Kandavas vārds cauri gadsimtiem

Jau izsenis mūsu pilsētu dēvē par «Kurzemes Šveici». Jā gan, skaista ir mūsu mazpilsēta jebkurā no gadalaikiem, bet pašreiz, pavasara un vasaras krustcelēs, tai piemīt īpašs krāšņums. To izjūtam it visur, gan pastaigā pa šaurajām, bruģētajām ieliņām, gan šķērsojot Latvijā vecāko akmens tiltu pār gleznaino Abavu. Sirmā senatnē Kandavas tuvējo apkaimi klāja diženu ozolu audzes. Lai pilsētai ozola stiprums un spēks, Kandavas ģērboni rotā simbolisks ozola zars.

Jau izsenis mūsu pilsētu dēvē par «Kurzemes Šveici». Jā gan, skaista ir mūsu mazpilsēta jebkurā no gadalaikiem, bet pašreiz, pavasara un vasaras krustcelēs, tai piemīt īpašs krāšņums. To izjūtam it visur, gan pastaigā pa šaurajām, bruģētajām ieliņām, gan šķērsojot Latvijā vecāko akmens tiltu pār gleznaino Abavu. Sirmā senatnē Kandavas tuvējo apkaimi klāja diženu ozolu audzes. Lai pilsētai ozola stiprums un spēks, Kandavas ģērboni rotā simbolisks ozola zars.

Šogad Kandavai 777. gadskārta. Par godu šim notikumam tiek rīkoti novada svētki. Par svinību norisi stāsta kultūras centra vadītāju Ivetu Grunti:

– Šogad svētku pasākumus esam iecerējuši kā pastaigu cauri gadsimtiem, pāršķirstot vēstures lappuses no Kandavas pirmsākumiem līdz pat šim brīdim. Tālab arī pasākumi norisināsies ne tikai vienviet pilsētas centrā, bet vienlaikus arī abos pilskalnos un skeitparkā. Neierastāk kā citreiz, jau 9.30 mēs – kultūras centra ļaudis – dosimies pilsētas ielās vēstīt par svētku norisi.

Vecpilsētas laukumā – darbošanās visas dienas garumā

Oficiālā svētku atklāšanas ceremonija notiks 10.00 Vecpilsētas laukumā, kur pasākumi paredzēti visas dienas garumā. Arī vakara lustes jeb koncerts un dejas notiks vecpilsētas laukumā. Pēc svētku atklāšanas līdz pat 14.00 turpināsies Kandavas novada pašdarbības kolektīvu koncerts. Tajā skatītājus priecēs Cēres amatierteātris un sieviešu vokālais ansamblis; Matkules bērnu deju grupas; Zemītes vokālā grupa «Spārni» un tradīciju ansamblis; Valdeķu sieviešu vokālais ansamblis un areobikas grupa; popgrupa «Taustiņi», vokālais ansamblis «Pustonis»; Arta Jēkabsone un Kandavas deju skolas kolektīvs. Savukārt pēc tam sevi pieteiks dažādu tautību kolektīvi. Tajā pat laikā laukumā būs iespēja iepazīties ar novada uzņēmēju piedāvājumu, kā arī nodoties vēderpriekiem vairākos laukumā izvietotajos krodziņos.

Senatnīgumu baudīt varēs Kandavas pilskalnos

Senču un Bruņinieku pilskalns ir senu teiku un nostāstu apvīti. Senču pilskalnā no 11.00 būs iespēja uzzināt par Kandavas aizsākumiem, kā arī iepazīties ar seno amatnieku darbu prasmi un tā laika amatu tradīcijām, kuras demonstrēs Latvijas etnogrāfiskā brīvdabas muzeja amatnieku kopa, bet par svētku noskaņu atbilstoši gādās folkloras kolektīvi. Jubilejas svinībām par godu būs izgatavotas īpašas monētas, kuras vienu pusi rotās pulvertorņa simbols un jubilejas reizes gadaskaitlis, bet otru – pilsētas ģērbonis. Interesentiem, kuri vēlēsies, būs iespēja monētu izkalt pašu rokām. Varēs izzināt arī dzintara apstrādes mākslu, kā arī aplūkot un iegādāties dzintara rotaslietas.

Bruņinieku pilskalnā apmeklētājus sagaidīs viduslaiku tērpos un tēlos iejutušies bruņinieki, Ventspils biedrības «Comturia Winda» pārstāvji un pelēkās māsas jeb mūsu muzeja meitenes. Ja būs vēlēšanās, loku un zobenu "iemēģināt" varēs ikviens, protams ne ar tādu pielietojumu kā senatnē, bet mūsdienīgāku un, galvenais – drošu.

"Nāc jandelēt!"

Tā aicinām svētku mazos dalībniekus doties līdz Ozolu ielas laukumam pie skeitparka, kur viesosies atrakciju miniparks, izpriecām piedāvājot batutus, velokartus un piepūšamās atrakcijas.

Līdz pusdienlaikam Mākslas skolas audzēkņi Vējspārnā jeb Lielās ielas bruģētajā posmā zīmēs Kandavu, bet no 13.00 audzēkņu darbu izstādi būs iespējams aplūkot Vecpilsētas laukumā. Apmeklētājiem atvērta arī gleznu galerija «Vējspārns», kur aplūkojami Mākslas skolas absolventu darbi.

Lielā pastaigā aicināts iesaistīties ikviens

Gājienam jeb lielajai pastaigai aicinām visus pulcēties laukumā pie domes. Talsu pūtēju orķestra pavadībā 20.00 visi kopā dosimies pa Ķiršu, Skolas, Sabiles ielu uz vecpilsētas centra laukumu, kur turpināsies vakara lustes. Lai kopīgi radītu un izbaudītu svētku noskaņu, gājienā iesaistīties aicinām ikvienu! Izvēle, kā tērpties – jūsu pašu ziņā! Aicinām ierasties arī karnevāla tērpos.

Gājiena dalībniekiem sasniedzot galamērķi, aptuvenis 21.00 Vecpilsētas laukuā turpināsies apsveikumi pilsētai, plašs un saturā daudzveidīgs svētku koncerts, bet noslēgumā – balle.

Svētdien svētki turpināsies

Pašā rīta agrumā, 6.00 pie tilta aicināti kaislīgie makšķernieki, lai cīnītos par brangāko lomu.

10.00 Kandavas sporta hallē tiek organizēts ātrspēles turnīrs dambretē, kurā piedalīties aicināts ikviens, kuru kaut mazliet interesē šī galda spēle.

12.00 aicinām bērnus pulcēties zaļajā laukumiņā pie Abavas tilta, kur paredzētas visvisādas jautras, aizraujošas un interesantas aktivitātes bērniem. Bet svētku izskaņā – 13.00 pie Līgupītes ietekas Abavā sāksies tradicionālais peldošu objektu brauciens līdz senajam akmens tiltam pār Abavu, apliecinot, ka upe atkal ir kuģojama. Laivu brauciena dalībniekus galamērķī gaidīs pārsteigums!

Par to pārliecināsieties, ja piedalīsieties, vai arī būsiet skatītāju pulkā. Uz tikšanos svētkos!

Komentāri

  1. Man nav nekādu iebildumu pret svētkiem,taču īsta prieka par tiem nav,zinot,cik daudz svarīgu pilsētniekiem lietu nav sakārtotu.Un te es nevainoju domi vien.Un runa nav par sakārtošanu tiešajā nozīmē.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *