Attēlam ir ilustratīva nozīme

Kam traucēja ceļmalas koki?

Lasītājs jautā: Gribētu zināt, vai tiešām kādam ir labums no tā, ka vecā Kandavas ceļa malā pie pašas pilsētas nozāģēja visus kokus? Citos šī ceļa posmos tas jau tika izdarīts ātrāk. Kādreiz tos stādīja, lai aizturētu vējus, sniegu, lai neveidotos sanesumus, bet vai tagad ir kāds cits labāks risinājums? Un vai kāds šos kokus vispār ir arī vērtējis?

Redakcija: Tukuma novada pašvaldības ainavu arhitekte Maija Fogele, kas iesniegumu par to, ka šī ceļa sarkanajās līnijās augošos vecos kokus plānots nocirst, bijis saņemts jau pirms ilgāka laika, un koku komisija atļauju cirst arī devusi: “Mēs izvērtējām situāciju – to, ka šosejas malā aug vecas, pāraugušas egles, un devām atļauju tās nocirst, tāpat kā sējeņus un krūmus. Par to, ka šos vecos kokus tiešām vajadzēja aizvākt, liecina arī tas, ka daļa no tiem jau sen bija nolūzuši, sagāzušies, aplauztiem zariem vai kā citādi bojāti. Savukārt ar darbu izpildītāju ir vienošanās par to, ka visi labie un vērtīgie koki, kas šajā rindā aug, ir jāsaglabā.” Vaicāta, vai kāds arī pārbauda, ko darbu veicējs nocērt un ko saglabā, M. Fogele skaidroja, ka līdz šim sadarbība ir bijusi laba un, ja šādi koki tiešam ir bijuši, tie ir tikuši saglabāti, līdz ar to neesot pamata uzņēmējam neuzticēties.

 

Komentāri

 1. Pilnībā visi koki bija veci un bojāti? Un atbildot uz lasītājas jautājumu – kādam no šiem kokiem 100% ir kāds labums.

 2. Vispār nesaprotu ar ko cilvēki doma mūsdienās, kāpēc jānocērt šis egles un viti koki. Vienkārši kāds atkal saskata iespēju nopelnīt. Bet vai kāds ir interesējies kāpēc padomju laikos šos kokus stadija..? Lieta ļoti vienkārša, auto ceļi kur tur ved pa klaju lauku, ziemas laika pie sniega un vēja šie koki veic ļoti nozīmīgu funkciju, viņi aiztur sniega kupenu veidošanos uz ceļa. Ja ne pilnībā aiztur, tad samazina kupenu veidošanos par 50-70%. Ko lai saka, tā mums rūp drisiba uz ceļiem un netīrītie celi.

  1. Kabineta ierēdnim no ceļu uzturēšanas darbiem saprašana ir kā āzim no agranomijas.Tās bija egles un viņas pildīja savu funkciju ziemā.

 3. Vispār nesaprotu ar ko cilvēki doma mūsdienās, kāpēc jānocērt šis egles un viti koki. Vienkārši kāds atkal saskata iespēju nopelnīt. Bet vai kāds ir interesējies kāpēc padomju laikos šos kokus stadija..? Lieta ļoti vienkārša, auto ceļi kur tur ved pa klaju lauku, ziemas laika pie sniega un vēja šie koki veic ļoti nozīmīgu funkciju, viņi aiztur sniega kupenu veidošanos uz ceļa. Ja ne pilnībā aiztur, tad samazina kupenu veidošanos par 50-70%. Ko lai saka, tā mums rūp drisiba uz ceļiem un netīrītie celi.

 4. ceļmalas koki traucēja izsekot klientu ar stobru un skaidri saskatīt to ar tēmējošo aci. Redziet , nejēgas , kad stirniņāi tēmē tā bēguļot sāk…

 5. Kam pieder šī zeme? Vai ar iespējamājiem zemes īpašniekiem viss bija saskaņots? Citādi sanāk ierēdņu patvaļa. Kur pazuda koki? Pie kā ir koksne? Kad cilvēks raksta iesniegumu par ceļa remontu, tad pašvaldība klusē.
  Ar sapratni, Skolnieciņš
  ©Skolnieciņš 1999-bezgalība 🙂

   1. Kadastra numuri un atsauces uz zemes grāmatām ir? Man, piemēram, vienreiz ierēdņi skaidroja, ka pašvaldības ceļš var piederēt vairākiem privātīpašniekiem. Esmu visādus bulšitus pieredzējis, tālab jautāju…

   2. Ceļa josla ir tikai noteiktā platumā. Tur vietām nocirtuši jau arpus ceļa robežām..

    1. Skatāmies Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūras karšu parlūku, pētam kadastra numurus. Ar cieņu, Skolnieciņš

 6. Tagad var laicīgi ieraudzīt meža zvērus nesamies uz ceļa, kuri tur bieži izlec auto priekšā. Ceļu tīrāmā tehnika arī cita kā tajos laikos, kad stādīja.

 7. Bet kā ar dabas daudzveidību?Nocirstie koki un ceļmalas bija dzīvotne kādai dzīvai radībai.Egles bija skaistas ar čiekuriem. Nemaz tur nebija tādas beigtas, nokaltušas. Agrāk veidoja ceļmalas ainavas.Tagad to liek darīt zemniekiem tīrumā. Arī kāda papele mierīgi varēja augt. Bet tagad jau šķelda nes lielu peļņu. Ka tiIk kaut ko nozaģēt! Drīz vairs krūmu, kur putnam ligzdu novīt nebūs.

 8. Dzīvību eglēm! Dzīvību kokiem! Ar Dabas Mātes atklāsmēm, Skolnieciņš

 9. Loti daudz koki celmalas trauce smagai masinai izbraukt kapec tos nenovac kas parak tuvu celam cik fures nav sabojatas del tiem kokiem

 10. Tur visi koki nocirsti, gan vecie, gan jaunie, tas ceļš izskatās pliks! Lai sastāda vietā jaunus!

  1. Un tas atkal prasa valsts naudu. Par nociršanu kāds naudu savāca, koksni pārdeva malkā. Tagad tie paši darboņi noplēsīs no valsts naudu stādīšanai. Kruti! Mūžīgais dzinējs uz nodokļu maksātāju naudas rēķina.

   1. Tu mani pat paostīt nedabūsi,tā kas aizies būs tava un citu pastaldauņu nauda.

 11. Varbūt laicīgi kopt un slimos nozāģēt,tad nebūtu visus vienlaicīgi janozaģē.
  Biju paņemt Ziemassvētkiem vienu egles galotni, tajā posmā nevienu slimu egli neredzēju‍♂️

 12. Tieši tā, nevienas slimas egles tur nebija. Visas vētras izturēja, neviena pati nenolūza. Vēl jau visi koki uz vietas, var apskatīt celmus, cik tie slimi. Un atbildīgās personas, kuras izsniedza saskaņojumi, vajag beidzot saukt pie atbildības.

  1. Kads sakars Fogelei ar celiem kurus uzrauga Latvijas valsts celi, vai ta iestade kura atbild par celu nomalu kartibu. Nu Fogelei tur nav nekada teiksana….

   1. Latvijas valsts ceļi tos kokus nenocirta.Viņi bija vajadzīgi kā aizsegs sniegputenim.

 13. Laikam cilvēki nav redzējuši pāraugušas un vecas egles! Tie koki bija veselīgi un stalti. Viss aizgāja kabatās!

 14. Nu šausmas,kas darās.Izcirtēji ……bija tik skaista ainava.Uz Tukumu pēc plikuma…

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *