Beidzot mājās!

15. augustā atbilstoši līgumam visiem atjaunošanas darbiem nesen degušajā Kandavas sociālajā pansijā bija jānoslēdzas. Tādēļ «Kandavas Ziņas» devās lūkot, kā šī līguma nosacījumi tiek pildīti un vai visi pansijas iemītniekie tiešām jau var jau atgriezties savās mājās?

15. augustā atbilstoši līgumam visiem atjaunošanas darbiem nesen degušajā Kandavas sociālajā pansijā bija jānoslēdzas. Tādēļ «Kandavas Ziņas» devās lūkot, kā šī līguma nosacījumi tiek pildīti un vai visi pansijas iemītniekie tiešām jau var jau atgriezties savās mājās?

No deguma ne smakas

Vēl vakar no rīta pansijā bija manāma aktīva rosība – kravas automašīnā tika krauti būvniecības materiāli un instrumenti, arī krāsas un sildītāji, kas pansijas sienām pēc ugunsdzēsēju aktīvās darbošanās 19. jūlija pievakarē, palīdzēja tapt ātrāk sausām. Tomēr strādnieki, kas visu šo mēnesi veica atjaunošanus darbus, projām vēl neposās, bet gan steidza pabeigt iesākto. Vietām vēl tika piekrāsotas sienas, citur – klāts linolejs, bet par neseno ugunsgrēku iekštelpās liecināja vien kāda nokvēpusi lampa.

Darbu veicēji gan pastāstīja, ka problēma ar sodrējiem esot bijusi pamatīga – visu nācies mazgāt vairākkārt, jo cilvēki, bēgot no saviem dzīvokļiem, tos atstājuši vaļā. Arī sociālās pansijas vadītāja Mārīte Grīnhofa atzīst, ka dažām mēbelēm pēc ugunsgrēka diemžēl nav izdevies piešķirt iepriekšējo izskatu. "Bet Kandavas mūzikas skola mums solīja atgādāt savas vecās sekcijas, jo paši iegādājušies jaunas. Pansijas grāmatu plauktus gan mazgājām, tomēr pavisam tīrus tos dabūt neizdevās," pastāstīja Mārīte. Arī citi pansijas darbinieki aktīvi piedalījās uzkopšanas darbos – gan sienas mazgāja, gan krāsas traipus no grīdām tīrīja nost un veica citus nepieciešamos darbiņus.

Divās no telpām, kuras uguns visvairāk izpostījis, jau ielikti jauni plastikāti logi un, kā «Kandavas Ziņas» rakstīja iepriekš, visticamāk, ka ar laiku arī citi pansijas logi tiks nomainīti.

Mājās – ar asarām acīs

Paši mājas iemītnieki (kopskaitā 25) ēkā atgriezās pēcpusdienā. Cits, kas ņiprāks, no Kandavas slimnīcas pats ar kājām atnāca, bet daļu atvizināja Sociālā centra busiņš. Bet visi bija vienlīdz priecīgi beidzot atgriezties mājās. "Kā nekā pansijā katram ir sava istabiņa, bet slimnīcā cilvēki bija spieti dzīvot kopā pa četriem citiem," skaidro M. Grīnhova.

Kāds, pansijas gādīgā personāla pavadībā, devās uz istabiņu pārbaudīt vai šī, prombūtnes mēneša laikā, kas nav pazudis; kāds – steidzās uz veikalu pēc kaķu barības saviem mīluļiem, kas saimnieci sagaida ar ņaudēšanu korī. Atgriešanās mājās tika pat asarām slacīta.

Naudas vēl nav…

Kandavas domes priekšsēdētājs Alfreds Ķieģelis pastāstīja – lai arī atjaunošanas darbi jau teju pabeigti, tomēr kompensācija no apdrošinātājiem vēl tikai tiek gaidīta. Kopumā darbi izmaksājuši Ls 26 000, un šo summu apstiprinājuši arī apdrošinātāji, tomēr ar naudas izmaksāšanu kavējas. "Stāsta, ka, gaidot izziņas no policijas un ugunsdzēsējiem," A. Ķieģelis. Tas nozīmē, ka oficiālais ugunsgrēka izcelšanās iemesls vēl īsti neesot zināms. Domes ārkārtas sēdē, kas notika īsi pēc notikumiem pansijā, sprieda, ka iespējams pie vainas esot televizors. Runāja arī par ugunsdrošo metāla durvju uzstādīšanu pansijas gaitenī. "Mēs par to vēl domājam, taču ir speciālistu viedoklis, ka labākas par metāla, esot tieši speciāli apstrādātas koka durvis. Koks, atšķirībā no metāla, degot tā nederformējas, lai apgrūtinātu cilvēku izkļūšanu no telpas," stāstīja priekšsēdētājs un atzina, ka durvju uzstādīšana ir vēl tikai nākotnes plāns.

Komentāri

  1. Es jau bišķ ir piekus no tā ienesīgā seks darb mājās! Vai ta uz iels vairāk nemaksā?

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *