Melānija, Imanta
Foto: Rūta Fjodorova

Labestības diena Apšuciemā

Twitter
FaceBook
print
2013. gada 11. jūlijs 10:45

Uz Labestības dienu Apšuciema skolā bija sabraukušas vairākas kuplas Sēmes un Tukuma ģimenes – apmēram 20 bērni un viņu vecāki. Viņus pie sevis viesos bija uzaicinājusi invalīdu biedrības «Tukuma domu biedri» aktīvisti, kas šeit  noorganizējuši trīsdienu nometni sev un savām ģimenēm. Kā stāsta projekta dalībnieki, tad ne visi kuplo ģimeņu bērni bija redzējuši jūru…

Biedrība realizē projektu «Dzīves skola Apšuciemā». Tajā paredzēts, ka tā dalībnieki atpūšas Apšuciema jūrmalā, organizē tikšanos ar interesantiem cilvēkiem, no kuriem gūst jaunas atziņas un atklāsmes. Šogad projekts ilgst trīs dienas. Katrai dienai dots savs nosaukums: «Veselības un Mīlestības diena», «Labestības diena», »Atklāsmju un gaismas diena». Tā, piemēram, pagājušā gadā šādā pat pasākumā tika uzaicināta uz tikšanos ar nometnes dalībniekiem Lia Guļevska, Diāna Bērza, Uldis Vidzis. Šogad ar nometnes dalībniekiem  «Atklāsmju un gaismas dienā» tiksies Agnese no Bērzciema, lai runātu par to, kā sadzīvot ar slimībām.

Kā mums pastāstīja biedrības vadītāja Anita Erenfrīde, tad biedrība darbojas jau trīs gadus. Un šī nav tās vienīgā aktivitāte. Nesen kā braukuši ekskursijā uz Ludzu. Biedrības mērķis ir izzināt sevi, un iet garīgās attīstības ceļu. Biedrības pirmais pasākums esot bijis luterāņu stunda, kur arī radies ierosinājums uzaicināt uz saviem pasākumiem kuplas ģimenes. Tās izvēlētas, vēršoties pēc informācijas Tukuma sociālajā dienestā.

Anitas kundze stāsta, ka biedrībai ir sabiedriskā labuma statuss. Nometnes dalībniekiem un viesiem diena piepildīta ar dažiem pasākumiem. Pēc atpūtas pludmalē un pusdienām visi devās uz skolas zālīti, kur viņus sagaidīja Anita Stikāne un Sarma Upesleja. Viņas lasīja pašsacerētu dzeju un dziedājās pašu sacerētās dziesmas. Sarma ir autore tekstam, bet Anita – mūzikai. Šī radošā sadarbība ir tik veiksmīga, ka abas kundzes Latvijā jau guvušas ievērību un atpazīstamību. Jautrību dažāda vecuma bērnu un pieaugušo kompānijā ienesa asprātīgais un mazliet āķīgais klauns Elitas Miezes izpildījumā. Vakarā notika Veltas Strautmanes dzejas lasījumi, Dace Lebeda spēlēja kokli. Viesiem uz mājam tika dots līdzi ciema kukulis – dažādi saldumi, bija sarūpētas arī nelielas piemiņas veltes.

Pavisam biedrībā «Tukuma domu biedri» ir 30 biedri, bet esot arī ļoti daudzi atbalstītāji. A. Erenfrīde saka, ka neesot grūti visu noorganizēt, ja līdzās ir atsaucīgi cilvēki, kā, piemēram, V. Strautmane, Igors Tarasovs un citi. Biedrības logo ir trīs burti – LAV, tās moto «Labestība. Atklāsme. Veselība», bet tikpat labi šie burti nozīmējot arī biedrības dibinātāju – Ludmilas, Anitas un Veltas – vārdu trīs pirmos burtus.

 

 

 

 

 

 

 

 

 Komentēt

Pasākumu kalendārs

2019.08.22 | 18:30

Skriešana Ragaciemā 

2019.08.23 | 19:00

Taku skriešana Matkulē 

2019.08.24 | 9:00

Bezceļa rallijs Zantē 

2019.08.24 | 10:00

«Abavas ceļotāju diena» 

2019.08.24 | 10:00

Kapu svētki Jaunpilī 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Augusts
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool