Rūta Fjodorova

Ķemeru nacionālais parks uzsāk jaunus projektus

Tukuma-Klapkalnciema ceļa malā notiek būvdarbi. Pat neskatoties uz lietu, tur strādā greiders un vairāki strādnieki.

Tukuma-Klapkalnciema ceļa malā notiek būvdarbi. Pat neskatoties uz lietu, tur strādā greiders un vairāki strādnieki.

Kā mūs informēja Dabas aizsardzības pārvaldes Pierīgas reģionālās administrācijas direktora vietniece Meldra Priedēna, šeit tiek būvēti divi automašīnu stāvlaukumi, un būvniecībā tiem izmantoti Eiropas Savienības Kohēzijas fonda līdzekļi. Šo laukumu izbūvei paredzēti Ls 5 573.

Apmeklētāju plūsmas optimizēšanai paredzēts izveidot informatīvos stendus, izgatavot ierobežojuma un aizlieguma zīmes, izveidot jaunas takas, jaunus maršrutus, tiltiņus, dažādus norobežojumus un uzbūvēt skatu torņus. Pierīgas reģionālās pārvaldes pārraudzībā esošajā teritorijā projekta ietvaros paredzēts ieguldīt Ls 279 702, tai skaitā Ķemeru Nacionālā parka teritorijā – Ls 189 692.

Stāvlaukums pie Valguma ezera būs izmantojams makšķerniekiem, kas te varēs novietot auto. Arī otrs stāvlaukums nedaudz tālāk uz Klapkalnciema pusi noderēs gan makšķerniekiem, gan tūristiem. Šeit būs iespējams novietot automašīnu un tālāk doties jau izstrādātajā velomaršrutā.

Vēl šī projekta ietvaros Gausajā jūdzē tiks būvētas kāpnes un laipas uz jūru, lai neizbradātu un nepostītu meža un arī kāpu zemsedzi, tiks arī uzstādīts informatīvais stends. Ķemeru nacionālā parkā paredzēts izveidot Ķemeru tīreļa laipu 3,5 km garumā, atjaunot Kaņiera pilskalna taku, Ķaniera ezera gājēju taku un izveidot taku uz Somu jēgeru kauju piemiņas vietu. Plānots arī izveidot velotaku Ķemeri-Zaļā kāpa-Valguma ezers.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *