Pirmdiena, 2019. gada 22. aprīlis
Armanda, Armands
Ingrīda Egle ņem ūdens paraugu Slocenē pie «Tukuma Straumes»
Foto: Agita Puķīte

Slocenes upes ūdens zivīm nav labvēlīgs

Twitter
FaceBook
print
2015. gada 1. oktobris 10:00

24. septembrī Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskā institūta «BIOR» vecākā eksperte Ingrīda Egle noņēma ūdens analīzes piecās vietās Slocenes upē – grāvī, kas izvada ūdeņus no uzņēmuma «Tukuma Straume», pie a/s «Tukuma piens», pie ķīmiskās tīrītavas Durbes ielā, Tīles strautā Tīles ielā un Slocenes upē zem Tīles izvada.

Tukuma novada domes komunālās nodaļas vadītājs Ģirts Ruģelis: “Tukuma novada dome noslēgusi līgumu ar «BIOR» par šo analīžu ņemšanu, lai kontrolētu ūdens stāvokli upē. Ūdenī tiks pārbaudīts fekālo koliformu (Escherichia coli) un zarnu enterokoku skaits, kā arī izšķīdušā skābekļa daudzums, kas bija galvenais faktors, kāpēc Šlokenbekas dzirnavu ezerā gājušas bojā zivis. Līdz šim mēs pārbaudījām novada ezerus un citas peldvietas, taču Slocenes upes ūdens nav ticis pārbaudīts, nu tagad kontrolēs arī to.”

30. septembrī «BIOR» bija informējis Tukuma novada domi par analīžu rezultātiem. Salīdzinot izšķīdušā skābekļa daudzumu visās piecās paraugu ņemšanas vietās ar normatīvajos aktos noteikto (karpveidīgajām zivīm norma ir 8 mgO2/l, bet zemākā robeža 4, bet lašveidīgajām – 9, minimālais daudzums – 4,5), var secināt, ka nevienā vietā normatīvu augstākā robeža netiek sasniegta, savukārt vidējais rādītājs ir 4,44. Vissliktākā situācija ir pie «Tukuma Straumes», kur rādītājs ir tikai 0,5. Savukārt fekālo koliformu un zarnu enterkoku skaits lielākajā daļā ūdens paraugu ņemšanas vietu atbilst normatīviem, izņemot vietu Slocenes upē zem Tīles izvada un pie «Tukuma Straumes».

Vairāk lasiet laikraksta ceturtdienas, 1. oktobra, numurā ŠEIT!Komentēt

Komentāru secība: dilstoši

 1. RB teica:

  Skumji….. 🙁

 2. ss teica:

  beigās izrādās, ka straume vainīga

 3. ilsa teica:

  ”Savukārt fekālo koliformu un zarnu enterkoku skaits lielākajā daļā ūdens paraugu ņemšanas vietu atbilst normatīviem, izņemot vietu Slocenes upē zem Tīles izvada un pie «Tukuma Straumes».” Tad ko tas nozīmē? Kā strādā Tīle?

  • ACAPC teica:

   Kāda Tīle? Tīle neattīra Slocenes ūdeņus un nekad to arī nedarīs. Tīle nodarbojas ar Tukuma kanalizācijas un notekūdeņiem. Šeit jautājums Tukuma Straumei un līdz ar to arī Tukuma Novada Domei, kāpēc tiek pieļauts šāds pārkāpums un upes piesārņojums, kurš noārda skābekli?

   • andris teica:

    Slocenes upe zem Tīles piesārņota… Tas skaidri norāda piesārņotāju, Tīle netiek galā ar notekūdeņiem… Kas te neskaidrs??? OMG!

 4. MMM teica:

  Totie pie Durbes tilta ne jau katru dienu bet loti bieži ir tada voņa ka pilnigi aizrau lufti.

Pasākumu kalendārs

2019.04.22 | 11:00

Izstādes atklāšana Jaunpilī 

2019.04.22 | 12:00

Lieldienas Jaunpilī 

2019.04.22 | 12:00

Skrējiens Engures pagastā 

2019.04.22 | 12:00

Pasākums «Mēs Engurei» 

2019.04.22 | 13:00

Lieldienas Lapmežciemā 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Aprīlis
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool