SIA “Tukuma siltums” tarifs no 1.augusta būs vēl zemāks nekā no š.g. 1.jūlija

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) izvērtējusi un š.g. 29.jūnija padomes sēdē apstiprinājusi SIA “Tukuma siltums” siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifu. Tukuma pilsētā, kā arī Džūkstes, Sēmes, Slampes, Tumes, Vienības un Pūres ciemā no š.g. 1.augusta tarifs būs 69,27 EUR/MWh jeb 18,1% zemāks, salīdzinot ar šobrīd piemēroto kopš š.g. 4.marta.

Jau ziņots, ka no š.g. 1.jūlija tarifs samazināsies par 13,3% līdz 73,37 EUR/MWh. Savukārt nupat apstiprinātais tarifs no š.g. 1.augusta paredz samazinājumu vēl par 5,6% līdz 69,27 EUR/MWh.

Šī bija pilnā tarifu projektā iekļauto izmaksu izvērtēšana, kurā tiek pārbaudītas visas uz siltumapgādi attiecināmās izmaksas. Pilno tarifu projektu SIA “Tukuma siltums” iesniedza saistībā ar komersanta darbības zonas paplašināšanos, kā arī ar tarifu veidojošo izmaksu un apjomu izmaiņām.

SIA “Tukuma siltums” 63,3% nepieciešamās siltumenerģijas plāno saražot deviņās katlumājās (trijās Tukuma un sešās apkārtējo ciemu katlumājās), kurās kā kurināmo izmanto šķeldu un granulas (Smārdes ielas Tukumā katlumājā), bet 36,7% no kopējā apjoma plāno iepirkt no SIA “Tukums DH”.

Vienlaikus, ņemot vērā, ka komersantam iespējamas kurināmā un iepirktās siltumenerģijas cenu izmaiņas, SPRK no jauna piešķīrusi atļauju komersantam pašam noteikt siltumenerģijas tarifus, tādējādi ļaujot savlaicīgi reaģēt uz kurināmā un iepirktās siltumenerģijas cenu izmaiņām, nosakot tarifus, kas atbilst ekonomiski pamatotām izmaksām, kā arī, ja komersantam izveidojušies neparedzētie izdevumi vai ieņēmumi.

SIA “Tukuma siltums” pilnā siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifu projekta aprēķinu ar pamatojošiem dokumentiem iesniedza SPRK 2022.gada 19.decembrī saskaņā ar Energoresursu cenu ārkārtēja pieauguma samazinājuma pasākumu likumā minēto normu. SPRK, izvērtējot tarifu projektu un tarifu veidojošo izmaksu pamatojumu, pieprasot un saņemot nepieciešamo papildu informāciju un skaidrojumu, secināja, ka SIA “Tukuma siltums” tarifs ir ekonomiski pamatots. Vērtēšanas laikā tika palielināts lietotājiem nodotās un saražotās siltumenerģijas apjoms, pārskatīti efektivitātes rādītāji un atsevišķas izmaksu pozīcijas.

SPRK atgādina, ka ir divu veidu tarifu projekti – pilnā tarifu projektā iekļauto izmaksu izvērtēšana, kur tiek pārbaudītas visas ar siltumapgādi saistītās izmaksas, un komersantu pašu noteiktie tarifi (izdota atļauja komersantiem pašiem noteikt tarifus), ja mainās kurināmā vai iepirktās siltumenerģijas izmaksas, vai pārdotās elektroenerģijas ieņēmumi. Abos gadījumos tarifu projekti tiek iesniegti SPRK izvērtēšanai, to izvērtēšanas laiks ir atšķirīgs.

Kopumā SPRK (30.06.2023.) izskatīšanā ir vairāk nekā 30 pilno siltumapgādes tarifu projektu Latvijā. Ar aktuālajiem siltumenerģijas tarifiem var iepazīties SPRK interaktīvajā tarifu kartē. 

SPRK tarifus apstiprina bez pievienotās vērtības nodokļa.

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *