FOTO: Baiba Reinsone

Papildus ieguldīs ceļos, to skaitā, labos Tukums-Jaunpils posmu

Pagājušā nedēļā, 28. aprīlī, valdība lēma piešķirt papildu 75 miljonus eiro, ko novirzīt valsts autoceļu sakārtošanai. Kā informē Latvijas valsts ceļi, šos līdzekļus ieguldīts plānot valsts galveno un reģionālo autoceļu seguma sakārtošanā, kā arī vairākos satiksmes drošības projektos. To skaitā, kā liecina publicētā karte, būs arī ceļa posms Tukums-Jaunpils, kur plānot atjaunot asfalta segumu.  

Kopumā būvdarbi plānoti 71 valsts ceļu objektā, kā arī atsevišķos satiksmes drošības uzlabošanas projektos. Tiks sakārtoti 583 kilometri valsts autoceļu un astoņi tilti.

Posmi, kuros tiks veikti remontdarbi, tika atlasīti pēc vairākiem kritērijiem. Pirmkārt, tiks uzsākti darbi, kas bija ieplānoti vairākos objektos 2021. gadā, taču to tehniskā dokumentācija jau ir gatava un remontdarbus var uzsākt jau šogad. Ņemot vērā to, ka papildu finansējums 75 miljonu eiro apmērā ir pieejams tikai līdz šā gada 31. decembrim, investīcijas tiks ieguldītas seguma atjaunošanā. Galvenais kritērijs posmu atlasē bija autoceļu tehniskais stāvoklis un satiksmes intensitāte. Seguma atjaunošanu var veikt tajos posmos, kas ir salīdzinoši labā tehniskā stāvoklī, kuru būtiski var uzlabot, atjaunojot segumu. Kā otrs būtisks kritērijs tika ņemta vērā satiksmes intensitāte, lai ieguldījumi varētu kalpot maksimāli lielam ceļu lietotāju skaitam.

Komentāri

  1. un Tukums – Kuldīga jau uz sabrukšanas robežas! sākot ar 13.km granti nomainīja uz asfaltu, bet posmu no Tukuma atstāja “nokaušanai” kāds ir papētījis cik liela slodze tagad ir šim autoceļam! Rekonstruēt bija paredzēts jau pirms diviem gadiem, bet labi ja vēl pēc diviem vispār izdarīs!

  2. Gan jau atkal autocela uzturejajs kautko sacakares jo viniem nau ne cilveku ne tehnikas ar ko stradat nosola pa letako cenu bet kad jastrada tad nau ar ko! Piemers cels uz Enguri! Vel daudz tadi celi ir Tukuma kurus sacakareja! Ar tikai lomiku un lapstu nevar celu salabot.

  3. No Vaskiem uz Tukumu ceļš tiešām “grandiozs”, labāk braukt pa granti! Labi, ja jaunas plombes!

  4. Vai tiešām?Neticēju,ka savā mūžā to piedzīvošu.Kā manā bērnībā ceļu taisnoja,asfaltu uzlēja,tā līdz šim laikam tikai ielāps uz ielāpa.Nu jau mazbērni purinās pa šo ceļu

  5. Kandava- Zemīte- Saldus laikam nekad nepiedzīvos pārbūvi, itsevišķi posms, kas ir no Zantes robežas uz Remti asfalts vienos dziļās un asās bedrēs .

  6. Kamēr tas ceļš netiks salabots-neticēšu! Es nesaprotu kā vispār var būt tāds ceļš 21.gadsimtā! Viss ceļš sastāv no ielāpiem! Nav nevienas dzīvas vietas! Un šitie gadi…….

  7. Tikai tas ceļš paliek šaurāks un šaurāks, no Bikstiem līdz Jaunpilij, nav divām samagajām mašīnām iespējams samainīties. Vienam ir jauzbrauc ar riteni uz grants nomali.
    Tas līdz brīdim kamēr notiks kāda traģēdīja piemēram skolnieku autobus. Vainīgs būs šoferis, ne ceļa projektētāji. Galvenais, lai izrok vēl dziļākus grāvjus.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *