Tukuma dome atceļ iecerēto karjera izsoli

Tukuma novada dome jau 30. augustā bija lēmusi izsludināt zemes īpašuma «Karjeras», Jaunsātos, izsoli, noliekot tās datumu 10. oktobrī. Izsoles noteikumi paredzēja atsavināt (pārdot) 90,35 ha lauksaimniecības un arī karjeru zemes ar sākuma cenu 70 000 eiro tam uzņēmējam, kas šajā īpašumā uzbūvēs ražotni un izveidos 150 jaunas darba vietas.

Tukuma novada dome jau 30. augustā bija lēmusi izsludināt zemes īpašuma «Karjeras», Jaunsātos, izsoli, noliekot tās datumu 10. oktobrī. Izsoles noteikumi paredzēja atsavināt (pārdot) 90,35 ha lauksaimniecības un arī karjeru zemes ar sākuma cenu 70 000 eiro tam uzņēmējam, kas šajā īpašumā uzbūvēs ražotni un izveidos 150 jaunas darba vietas. Un kaut arī, kā izskanēja domes sēdē, izsolei bija pieteikušies divi pretendenti, tā tika atcelta. Tas tāpēc, ka SIA «Gallusman», ar kuru dome jau iepriekš bija noslēgusi nodomu vienošanos par olu ražotnes ierīkošanu konkrētajā vietā savu līdzdalību izsolē bija atsaukusi un arī tāpēc, lai ”novērstu visas spekulācijas.”…

Kā sēdē skaidroja domes priekšsēdētāja vietnieks Aivars Volfs, kas domes priekšsēdētāja Ērika Lukmana atvaļinājuma laikā vadīja sēdi, noteiktajā termiņā saņemti divu pretendentu piedāvājumi – kādu, to viņš sēdē neminēja. Savukārt, kā skaidroja A. Volfs, no SIA «Gallusman», ar kuru dome jau iepriekš bija noslēgusi nodomu vienošanos par olu ražotnes ierīkošanu, valdes priekšsēdētāja [Arņa Veinberga] saņemta vēstule, kurā uzņēmējs informē, ka negatīvās publicitātes un neviennozīmīgā Tukuma novada iedzīvotāju novērtējuma dēļ «Ovostar Union» uzņēmumu grupa ir pieņēmusi lēmumu atlikt nekustamā īpašuma «Karjeras» iegādi un nepieteikties izsolē līdz sākotnējā ietekmes uz vidi novērtējuma saņemšanai.

Jāatgādina, ka, lai arī dome vairākkārt apbalvojusi, ka šī Jaunsātu karjeru teritorija ir pilnībā degradēta un nekur nav izmantojama, tāpēc labi vien ir, ka kāds izlēmis tur  kaut ko darīt, pēc meteo.lv datiem pārliecinājāmies, ka arvien vēl šajā karjerā ir pieejami smilts-grants krājumi 383,90 tūkstoš kubikmetru apjomā. To, vai šis karjers ir patiesais mērķis, kāpēc kādam uzņēmējam par tik lētu naudu vajadzīgs šis īpašums, ir grūti pateikt. Tomēr to, ka līdz šim ar īpašumu atpakaļpirkšanu, domei nav veicies, līdz ar to arī šajā gadījumā varētu būt tā, ka izsolē par nieka 70 000 eiro iegūtais īpašums ir juridiski sarežģīti atpērkams, taču – kā karjers – jau ļoti dārgs. Piemēram, 13 ha liels karjers kādā citā novadā tiek pārdots par vairāk nekā miljonu eiro – ar tikpat lielu izstrādājamo smilts-grants daudzumu.

 

Vairāk par tā sauktajām “spekulācijām“ lasiet otrdienas, 9. oktobra, laikrakstā ŠEIT

Bet par novada dome ārkārtas sēdē lemto – 12. oktobra laikrakstā ŠEIT

Komentāri

 1. Še tev nu bij lielais investors, sacerējās, ka izveidos viņam infrastruktūru par iedzīvotāju nodokļiem,bet kā pašam jāiegulda ceļos tā izkūpēja kā svece…

 2. ko var pašvaldības sēdēt uz neizmantotām platībām,pietiek jau ar pusceltiem graustiem pagastu centros,piemēram,atdodiet kaut par vienu euro to platību ar visu granti tam ,kas rekultivēs šo platību par skaistu atpūtas zonu Abavmalā!!!!Putnu mēslu krātuvi upes malā jau nu gan nevajadzētu!!!

 3. afēra ar domes līdzdalību.degradētas teritorijas tepat pilsētas centrā pretim luteru baznīcai

 4. Kāda nesaimnieciska domāšana mūsu Domes spicei,izpārdot,izsaimniekot,bet izmantot dabas resursus ceļu remontiem ,to viņi ne var ,ne grib darīt,visu tikai izpārdot,un tad par dārgu naudu pirkt pakalpojumus.Tad ta saimnieki!!!

 5. apsveicu vareno opozīciju ar 50 M investīciju aizdzīšanu no Tukuma novada, godam strādājiet deputāti!!!

 6. ja kāds bija domājis, ka šis investors investēs 50 M, tad hi, hi, he, he

 7. Kroņa teikums no pašvaldības ” biznesmeņiem” :
  ” ..dome vairākkārt apbalvojusi, ka šī Jaunsātu karjeru teritorija ir pilnībā degradēta …”

  Tik nezin kapēc vasarā tur brauc daudzi tukumnieki peldēties tīrajā karjeras ūdenstilpnē pat neskatoties uz to ka jākratās pa purekļainu ceļu. Vienu krasta posmu pat jaunieši sākuši sakārtot par smuku atpūtas stūrīti.

 8. Jā, mēs spiedīsim uz smukajiem stūrīšiem, raudāsim par zaudēto cukura rūpniecību, sazāģētajiem kuģiem, bet jaunus projektus neļausim. Sēdēsim vīzēs smukā stūrītī un smalkā balsī dziedāsim. Būs pa smuko.

 9. opozīcijai vajag skaļu populismu un visu pēc savas NE/saprašanas.
  gudrīši itin visos jautājumos!

 10. Atkal viens zaļais dabas stūrītis saglabāts, kur augt krūmiem un usnēm.

 11. tāpēc jau Volfs pa galvu pa kaklu skrēja un aģitēja iedzīvotājus, ka baidās, ka iedzīvotāji gribēs saglabāt zaļu stūrīti, kur atpūsties, nevis vistu mēslus, sagandētu teritoriju, izsmeltu zemi no grants un dolomīta, un aizbēgušu 3.valsts blēdi “investoru”

 12. Tā tikai turpināt! Visus padzīt, visu sačakarēt. Labāk, par prieku visādiem idiotu pesimistiem, neko nedarīt. Nevienam nekādas pamestas vietas nepārdot, nedod dievs kādam nepatiks…. Labāk sēdēt uz miskastes un sūroties, ka nekas nav un par to nekas nebūs!

  Nu sūri…..

 13. Es tā saprotu ka tur ir vispasaules kūrorts. Monako līcis. Kādas olas?
  A kuram debīliķim tur palika žēl?

 14. Jā, tur ir Monako kūrorts Tukuma suņiem un viņu īpašniekiem, īsts kūrorts. ja citas ūdenstilpnes uzrauga, tad Jaunsātos viss notiek.

 15. Jaunsātu karjers starp citu laikam jau pārdots, izskatās ka atsācis darbu un Tukuma aplim pat piegādā granti zem asfalta.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *