Ceturtdiena, 2019. gada 18. aprīlis
Laura, Jadviga

Sācies tiesas process par zivju bojāeju Šlokenbekas Dzirnavu dīķī

Twitter
FaceBook
print
2017. gada 9. februāris 11:11

7. februārī Tukuma rajona tiesa tiesneses Adrijas Kasakovskas vadībā sāka izskatīt krimināllietu, kurā apsūdzība pēc Krimināllikuma 102. panta trešās daļas uzrādīta SIA «Tukuma ūdens» valdes loceklis Ainaram Feldmanim.

Pirmajā tiesas dienā tika uzklausītas cietušās puses – Valsts vides dienesta Ventspils reģionālās vides pārvaldes direktores Ingunas Pļaviņas un Engures novada domes pārstāvja, pašvaldības policijas priekšnieka Jāņa Vancāna liecības, kā arī liecinieki – VVD vecākais inspektors Jānis Pētersons, a/s «Tukuma piens» inženieris Aivars Lazdovskis, Tukuma novada domes priekšsēdētājs Ēriks Lukmans un Tukuma novada domes priekšsēdētāja vietnieks Aivars Volfs. Liecināt šajā dienā bija aicināts arī SIA «Tukuma piens» direktors Ints Poškus, taču uz tiesas sēdi viņš nebija ieradies, kā teica viņa kolēģis A. Lazdovskis, – slimības dēļ.

Apsūdzība SIA «Tukuma ūdens» valdes loceklim izvirzīta par to, ka viņš netika veicis efektīvus pasākumus, lai tiktu izpildīti 2013. gadā apstiprinātie notekūdeņu attīrīšanas iekārtu ekspluatācijas noteikumi; savā darbā pārkāpis B kategorijas piesārņojošās darbības atļaujas 13. punktā minētos nosacījumus par atļauto piesārņojošo vielu limitējošo koncentrāciju notekūdeņos; pārkāpis MK noteikumu Nr. 34 «Par piesārņojošo vielu emisiju ūdenī» 43. punkta nosacījumus, kas nosaka operatora rīcību gadījumos, ja ražošanas notekūdeņi tiek novadīti centralizētā kanalizācijas sistēmā vai uz ārējām attīrīšanas iekārtām. Lai arī jau 29. jūnijā A. Feldmanis tika konstatējis attīrīšanas iekārtu darbības traucējumus, viņš neesot rīkojies atbilstoši likuma «Par piesārņojumu» nosacījumiem un par notikušo neinformēja Valsts vides dienestu, kā arī pārkāpa MK noteikumu Nr. 34 «Par piesārņojošo vielu emisiju ūdenī» 42. panta nosacījumu, ka neattīrītu ražošanas notekūdeņu, komunālo notekūdeņu un notekūdeņu dūņu emisija virszemes ūdeņos vai vidē, kā arī lietus kanalizācijas sistēmā ir aizliegta. Aiz noziedzīgas pašpaļāvības viņš nav ierobežojis nepietiekami attīrītu notekūdeņu nokļūšanu apkārtējā vidē, kā rezultātā tika pārsniegti notekūdeņu robežlielumi, kas izraisīja masveida zivju bojāeju Slocenes upē un Šlokenbekas Dzirnavu ezerā, nodarot zaudējumus Valsts vides dienestam 9401,03 eiro apmērā un Engures novada domei – 220,90 € apmērā.

Vairāk lasiet laikraksta ceturtdienas, 9. februāra, numurā ŠEIT!Komentēt

Komentāru secība: dilstoši

 1. Opis teica:

  Par notikušo neinformēja vvd, bet gan jau ka tukuma pienu painformēja, ka ir stājies spēkā paaugstinātās maksas pakalpojums tikai laikam kaut kas nesanāca un feldmanam peļņa gar degunu… vispār uz apsūdzēto sola arī tukuma piena direktoriņu vajadzēja sēdināt, jo viņa atbildība jeb bezatbildība ir vainojama, ka tā koncentrācija aizgāja līdz Tīlei, tālāk jau sākas feldmana atbildība un kā izrādās tāda pat bezatbildība… gan jau ka feldmanam max 300eur uzliks sodu un tukuma pienam kādus 2tūkst un ar to arī viss beigsies, kaut gan feldmanam pēc šāda rupja pārkāpuma ne tik direktora amatu uzticēt – pat kaku mašīnas šofera amatu uzticēt būtu par daudz… Skatīsimies kā tiesa nolems!!!

 2. pussprāgušais zutis teica:

  Interesanti, par veselas ekosistēmas iznīcināšanu kopējie zaudējumi – 9 621.93 EUR.

  Savukārt par vienas dižtūjas nozāģēšanu, kas apdraud elektrolīniju – 20 900 EUR.

  Atgādina mūžam veco joku ka nobraukta vista ir dārgāka par govi.

 3. Tukumnieks teica:

  Pirms nezināt reālo situāciju nevajag uzbrukt Feldmanim, jo pie šī piesārņojuma ir vainīgas lielākas zivis,bet kā parasti vainīgs pārmijnieks. Jādomā, ka tiesa izvērtēs pareizi un pieņems adekvātu lēmumu, jo lielie piesārņotāji tikai turpina strādāt un pelnīt vēl šobaltdien.

 4. Netaisni kkā teica:

  Manuprāt, Feldmanim bija jābūt lieciniekam, bet apsūdzētajam- Pētersonam

 5. es teica:

  Tukuma piens maksā Tukuma ūdenim par notekūdeņu savākšanu, un ne mazāko summu.Vainīgi noteikti Tukuma ūdens par sava pienākuma neveikšanu!

 6. dd teica:

  A kur nodaritie zaudējumi Tukuma udenim, Tukuma domei ( musu nodokli). Vajag kartigi panemt pie dziesmas lai sedz zaudejumus. Vinu jau vajadzeja sen atstadinat. Atceraties ka shogad ir pashvaldibas veleshanas

Pasākumu kalendārs

2019.04.18 | 10:00

Lieldienu pasākums Jaunpils bibliotēkā 

2019.04.18 | 13:00

Tematiskā ēdienu pēcpusdiena Zantē 

2019.04.18 | 15:00

Olu krāsošana «Naglā» 

2019.04.18 | 16:00

Kino Jaunpilī 

2019.04.18 | 16:00

Engures Mūzikas un mākslas skolas jubileja 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Aprīlis
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool