Covid-19. Aktuāli/14. martā/

14. martā 15.00 sākusies slēgta Latvijas valdības sēde, kurā, pēc neoficiālas informācijas tiek spriests par iespējamu papildu ierobežojumu noteikšanu valstī, piemēram, par robežu un avio satiksmes slēgšanu.

Ārlietu ministrija aicina neceļot

14. martā 11.00 Ārlietu ministrija publicējusi Paziņojumu Latvijas ceļotājiem Eiropā: ”Covid-19 ierobežošanai vairākas valstis Eiropā – īpaši Polija, Čehija, Slovākija, Dānija un Ukraina – nosaka pārvietošanās ierobežojumus, tai skaitā robežu slēgšanu. Ar nopietniem pārvietošanās ierobežojumiem var saskarties arī tie, kuriem jāšķērso minētās valstis. Pašreiz noteiktie ierobežojumi neskar kravu pārvadājumus. Šādos apstākļos pastāv risks nonākt karantīnas zonā, vai arī var nākties ievērot 14 dienu karantīnas nosacījumus ārvalstī. Ārlietu ministrija aicina sekot līdzi vietējo iestāžu informācijai. Pēc atgriešanās Latvijā ir jāievēro piesardzības pasākumi: https://spkc.gov.lv/lv/aktualitates/get/nid/779

Plašāka informācija ir pieejama Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontā https://www.facebook.com/celodrosi/ un pa tālruni +371 26 33 77 11. Vienlaikus atgādinām, ka kopš 12. marta Ārlietu ministrija aicina neceļot ārpus Latvijas, izņemot ārkārtas gadījumus un gadījumus, kad personai no Latvijas jāatgriežas savā mītnes valstī. Ja Jums ir nepieciešama konsulārā palīdzība, zvaniet uz Konsulārā departamenta diennakts tālruni ārkārtas situācijām: +371 26 33 77 11 vai rakstiet e-pastu uz palidziba@mfa.gov.lv.”

Lietuva slēdz robežu

14. martā 18.00 spēkā stāsies Lietuvas lēmums uz desmit dienām atjauno robežkontroli uz Eiropas Savienības (ES) iekšējām robežām ar Poliju un Latviju. Caur robežšķērsošanas punktiem uz šīm robežām ārvalstniekiem būs liegts ieceļot Lietuvā. Aizliegums neattieksies uz tiem ārvalstniekiem, kas saņēmuši darba atļaujas un kuriem nav vērojamas saslimšanas simptomi.

Jebkāda pārvietošanās starp Lietuvu un Poliju būs atļauta vienīgi caur Kalvarijas robežšķērsošanas punktu. Visās Lietuvas lidostās šodien uzsākta ielidojošo pasažieru sanitārā kontrole, bet izceļojošajām personām būs liegts izlidot uz riska valstīm. (Lietuva sarakstā iekļautas 18 valstis: Ķīna, Honkonga, Irāna, Japāna, Dienvidkoreja, Singapūra, Vācija, Francija, Spānija, Itālija, Islande, Norvēģija, Zviedrija, Austrija, Dānija, Nīderlande, Šveice un Ēģipte  – atjauninājums veikts 13. martā.) Pārbaudēm, ko ar armijas atbalstu veiks Nacionālais sabiedriskās veselības centrs, būs pakļautas visas ieceļojošās personas bez izņēmuma. Sanitārā kontrole uz Lietuvas sauszemes robežām tiek veikta jau kopš piektdienas, īpašu uzmanību pievēršot autobusiem un automobiļiem ar ārvalstu reģistrācijas numuriem.

 

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *