Smārdē pavasarī ziedēs tulpju aleja

Nīderlandē tulpes jau bija populāras ap 1620. gadu, tās pat bijušas apliecinājums tam, ka cilvēks ir bagātas un veiksmīgs, jo – kā gan citādi, jas reiz viņš tirgojas ar tulpēm!? Jāatzīst, ka okupācijas laikā arī pie mums Latvijā tulpes bija tāds kā kaislības objekts: vieniem tas deva iespēju nopelnīt, citiem tā bija kolekcionāra un selekcionāra aizraušanās…

25. novembrī Smārdes senioru biedrība rīkoja tulpju stādīšanas talku ar cerību, ka aleja no Smārdes centra uz staciju atgādinās mazo Holandi jeb Nīderlandi. Gribētos gan piebilst, ka šī vēlme ir visai pieticīga, jo tieši latviešu tulpju selekcionāri ir radījuši daudzas ļoti skaistas tulpju šķirnes, bet, tā kā to reģistrācija un šķirnes pārbaudes ir dārgs process, tad selekcionāri spiesti savu lolojumu pārdot Nīderlandes firmām, kuras tās reģistrē un iegūst tiesības pavairot un izplatīt. Tā kā Latvijā ir radusies ne viena vien apbrīnas cienīga tulpju šķirne un ar to arī varam lepoties ne mazāk kā nīderlandieši. Un tā, cerams, nākamajā pavasarī Smārdes iedzīvotāji gan leposies, gan arī viņus iepriecinās ziedošā tulpju aleja.

Tulpju aleju stādīja senioru biedrība «Sarma» un Smārdes pamatskolas 2. klase ar savu skolotāju Daci Krēsliņu. Seniori izraka nelielu dobīti, bet skolēni tajā iesēdināja tulpju sīpolu. Kopīgi šis darbiņš nemaz nebija grūts, jo pieliekšanos, lai iestādītu sīpolu vajadzīgā vietā, kas vecākiem cilvēkiem var būt problemātiska, veica skolēni. Tulpju un hiacinšu sīpolus šim pasākumam izaudzēja un dāvināja Daina Zoldnere un Valentīna Kancāne. Tulpju aleja iestādīta projekta «Smārdes senioru biedrības «Sarma» kapacitātes stiprināšana» ietvaros. Projekta vadītāja D. Ziediņa. Pēc kopīgi padarītā darba visiem labi garšoja tēja, kafija, pīrādziņi un cepumi.

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *