Kā šodien, 14. decembrī  novērojām, jumtu tīrīšana turpinās, to skaitā daudzdzīvokļu namam Pasta ielā un tirdzniecības centram «Rimi» 

Par jumtu tīrīšanu novadā

Jau nedēļas sākumā interesējāmies, vai apsaimniekotāji ir plānojuši tīrīt daudzdzīvokļu māju jumtus. SIA «Jauntukums» vadītāja Elīna Lāce skaidroja, ka vietām tiks tīrīti slīpie jumti – tur, kur tas būs nepieciešams. Savukārt SIA «Tukuma nami» valdes loceklis Uldis Eglītis skaidroja, ka noteikti tīrīs Veidenbauma ielas 5. un 7. nama jumtu, jo tur veidojas lāstekas. Tāpat tikšot izvērtēs sniega biezums arī uz citu māju jumtiem. 

Pagaidām situācija mierīga

Tā, vaicāts par Tukuma ledus halles jumtu, atzina halles valdes loceklis Modris Liepiņš: “Jumtu regulāri apsekojam; bijām uzkāpuši arī šodien un pārliecinājāmies, ka sniegs ir tikai 15-25 cm biezumā, turklāt zem tā nav ledus kārtas vai mitruma, kā tas ir bijis citās reizēs, kad tika radīta papildu slodze jumtam. Tomēr mēs sekosim līdzi situācijai, lai laikus varētu šo darbu uzsākt. Tas ir fakts, kad snieg intensīvi, arī sniega sega veidojas ātri.”

Situācija tiekot kontrolēta arī Zemgales vidusskolā, kur sniega slodzes dēļ jumts iebruka pirms 12 gadiem. Kā skaidroja direktores vietnieks Kristians Jakubovskis, par laimi vējš iegriezies tā, ka viss sniegs no jumta ticis aizpūsts. Taču visu laiku tiek kontrolēts, kas ar jumtiem notiek, jo laika apstākļi mainās, un nav iespējams paredzēt, kas var notikt rīt.

To, ka katras iestādes vadītājam ir jābūt atbildīgam un jākontrolē situācija uz jumta, īpaši ņemot vērā tik intensīvu snigšanu, uzsvēra pašvaldības izpilddirektors Ivars Liepiņš. Konkrēts rīkojums par jumtu tīrīšanu gan vēl neesot izdots, taču viņš mudināšot iestādes pārbaudīt situāciju katrā īpašumā un rīkoties, ja tas ir nepieciešams.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *