Ceturtdiena, 2019. gada 21. marts
Una, Unigunde, Dzelme, Benedikts, Benedikta

Atkritumu lietas Tukumā – joprojām miglā tītas

Dažu nedēļu laikā esam uzklausījuši vairāku desmitu iedzīvotāju sūdzības par norēķiniem ar SIA «Eco Baltia vide». Lielākie iedzīvotāju iebildumi ir par to, ka viņi par atkritumiem ir samaksājuši “uz priekšu” – līdz gada beigām, bet tagad saņēmuši rēķinus, turklāt par to pašu periodu.

Tukuma dome paredz Ls 30 000 atkritumu savākšanai

25. jūlijā, notika Tukuma novada domes sēde, kurā deputāti nolēma atvēlēt naudu no pašvaldības budžeta atkritumu apsaimniekošanas jautājumu risināšanai jeb, kā pēc sēdes skaidroja domes priekšsēdētājs Juris Šulcs, x stundai.

Par atkritumu apsaimniekošanu – joprojām daudz neskaidrību

Kopš 27. jūnija, kad stājās spēkā jaunā atkritumu cena 3,91 Ls/m³ jeb Ls 1,14 par 240 l konteineru, pagājusi vairāk nekā nedēļa. Viena daļa iedzīvotāju līgumus ir noslēgusi, pirmo atkritumu izvešanu jau piedzīvojusi un tagad gaida rēķinus, taču daļa tomēr nav mierā ar līguma nosacījumiem un tos nav noslēgusi.

Tukumā problēmas ar pārpildītu šķiroto atkritumu konteineru izvešanu

Šīs nedēļas laikā vairāki Tukuma iedzīvotāji redakcijā vērsās ar stāstiem par pilnajiem šķiroto atkritumu konteineriem. Daudzās vietās pilni bijuši tieši tie “zvani”, kur liek plastmasas pudeles, tāpēc maisi ar plastmasas pudelēm nolikti tiem blakus.

Ar vai bez atkrituma līguma – skaidrības nekādas

4. jūnijā «Neatkarīgo Tukuma Ziņu» redakcija rīkoja telefonakciju par atkritumiem – par jauniem līgumiem, atkritumu izvešanu, grafikiem, termiņiem un citiem jautājumiem, uz kuriem atbildēja SIA «Eco Baltia vide» klientu apkalpošanas daļas vadītāja Evija Neilande un un SIA «Eco Baltia» grupas Korporatīvās komunikācijas direktore Vija Vītola

Pagaidām – termiņa pagarinājums jeb 2:0 «Eco Baltia vide» labā

Kopš Tukuma un citos novados tika uzsākta jauno atkritumu līgumu slēgšana, esam uzklausījuši ļoti daudz jautājumu un iebildumu no iedzīvotājiem par to, ka iepriekš solītās lētākās cenas vietā viņi ir spiesti parakstīt dārgāko līguma variantu, citādi riskē iekulties līgumā pieminētajos sodos vai tilpuma palielinājumos, kas galarezultātā draud ar nenosakāmu maksu par atkritumiem.

Nesteidzieties un līgumus neslēdziet!

Pašvaldību rīkotajā atkritumu apsaimniekošanas konkursā uzvarējušais uzņēmums SIA «Eco Baltia vide» piedāvā iedzīvotājiem slēgt pēc būtības nelikumīgus līgumus: šantažējot ar virkni neizpildāmu prasību un soda sankciju, piedāvā slēgt papildu līgumu par dubultu cenu.

Šantāža jāpārtrauc nekavējoties!

Esošo un iespējamo klientu spīdzināšana. Citādi vismaz vakar Tukumā notiekošo nenosauksi. Karstumā, bezgaisā un kājās stāvot, cilvēkiem stundām bija jāgaida iespēja noslēgt jauno ”miskastes” izvešanas līgumu. Turklāt vairumam šīs mokas ar panākumiem nevainagojās, jo līgumu slēgšanai uzņēmums izveidojis īpašu grafiku – divas stundas dienā, turklāt – katrā dienā citas. Ja nevari grafikā (tas atrodams vienīgi […]

Atkritumu līgumu slēgšana – pazemojoša

Pirmdienas, 20. maija, rīts redakcijā sākās vai, pareizāk, turpinājās ar stāstu par jaunajiem atkritumu līgumiem – vispirms skolotāja Natālija Kuļikovska, pēc tam vēl vairāki iedzīvotāji aicināja žurnālistus apskatīties un nofotografēt to, kas notiek Pils ielā 3.

Tādu atkritumu apsaimniekošanas līgumu slēgt nevar un nedrīkst!

Vairākkārt esam rakstījuši, ka Tukuma, Kandavas, Engures, Jaunpils, Talsu, Dundagas, Rojas, Mērsraga novadā bija izsludināts konkurss par sadzīves atkritumu savākšanu un tajā uzvarēja personu apvienība SIA «Kurzemes ainava», SIA «Eko Rīga», «Jūrmalas ATU».

Kur Tukumā var nodot makulatūru?

Jautā lasītājs: – Man mājās sakrājas reklāmas avīzes, citi papīri. Kur Tukumā var nodot makulatūru?

Jauns vides un atkritumu apsaimniekošanas uzņēmums «Eco Baltia vide»

2013. gada martā tika reģistrēts jauns vides un atkritumu apsaimniekošanas uzņēmums «Eco Baltia vide». Jaunā kompānija ir izveidota apvienojot trīs nozarē ilglaicīgi darbojošos uzņēmumus: «Jūrmalas ATU», «Eko Rīga» un «Kurzemes ainava»

Līgumu ar sadzīves atkritumu apsaimniekotāju nenoslēdz

20. martā SIA «AAS «Piejūra»» telpās Tukumā, Pils ielā 18, Talsu, Dundagas, Engures, Jaunpils, Mērsraga, Rojas un Tukuma pašvaldību vadītāji bija plānojuši noslēgt “jumta” līgumu ar konkursa uzvarētāju – personu apvienību SIA «Kurzemes ainava» un «Jūrmalas ATU».

Atkritumu konkursa uzvarētājs zināms

Šodien 17. oktobrī, Talsos tika nosaukts konkursa «Par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu Talsu, Dundagas, Engures, Jaunpils, Kandavas, Mērsraga, Rojas, Tukuma novadā» uzvarētājs. No pieciem pretendentiem par uzvarētāju atzina personu apvienību SIA «Jūrmalas ATU» un SIA «Kurzemes ainava», kas piedāvāja zemāko cenu – Ls 3,91+PVN par kubikmetru.

Atkritumu konkursa termiņš atkal pagarināts

Līdz augustam pagarināts pretendentu piedāvājumu iesniegšanas termiņš konkursā «Par sadzīves atkritumu apsaimniekotāja izvēli Talsu, Dundagas, Engures, Jaunpils, Kandavas, Mērsraga, Rojas, Tukuma novadā». Konkursam vajadzēja noslēgties 19. jūnijā, taču tā kā Iepirkumu uzraudzības birojā saņemta SIA «Jumis» sūdzība, to plānots izskatīt 7. jūlijā, tāpēc konkursa termiņš pagarināts.

Redakcijas sleja
  • Liena Trēde Mēs ņe bum, bum… (4)

    Uz «Rīgas satiksmes» korupcijas skandālu fona, kas, šķiet, turpina krauties kaudzītē un būs neizsmeļ ...

  • Vineta Rozenberga Vērtība vai šķērslis? 

    Vai godīgums mūsdienās ir vērtība? Vai kopjam to sevī vai varbūt atceramies par godīguma eksistenci ...

  • Ivonna Plaude Par to attaisnot nevar! (9)

    Re, jau 10 gadi aizripojuši kā nieks, un ”smagos noziegumos apsūdzētais” Aivars Lembergs kā sēdējis, ...

Lasītākie raksti
Komentētākie raksti

Aptauja

Vai esat apmierināts ar 13. Saeimas vēlēšanu rezultātiem?

Skatīt rezultātus

Ielādējas ... Ielādējas ...
Jaunākais blogos
Pasākumu kalendārs

2019.03.21 | 10:00

Donoru diena Kandavā 

2019.03.21 | 19:00

Koru kopmēģinājums Tukumā 

2019.03.21 | 19:30

Basketbols Kandavā 

2019.03.21 | 19:45

Zumba Kandavā 

2019.03.22 | 11:00

Atvērto durvju diena Kandavas tehnikumā 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Marts
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool