Agita Puķīte

Šodien – 12. Saeimas vēlēšanas /papildināts 22.30/

Pēc exit pools datiem Saeimas vēlēšanās ar 23,8% balsu uzvarējusi partija “Vienotība”, tai seko “Saskaņa” ar 21,6% un Zaļo un zemnieku savienība ar 19,4%, liecina Nacionālās informācijas aģentūras LETA, “Latvijas Neatkarīgās televīzijas” (LNT), Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) un tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centra SKDS veiktā vēlētāju aptauju pie 12.Saeimas vēlēšanu iecirkņiem.

Tukuma 860. vēlēšanu iecirknī, Lauktehnikas mikrorajonā, ieradāmies vēl pirms tas vēra durvis vēlētājiem. Vēlēšanu komisija gatavojās garai darba dienai, kas drīz arī sākās ar pirmo balsotāju ierašanos.

Pirmais savu balsi par nākamajiem deputātiem atdeva Vladimirs Peipāns, kurš kopā ar draugiem – Uldi, Andi un Mārtiņu – šo dienu nolēmuši atvēlēt butu makšķerēšanai Kurzemes jūrmalā. Pirmajā stundā šajā iecirknī savu izvēli izdarīja ap 30 cilvēku.

Tumes kultūras namā atrodas 879. vēlēšanu iecirknis. Pirmajās darba stundās arī šeit bija liela vēlētāju aktivitāte. Balsot nāca tie, kas šo dienu, kas solās būt īsta atvasara, plāno pavadīt ārpus mājām – steidzot vēl apdarīt pēdējos rudens darbus vai baudot dabas krāšņumu.

Pirmajās divās stundās Latvijā nobalsojuši 50 873 vēlētāji, kas ir vairāk nekā 3% no balsstiesīgo skaita. Vēlēšanu iecirkņi būs atvērti līdz 20.00.

Jānis Vītols

Vēlēšanas rit pilnā sparā

Līdz 12.00 Tukuma novadā nobalsojuši 5685 cilvēki, savukārt balsošanai mājās pieteikti vairāk nekā 300 balsotāju. Kā stāstīja Tukuma novada vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja Inta Kaminska, līdz vēlēšanu dienai savu balsi glabāšanā bija nodevuši 478 cilvēku – gan no Tukuma, gan citiem novadiem. Vēlēšanu aktivitāte ir laba – līdz pusdienlaikam nobalsojusi gandrīz puse no to balsotāju skaita, kāds tas bija 2011. gada Saeimas vēlēšanās (Tukuma novadā nobalsoja 14238 iedzīvotāji). Nekādu problēmu iecirkņos nav bijis, tiesa, pie Tukuma 2. vidusskolas, kur atrodas divi vēlēšanu iecirkņi, komisija pamanījusi automašīnu ar logā ielīmētu aģitācijas plakātu, taču pēc aizrādījuma tā aizbraukusi.

Sazinoties ar vēlēšanu komisiju pārstāvjiem novada pagastos, noskaidrojām, ka iedzīvotāju aktivitāte ir liela, turklāt daudzi ļoti labprāt izmantojuši pašvaldības piedāvāto iespēju braukt uz vēlēšanām ar autobusu.

Aptaujājot iedzīvotājus Tukuma ielās, noskaidrojām, ka vismaz uzrunāto vidū nebija tādu, kas nevēlētos piedalīties vēlēšanās – lielākā daļa savu izvēli jau bija izdarījuši, bet citi vēl tam gatavojās. Tiesa, to, par ko balsojuši, neteica neviens. Tāpat arī lielākā daļa nebija pārliecināti, ka valstī kaut kas mainīsies pēc šīm vēlēšanām un vēl mazāk, ka vietējie deputātu kandidāti tur spēs kaut ko mainīt.

Agita Puķīte

Pēc exit pools datiem Saeimas vēlēšanās ar 23,8% balsu uzvarējusi partija “Vienotība”, tai seko “Saskaņa” ar 21,6% un Zaļo un zemnieku savienība ar 19,4%, liecina Nacionālās informācijas aģentūras LETA, “Latvijas Neatkarīgās televīzijas” (LNT), Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) un tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centra SKDS veiktā vēlētāju aptauju pie 12.Saeimas vēlēšanu iecirkņiem.

Tikai nedaudz atpaliek Nacionālā apvienība, par kuru nobalsojuši 18,5%. Vēlēšanu barjeru, spriežot pēc vēlētāju aptaujas, pārvarējusi arī Latvijas Reģionu apvienība (6%) un partija “No sirds Latvijai” (5,4%).

Balsošana noslēgusies

20.00, kad vēlēšanu iecirkņi slēdza durvis, apmeklētāju tajos bija kļuvis mazāk, taču pārsteigums bija kādam, kas centās nobalsot pēdējā brīdī, jo prātā bija palicis, ka iecirkņus slēdz 22.00. Aprunājoties ar vēlēšanu komisiju pārstāvjiem, noskaidrojām, ka daudziem pavisam nesen bija beidzies pases derīguma termiņš, kā dēļ viņi nevarēja vēlēšanās piedalīties. Vairākiem līdzi bijusi tikai personas apliecība, ar kuru bez vēlētāja apliecības balsot nevarēja, taču tā kā mājas bija arī pase, pat sākotnēji dusmīgākie iecirkņos esot atgriezušies. Tiesa, tie, kam nebija ne pases, ne vēlētāja apliecības, ar personas apliecību vien nobalsot nevarēja.

856. iecirknī Tukuma 2. vidusskolā, kur piedalījāmies balsošanas kastes atvēršanā, pavisam bija nobalsojuši 2011 vēlētāji, tostarp 26 – mājās.

Agita Puķīte

 

Komentāri

 1. Es esmu šokā ka mūsu pundurītis nav ievēlēts.
  Tas nozīmē ka atkal četrus gadus Tukumā stagnācija, krupcija,savējo apmīlēšana un iecelšana,un nekas
  cilvēku labā.

  Ar steigu ir jākrāmē koferis unn jāpošas ceļā.Ārprāts!

  1. Varbūt, ka labāk lai čakarē vienu pašvaldību, jo, ja tiks Saeimā, tad Latvijai beigas ar visu dziesmu grāmatu.

 2. Paldies Dievam, ka šodien rit šīs komēdijas pēdējais cēliens. Jau sākot ar pirmdienu mūsu dzīve atkal ritēs vecajās sliedēs – kungi dzīros pie ar sabiedrībai nolaupītajiem labumiem klātiem galdiem, bet paši apzagtie glūnēs aiz stūra un uzgavilēs rīmām pēc katras atraugas vai vēdera gāzes izplūdes fakta.

   1. Ņemiet vērā, ka šo ideju pasvieda viens nošņurcis siles lopu trubadūrs.

   2. Nē, nu es jau saprotu, ka, iespējams, esi tik pat liels idiots kā tava mērķauditorija, ja domā, ka normāls cilvēks lastot visus manus pretkrieviskos komenntārus nesapratīs, ka pēkšņi pilnīgi pretēju uzskatu komentārus, nebūs rakstījis cits cilvēks….

 3. Malači – latvieši! Parādījāt- kur katram vieta!!! ES par ZZS!!! Lai veicas!!!

  1. Ne jau par velti šodien pasēs netiek norādīts fakts par garīgo nepieskaitāmību, jo savādāk valdošajām partijām nebūtu elektorāta.

   1. Staigajoši ārprāti tieši ir Vienotība ar Aboltiņu, Kamparu, Zaķi, un…. priekšgalā!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *