokļu maksātājs, ja kāds ir tad viņš vai nu nevar vai nemāk citādi, tad nav īsti gudrs. Elvijs bija sasapņojies, ka izslēgs Rancānu un tad muks, moška arī bija nobijies, kas to tagad zina, sanāca kā ir. es domāju, ka daudziem var tā sanākt kā Elvijam.

 6. juridiski pareizā šī nodarījuma kvalifikācija ir NONĀVĒŠANA AIZ NEUZMANĪBAS- reālākais soda mērs- 1-3 gadi brīvības atņemšanas, diemžēl; bet šis process jau no paša sākuma ir uztaisīts par farsu, kur galvenie klauni- apsūdzības uzturētājs un cietušo pārstāvis; a tīri cilvēciski šajā gadījumā abi iesaistītie līdzvērtīgi vainīgi- abi vienādi dzēruši, abiem kauties patika, abi līdzvērtīgi cietuši- viens kapos, otrs cietumā- gan fiziskā, gan savas dvēseles žņaugos…žel protams, bet tāds laikam liktenis

 7. A, kaa tad tu to sauktu, ja ne par "dzeeruma glupiibu"? Tu domaa, ka tas siikais baigi gribeeja kaadu nosist un peec tam seedeet cietumaa? Protams, reibums ir vainu pastiprinošs apstaaklis, bet shajaa gadiijumaa skjiet – pat iemesls.
  Un jaa, man ir zheel shito jaunatni, kas savaa dziivee visticamaak neko labu vairs neredzees!

 8. Kristaps84.
  Paskatīsimies ko tu teiksi ,kad tāds atsaldētais nogalinās tavu meiteni,brāli,māsu vai ,pasarg Dievs ,māti.
  Vai tad tu tiešām metīsies šo slepkavu aizstāvēt?
  Tad jau jādomā par tavām morālām vērtībām, ja aizstāvi slepkavu.

 9. leonam48. Nav runa par aizstāvību,sodam ir jabūt! Puiku sodija par tīšu slepkavību! Bet visi Tukuma saprot ka tā bijusi nejaušība!

 10. Šodienas cilvēciskās vērtības diskotēku "apļa muzikas" notrullinātas,"zālītes"apkvēpinātas ir tādā mērā,ka mums noziegums- cilvēka noslepkavošana liekas tāds negadījums,nejaušība.
  Tad jau tiešām jājautā, kas tajā Tukumā ,Latvijā notiek?
  Visas mūsu senču,tūkstošiem gadus uzkrātās zināšanas runā tam pretī!
  Šajos juku laikos ,lai neapjuktu mums ir jāatskatās uz saviem senčiem.
  Tā tauta, kas neciena gudrajos ir lemta nāvei.
  Palasīsim Dainas,Bībeli,Bhagavat-Gītu,Korānu,Talmutu-mūsu senču gudrību-gudrības krātuves. Un mums paliks ļoti žēl sevis.
  Neviena ,šīs augstākās morāles krātuve ,neatļauj nesodīti nogalināt līdzcilvēku.
  Kam no mums ir dotas tiesības nepakļauties mūsu senču gribai?
  Ja gribam, kā tauta izdzīvot?

 11. leonam48. Tur runa iet arī par zagļem. Kādus sodus saņem tie? Vai rokas kadam cirt nost??? Viss plūst, viss mainās… Arī likumi un tikumi. Vai tu domā ka 9gadi padarīs viņu labāku? Interesanti būtu zināt,ko vecāki darītu ar 100000? Atvert vel vienu karate skolu?

 12. Mīļais SIMS !
  Nerunā lūdzu visu Tukumnieku vārdā!
  Es arī esmu Tukumnieks. Tukuma kapos guļ mana vecvecmāte.
  Jau sist otru ar kulaku pa seju ir noziegums,necilvēciska rīcība. Normāls cilvēks to nevar un nedrīkst darīt.
  Ja viņš to dara viņš jau ir bargi sodāms.
  Nekrāsosim baltu cilvēku slepkavu. Slepkava ir visas viņa ģimenes kauns un negods.Tas ir lāsts visai dzimtai.Tā ir visu Tukumnieku traģēdija.
  Ja mūsu jaunatne metas aizstāvēt slepkavu, tad…..jāsaka tā, mēs bruģejam ceļu nākošām slepkavībām.

 13. leonam48. Tu domā ka puika gribēja galināt???? Tad jūs leons48 esiet stulbs. budāms karate treneris,cik cilvēkiem nogalinātis ir sitis pa seju??? Tātad viņš arī ir pelnijis sodu??? Jūs esiet DEMAGOGS!

 14. simi, liec taču mierā leonu.leonam ir divas tasnības-viņējā un nepareizā. veselu gadu te velkas dažu aktieru teātris. kad inese salietojās novājēšanas tabletes "lido"", par ko pati teica žurnālā, ka tajā laikā bija stipri nojūgusies, raudājusi zem galda, gulēt gājusi 5 no rīta, cēlusies 9, tad tajā laikā arī trāpījās tas jaunās paaudzes aicinājums.a tagad točna runa iet par naudu un sevis publicēšanu.žurnālisti, visas ineses un co, uzrakstiet arī kādreiz par to, ka cietušie arī mēdz būt maitas.aizejiet un paprasiet, kā jūtas elvja vecāki, ko viņi domā. tā normāli paprasiet. varbūt izstāstīs. un no tā teksta kāds padomās.

 15. Es domāju, ka vairs nav nozīmes tam, vai slepkavība bija tīša vai netīša, jo cilvēks ir miris un nekas, neviens vairs viņu neatdzīvinās. Vainīgajam par to ir jāatbild, tā ir viņa problēma, ka negribēja nogalināt, ka sanāca netīšām; nevajag tēlot varoni, kad jūra līdz ceļiem. Te nu ir redzamas sekas tai pārlieku lielajai demokrātijai mācību iestādēs, kad skolēniem praktiski nav ierobežojumu un rodas ilūzija, ka viņiem pieder pasaule. Un tad, kad paliek gadi un iestājas kriminālatbildība, viņi turpina dzīvot ilūzijā, kur viņi drīkst visu, bet paši ir neaizskarami.
  Mani pārsteidz, ka ir cilvēki, kas uzskata, ka pieprasīta kompensācija ir pārlieku liela. Cilvēka dzīvību naudā izmērīt nevar, lai kas vecākus mudināja pieprasīt tieši tādu summu, viņiem ir visas tiesības to darīt.
  Atliek vien cerēt, ka tādas lietas vairs neatkārtosies un agri vai vēlu Tukums spēs dzēst savu pēdēja laika bēdīgi slaveno reputāciju.

 16. Netīša slepkavība??? Tas ir kā? Nodauza ar kulaku pa seju? Ja kāds atļaujas pacelt kulaku pret otru cilvēku ir jāatbild par sekām. Cilvēks ir miris. Un sods atbilstošs. Tikai to naudas kompensāciju gan priekš kam. Tāpat tak nesamaksās…

 17. Vaij tad tiesam ir janomelno elvis? Vecakus saprotu izsaku dzilu lidzjutibu,jo newar but dzive nekas trakaks par tuva cilveka navi! Bet newajaga uzreiz teikt kad elvis ir slepkava! Nedomaju kad vins sita ar merki nogalinat! Vienkarsi liktenis! Vini abi nebija svetie? Ja wins butu tik svets tad kapec nakts laika budams sportists atrodas tukuma lielakaja dzertuve?

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *