Kandavas novadā – četras parakstu vākšanas vietas

No 12. marta līdz 10. aprīlim ilgs parakstu vākšana likumprojekta «Grozījumi Latvijas Republikas Satversmē» ierosināšanai. Parakstu vākšanai Latvijā kopumā izveidotas 620 parakstu vākšanas vietas, ko noteikušas pašvaldības.

No 12. marta līdz 10. aprīlim ilgs parakstu vākšana likumprojekta «Grozījumi Latvijas Republikas Satversmē» ierosināšanai. Parakstu vākšanai Latvijā kopumā izveidotas 620 parakstu vākšanas vietas, ko noteikušas pašvaldības.

Kā parakstu vākšana risināsies Kandavas novadā, pastāstīja novada vēlēšanu komisijas priekšsēdētājs Didzis Zeibots:
– Kandavas novadā darbojas četras parakstu vākšanas vietas: Kandavas novada domē, Dārza ielā, kā arī Cēres pagasta, Matkules pagasta un Zemītes pagasta administratīvajos centros. Parakstu vākšanas vietas visas 30 dienas strādās četras stundas dienā, arī brīvdienās un svētku dienās.
Nemainīgs parakstu vākšanas vietas darba laiks ir Cēres un Matkules pagastā: Cērē katru dienu no 9.00 līdz 13.00, bet Matkulē – no 8.00 līdz 12.00.
Zemītes pagastā – no 8.00 līdz 12.00 darba dienās, bet 15. martā no 9.00 līdz 13.00 un 16. martā no 10.00 līdz 14.00.
Savukārt parakstu vākšanas vietas darba laiks Kandavas novada domē ir no 8.00 līdz 12.00, bet, ņemot vērā iedzīvotāju lūgumu, 17. martā no 14.00 līdz 18.00.
Turklāt šoreiz parakstu vākšanā ir jauninājums, ka parakstu vākšana tiks organizēta arī vēlētāju dzīves vietā. Šo iespēju var izmantot tie vēlētāji, kuri atbalsta Satversmes grozījumu projekta iesniegšanu Saeimā, bet sava veselības stāvokļa dēļ paši nevar ierasties parakstu vākšanas vietā. Tad vēlētājam jāraksta iesniegums, uzrādot vārdu, uzvārdu, personas kodu un atrašanās vietu un jānogādā tuvākajā parakstu vākšanas vietā līdz 9. aprīļa 12.00. Gribu uzsvērt, ka parakstu vākšanu vēlētāju atrašanās vietās vēlēšanu komisijas organizēs tikai pēdējā parakstu vākšanas dienā, 10. aprīlī.
Nākot parakstīties, obligāti jāuzrāda derīga pilsoņa pase, kurā pēc parakstīšanās tiks veikta atzīme.
12. martā, sazinoties ar atbildīgajiem darbiniekiem novada parakstu vākšanas punktos, noskaidrojām, ka pirmajā dienā Kandavas pilsētā un Matkules pagastā parakstījušies pa vienam pilsonim, bet Cēres un Zemītes pagastos – katrā divi pilsoņi.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *