Piektdiena, 2019. gada 20. septembris
Marianna, Ginters, Guntra

Aicina kolektīvus atbrīvot Kaņiera ezeru

Autors: ntz.lv
Twitter
FaceBook
print
2019. gada 29. janvāris 09:55

Lai nodrošinātu putniem labvēlīgus ligzdošanas apstākļus, Dabas aizsardzības pārvalde februārī aicina darba un interešu kolektīvus pieteikties talkām Ķemeru Nacionālajā parkā kur no krūmiem un apauguma jāatbrīvo Kaņiera ezera salas. Šīs talkas ir iespēja ne vien sniegt savu ieguldījumu dabas saglabāšanā, bet arī piedalīties netradicionālā kolektīva saliedēšanās pasākumā dabā.

Piesakoties talkai, kolektīvam jābūt gatavam divas līdz trīs stundas fiziski strādāt brīvā dabā, vairākās vietās savācot iepriekš nozāģēto un nopļauto koku, krūmu un niedru apaugumu. Talkas notiks visu februāri un atkarībā no konkrētā kolektīva iespējām, tās var noorganizēt gan darbadienās, gan brīvdienās. Kolektīvu var pieteikt pa  28611079 vai, rakstot uz e-pastu [email protected].

Kaņiera ezers atrodas ĶNP dabas lieguma un rezervāta zonās. Ar bagātīgajiem niedru labirintiem un seklo ūdeni tas ir putniem nozīmīga vieta gan ligzdošanas, gan caurceļošanas laikā, lai atpūstos. Šeit novērotas teju 200 no 365 Latvijā sastopamajām putnu sugām. Ezerā ir 14 salas, no kurām deviņas ir dabiskas, bet pārējās – mākslīgi veidotas ligzdojošo ūdensputnu piesaistīšanai.

“Lai salās saglabātu putnu ligzdošanai labvēlīgus apstākļus, tās regulāri jāattīra no liekā koku, krūmu, niedru apauguma, jo ūdensputniem piemērota ir tikai zema augu “sega”. Viegli piekļūt teritorijai var tikai ziemā sasaluma apstākļos, darbs ir specifisks – paveicams tikai ar rokām, turklāt darāmā apjoms – liels, tādēļ priecāsimies par jebkuru kolektīvu, kas izvēlēsies palīdzēt,” saka Pārvaldes Pierīgas reģionālās administrācijas Administratīvās daļas vadītājs Artūrs Jansons. Viņš uzsver, ka ziemīgie laikapstākļi ir parūpējušies par to, lai šogad pārvietošanās pa Kaņiera ezera ledu būtu droša, sasniedzot vietas, kurām citos apstākļos bez laivas nebūtu iespējams piekļūt: “Apmeklēt Kaņiera ezera salas, turklāt palīdzēt tās piemērot ūdensputnu ligzdošanai ir reti ekskluzīva iespēja.”

Darba laikā būs iespēja sasildīties pie ugunskura, savukārt pēc strādāšanas – ar siltu zupu, tādēļ par salšanu nav jāraizējas. Taču tā kā darbošanās notiks mitrājā, nepieciešams vilkt laika un darba apstākļiem atbilstošu apģērbu, kājās – mitrumizturīgus apavus, vislabāk – siltus gumijas zābakus.

Talkas tiek organizētas iniciatīvā “Daru labu dabai”, ko īsteno Dabas aizsardzības pārvalde sadarbībā ar Pasaules Dabas fondu. Iniciatīva aicina iesaistīties dabas saglabāšanas darbos  īpaši aizsargājamajās dabas teritorijās visā Latvijā. Vairāk: www.darudabai.lv.

P.S. Pirmā talka  jau 2. februārī 11.00, kas ir arī starptautiskā Mitrāju diena.  Kopīgiem spēkiem plānots no kokiem un krūmiem atbrīvot Kaņiera ezera piekrastē esošo kaļķaino zāļu purvu, tā izveidojot labvēlīgākus augšanas apstākļus kadiķu audzēm.Komentēt

Komentāru secība: dilstoši

  1. L39 teica:

    Ja tur ir kautcik malkas koki tad varu aizbraukt .kamer veel ledus..

  2. susuriņš teica:

    No kā atbrīvot? No terorista?No vīrusiem?Vajadzētu pabeigt domu vai izvēlēties citu vārdu….

  3. Šušuriņ teica:

    No putniem!

Pasākumu kalendārs

2019.09.20 | 12:00

Dzejas dienas sarīkojums Lapmežciemā 

2019.09.20 | 13:00

Deju izrāde Tukumā 

2019.09.20 | 16:00

Vakartirgus Pūrē 

2019.09.20 | 16:00

Vakartirgus Pūrē 

2019.09.21 | 9:00

Šautriņmešana Irlavā 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Septembris
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool