Cik deputātu vakcinēts?

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Artūrs Toms Plešs 5. novembra preses konferencē informējot par vakcinācijas aptveri pašvaldību deputātu vidū, kā arī pašvaldību amatpersonu darba pienākumu veikšanu pēc 15. novembra, uzsvēra, ka pēc pašvaldību sniegtās informācijas secināms, ka visi domes priekšsēdētāji 15. novembrī būs ar sadarbspējīgiem sertifikātiem, un 92% no pašvaldību deputātiem būs vakcinēti, uzsākuši vakcinācijas kursu vai ir pārslimojuši Covid-19 vīrusu.

 Šobrīd nevakcinēti deputāti ir 20 pašvaldībās, tādējādi šīs 20 pašvaldības arī pēc 15. novembra būs ar domes deputātiem, kuri nespēs uzrādīt sadarbspējīgu sertifikātu. Ministrs preses konferencē norāda, ka katra domes priekšsēdētāja pienākums un atbildība pēc 15. novembra būs nodrošināt pilnvērtīgu domes darbu normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā.

Kā ziņots iepriekš, 8. oktobrī Ministru kabineta sēdē tika pieņemts drošības pasākumu kopums Covid-19 vīrusa izplatības ierobežošanai, kas tostarp nosaka, ka valsts un pašvaldību institūciju (tai skaitā kapitālsabiedrību) darbinieki un amatpersonas no 2021. gada 15. novembra savus darba pienākumus var veikt tikai tad, ja viņiem ir vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts. līdz ar to pienākums vakcinēties attiecas arī uz pašvaldību deputātiem.

 

Reaģējot uz šo valdības lēmumu, ministrs izsūtīja vēstuli pašvaldību deputātiem ar aicinājumu atbildīgi un nevilcinoties izpildīt Ministru kabineta rīkojumu. Pašvaldības ir nozīmīga valsts pārvaldes un līdz ar to arī valsts varas sastāvdaļa, kam ir jārūpējas un jāiestājas gan atsevišķi par savu administratīvo teritoriju iedzīvotāju, gan kopumā par visas sabiedrības un valsts interesēm. Tas sevī ietver arī pienākumu vakcinēties un rādīt piemēru iedzīvotājiem.

 

Jāatzīmē, ka pēdējo divu nedēļu laikā vakcinācijas temps nevakcinēto pašvaldības deputātu vidū audzis par 39 procentiem. Ministrs aicina neizlēmušos pašvaldību deputātus apzināties situācijas nopietnību, savu līdzatbildību pret sabiedrību un vakcinēties; kā arī pateicas tiem valsts un pašvaldību institūciju darbiniekiem un amatpersonām, kas jau izdarījuši izvēli par labu vakcīnai.

Komentāri

  1. O, nākamais jampampiņš aiz L39?

   Kas vainas zaļajai krāsai?
   Tev varbūt ir kaut kāds lēts un nekvalitatīvs monitors, kurš krāsas attēlo nepareizi.

   1. Maskas kritušas, glūņas, ložņas un pakalpiņi laizās pjedestāla pakājē.

 1. Par Liepāju brīnumu nav,tur krievu pārāk daudz…uz Latgales pusi ari tas pats!Gan jau šiem skalo,ka tà ir Amerikāņu izgudrota slimība,lai pārņemtu pasaules kontroli un lai tiktu pie Putina smadzenēm…

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *