Trešdiena, 2019. gada 24. aprīlis
Nameda, Visvaldis, Ritvaldis

Lapmežciema «Brīze» un Engures «Jadals» festivālā Krievijā /FOTO/

Autors: Engures kultūras mākslinieciskās daļas vadītāja Vita Multiņa
Twitter
FaceBook
print
2015. gada 19. septembris 13:33

Šajā vasarā Lapmežciema deju kolektīvs «Brīze» un Engures deju kolektīvs «Jadals» piedzīvoja īpašu notikumu, jo piedalījās XV Starptautiskajā NVS valsu un Baltijas valstu tautas mākslas festivālā «Sadraudzība» Krievijā, Azovā.

Apvienotais Engures novada kolektīvs šajā festivālā pārstāvēja ne tikai savu novadu un Latviju, bet arī visas Baltijas valstis, jo bija vienīgais kolektīvs no šī reģiona. Festivālā vēl piedalījās kolektīvi no Armēnijas, Baltkrievijas, Kipras, Krievijas, Ziemeļosetijas-Alānijas Republikas un Kazahstānas. Festivāla galvenais mērķis ir parādīt katras tautas nacionālo, tradicionālo, īpašo un pievilcīgo. Lapmežciema vidējās paaudzes deju kolektīva „Brīze” un Engures vidējās paaudzes deju kolektīva „Jadals” 12 dejotāji devās uz Krievijas pilsētu Azovu, lai piedalītos, nemateriālo mantojumu.

Festivāls norisinājās no 1.-5.septembrim ļoti radošā, draudzīgā un sirsnīgā atmosfērā. Kopā piedzīvojām daudz pozitīvu emociju, jautru mirkļu un neaizmirstamu sajūtu. Mums bija liels gods parādīt latviešu tautas deju raksturu, kuru novērtēja gan citu kolektīvu dalībnieki, gan skatītāji.

Lapmežciema VPDK „Brīze” dejotāji uz šo festivālu devās jau trešo reizi, bet Engures „Jadals” – pirmo. Tā kā kolektīviem nebija iespēja uz festivālu doties pilnos sastāvos, tad kolektīvu dejotāji apvienojās vienā, tādējādi stiprinot arī sadarbību starp Engures novada deju kolektīviem. Kopā mēs varam izdarīt daudz!

Engures dejotāji izsaka pateicību VPDK «Brīzes» vadītājam Jurim Pogam par uzaicinājumu, par brauciena organizēšanu un vadīšanu un «Brīzes» dejotājiem par jauko kopā būšanu un dejošanu.Komentēt

Komentāru secība: dilstoši

 1. Jānis teica:

  Kamēr turpat pārdesmit kilometru attālumā no Azovas krievu okupanti ņem nost Ukrainai austrumu teritorijas, Lapmežciema un Engures dejotāji piedalās īstā krievu pasaules popularizēšanas pasākumā ar nosaukumu “Sadraudzība”. Nepietiek jau ar “Prāta vētras” piedalīšanos “Našestvije” un Rīgas skolēnu piedalīšanos Krievijas militārajās nometnēs. Un tas vēl joprojām pēc 11 gadu dalības ES un NATO, laikā, kad Latvija oficiāli atbalsta Ukrainu konfliktā pret Krieviju un atbalsta Eiropas sankcijas pret Krieviju. Kāpēc uz turieni tā jāraujas? Kas tas ir – provinciālisms vai dziļi gēnos iesēdies sovjetisms? Vai tad nekur citur nav kur aizbraukt?

  • Pēteris teica:

   Vecīt Tev ir problēmas,šim pasākumam ar politiku saistības vispār nav,aizbrauc apskaties, kas notiek šajos pasākumus varbūt sapratīsi, līmenis šādiem pašākumiem ir augstāks nekā citur Eiropā, kultūras iepazīšana un pieredzes apmaiņa ir kaut kas cits ne politika.

   • Jānis teica:

    Pasākumu organizēja Krievijas valdība (federālā Kultūras ministrija). Tā kā ir gan sakars ar politiku! Tas ir “krievu pasaules” pasākumu sastāvdaļa! Un naivie latvieši tur brauc! Kas attiecas uz KHL – protams, ka tur nevajag un nevajadzēja piedalīties! Un vēl ar čekistu komandas nosaukumu!

 2. Neatbalsts teica:

  Nu tad nepiedalīsies KHL, ko Latvija darīja Soču olimpiādē, ko ņaudēt par šprotu tirgu uz Krieviju, latviešu aktieri kas filmējas krievu filmās u.t.t.

 3. Milda teica:

  Ziniet Krievijas propoganda par mums latviešiem godu nedara, tāpēc ir apsveicami, ka vienkāršā tauta satiekas un popularizē gan kultūru, gan mūsu tradīcijas, lai Krievijas cilvēki par mums zina un redz un tur ar politiku nav nekāda sakara.

Pasākumu kalendārs

2019.04.23 | 14:00

Radošā nodarbība Tukuma bibliotēkā 

2019.04.23 | 16:00

Ilustrāciju zīmēšanas Kandavā 

2019.04.23 | 19:00

Liepājas teātra izrāde Slampē 

2019.04.23 | 19:45

Hokejs Tukumā 

2019.04.23 | 20:00

Basketbols Engurē 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Aprīlis
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool