Tukuma Mākslas skolas audzēkņu izstādes atklāšanā galerijā «Durvis». Vairāk foto no pasākuma: https://www.ntz.lv/foto-video/tukuma-makslas-skolas-nosleguma-darbu-izstade-2024/

Tukuma muzejā – jūnija nogalē

Tukuma Mākslas skolas absolventu noslēguma darbu izstāde

Līdz 5. jūlijam Mākslas galerijā “Durvis” skatāma Tukuma Mākslas skolas absolventu noslēguma darbu izstāde “Radošais ceļojums”.

Izstāde atklāj audzēkņu apgūtās zināšanas un prasmes 7 gadu mācību programmā. Audzēkņi savos darbos ir ielikuši emocijas, izmēģinājuši dažādas tehnikas – akrilu, keramiku, datorgrafiku, grafiku, – un materiālus – stiklu, plastikātu, mālu. Jaunie mākslinieki ir uzdrīkstējušies eksperimentēt ar krāsu bagātību, tādējādi parādot savas mākslinieciskās prasmes. Darbus izstrādājuši 23 audzēkņi pie 5 pedagogiem: Guntas Čivles, Zanes Zaueres, Velgas Melnes, Sigitas Šternbergas un Madaras Kļaviņas.

Ieeja izstādē bezmaksas. Informācija: 28391437, galerijadurvis@tukumamuzejs.lv. Adrese: Brīvības laukumā 21, Tukumā. www.tukumamuzejs.lv

 

Izstāde “Kā Tukumā tapa audējas. Audējām 50”

Līdz 13. jūlijam Tukuma Audēju darbnīcā izstāde “Kā Tukumā tapa audējas.

Audējām 50”, kas tapusi, atzīmējot TLMS “Durbe” 50 gadu jubileju. Izstādē ieskats audēju 50 gadu vēsturē – no pirmsākumiem līdz mūsdienām – apskatāms TLMS “Durbe” dalībnieču labākais veikums, kā arī eksponēti priekšmeti no Tukuma muzeja krājuma – Tukuma mākslas muzeja aušanas pulciņa darbi no senākiem laikiem.

Izstāde no 30. marta. Izstādes apskate ar muzeja biļeti. Informācija: 25622267, audejudarbnica@tukumamuzejs.lv. Adrese: Tidaholmas iela 3, Tukums. www.tukumamuzejs.lv

 

Izstāde “Mainīgais Tukums”

Līdz 14. jūlijam Tukuma Pils tornī skatāma vēsturisko karšu izstāde “Mainīgais Tukums”. Izstādē eksponētas vēsturiskas kartes, kas uzskatāmi atspoguļo ne tikai savam laikmetam raksturīgo pasaules uztveri, bet arī 770 gadu laikā vēsturisko apstākļu ietekmēto Tukuma nosaukuma mainīgumu, kas uztverams kā viena no apdzīvotas vietas identitātes pārmaiņu izpausmēm.

Izstāde no 2023. gada 2. decembra. Izstādes apskate ar muzeja biļeti. Informācija: 25622131, pilstornis@tukumamuzejs.lv. Adrese: Brīvības laukums 19a, Tukums. www.tukumamuzejs.lv

 

 

 

Tukuma Mākslas muzeja piedāvājums bērniem vasaras brīvlaikā

No jūnija līdz augustam Tukuma Mākslas muzejs bērniem vasaras brīvlaikā piedāvā pavadīt laiku radoši. Ieeja Tukuma Mākslas muzejā un dalība aktivitātēs skolēniem ir bez maksas.

Izgatavo savu elektronisko pastkarti. No gleznu fragmentiem digitāli iespēja izveidot elektronisku kartīti, virtuāli izvēloties vairākus gleznu fragmentus un saliekot tos vienā attēlā. Pašu radīto mākslas darbu var nosūtīt uz e-pastu sev vai kādam savam tuviniekam un dalīties ar to sociālajos tīklos, pievienojot mirkļbirku #TukumaMākslasmuzejs

 

Rotaļas uz smilšu gaismas galda. Iespēja izpausties radoši un zīmēt ar smiltīm krāsainās gaismās. Var iedvesmoties no izstādē vai ekspozīcijās redzamajiem darbiem.

 

Brīvdabas ekspozīcija. Muzejs aicina iepazīt brīvdabas mākslas ekspozīciju, kas atrodas Harmonijas un Dārza ielās. Nolasot QR kodu, aicinām piedalīties digitālā spēlē, kurā jāatpazīst izcili Latvijas mākslas darbi, to autori un mākslas darbu nosaukumi.

 

Muzeja darba laiks: no otrdienas līdz piektdienai 11.00-17.00, sestdienas un svētdienās 11.00-16.00.

Informācija: 25494677, makslasmuzejs@tukumamuzejs.lv Adrese: Harmonijas iela 7, Tukums. www.tukumamuzejs.lv

 

Jaunā iestudējuma rokoperas “Lāčplēsis” tērpu izstāde

Džūkstes Pasaku muzejā Zigmara Liepiņa un Māras Zālītes jaunā iestudējuma rokoperas “LĀČPLĒSIS” tērpu izstāde.

Izstādē apskatāmi 17 tērpu mākslinieces Annas Munas (Dana Dombrovska) radītie krāšņie tērpi, kuru radīšanai lielākoties izmantoti lietoti materiāli, domājot par vides ilgtspēju.

Iestudējums, atzīmējot Andreja Pumpura eposa “Lāčplēsis” 135. gadadienu un rokoperas “Lāčplēsis” 35. gadskārtu, norisinājās 2023. gadā jūlijā Lielvārdes parkā, gan arī oktobrī “Arēnā Rīga”.

Izstāde no 7. jūnija līdz 11. augustam. Izstādes apskate: ar muzeja biļeti, pirmsskolas vecuma bērniem bezmaksas. Informācija un grupu pieteikšana: 26513314, pasakumuzejs@tukumamuzejs.lv. Adrese: Džūkstes pagasts, Lanciņu skola, Tukuma novadā. www.tukumamuzejs.lv

 

Izstāde ‘’Mīļa kā svētdiena’’

Tukuma mākslas muzejā skatāma izstāde “Mīļa kā svētdiena”.

Izstādes centrālais mākslas darbs ir Tukuma muzeja krājuma jaunieguvums – izcilā tukumnieka Kārļa Neiļa (1906–1991) glezna “Gleznotāja darbnīcā” (1935), ko šā gada maijā Tukuma muzejs iegādājās klasiskās Mākslas galerijas “Antonija” izsolē.

Izstādē iekļauti darbi no Tukuma muzeja krājuma un deponējumi no Latvijas Nacionālā mākslas muzeja, Talsu novada muzeja un klasiskās mākslas galerijas “Antonija”.

Izstāde no 8. jūnija līdz 25. augustam. Izstādes apskate ar muzeja biļeti. Informācija: 25494677, makslasmuzejs@tukumamuzejs.lv Adrese: Harmonijas iela 7, Tukums. www.tukumamuzejs.lv

 

Akcija “Apceļosim Latvijas pilis un muižas 2024”

No 1. jūnija līdz 26. oktobrim visā Latvijā norisinās akcija “Apceļo Latvijas pilis un muižas 2024”, kurā piedalās arī Durbes pils un Tukuma Pils tornis.

Šogad apceļošana akcija solās būt izglītojoša un aizraujoša – ceļotāju uzdevums būs katrā pilī, muižā atrast burtus, kas noderēs rēbusa atrisināšanā.

Akcijas mērķis ir Latvijas kultūrvēsturiskā mantojuma – muižu, piļu un parku – vērtību apzināšana un popularizēšana, iesaistot ceļotājus aktīvā Latvijas vēsturisko zemju apceļošanā, akcentējot saglabātā kultūras mantojuma vēsturisko vērtību un vietējā tūrisma daudzveidīgumu, unikalitāti un veicinot objektu atpazīstamību, iepazīšanu un to izzināšanu.

Plašāka informācija par akciju – uz vietas objektos vai www.pilis.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *