Attēlam ir ilustratīva nozīme

Kāds karantīnas stāsts…

Jau vairākas nedēļas paaugstināta stresa un, var pat teikt, emocionālas vardarbības apstākļos nākas dzīvot ģimenes ārstes Ilgas Meženieces ģimenei. Un tas tikai tāpēc, ka, ievērojot visas ārkārtas stāvokļa prasības un rūpēs par līdzcilvēku drošību, ģimene godprātīgi apziņojusi visus dienestus un iespējamās kontaktpersonas, kad uzzinājusi, ka meitai, kas atgriezusies no darba Austrijā, covid-19 tests bijis pozitīvs.

 

Analīzes – negatīvas

Pirmais, ko ārste vakar vēlējās paziņot žurnālistiem un arī citiem, iespējams, satrauktajiem līdzcilvēkiem: viņas un arī vīra analīžu tests ir ne-ga-tīvs! Un dienā pirms slimības lapas noformēšanas (17. martā) viņa devusies uz darbu poliklīnikā, pirms tam ar meitu pat netikusies. Tāpēc runas par iespējami inficētajiem pacientiem un nepieciešamību tieši tādēļ ierobežot poliklīnikas darbu ir nevietā.

”Kad vēl biju darbā, ar mani sazinājās meita, jo bija sajutusies slikti. Viņai bija parādījusies temperatūra. Nolikušas klausuli abas neatkarīgi viena no otras sazinājāmies ar epidemologiem, zvanījām uz 113. Uzreiz arī noformēju slimības lapu. Un jau tad, kad pie mājas piebrauca ātrā palīdzība, sākas vēršanās pret mūsu ģimeni… Ne ar, ne bez sejas maskām nevaram normāli iziet no dzīvokļa. Mājas vecākais pat uzaicināja mūs doties kaut kur prom… Uz kurieni lai dodamies? Ļoti labprāt brauktu uz laukiem, kas ir Sabiles pusē, bet tur ir vecs cilvēks, ko mēs tādējādi apdraudētu! Arī uz viesnīcām, vai kādu viesu namu nevaram braukt, jo tad jau mēs apdraudētu tās darbiniekus un iespējamos klientus!… Un piedevām pie apkārtējo attieksmes – interneta komentāri… Mums ar vīru kā sociālo tīklu nelietotājiem to izdodas pārdzīvot vienkārši, bet meitai ir smagi, ļoti smagi…” Starp citu, kaut analīzes negatīvas, karantīnas ierobežojumi ģimenei turpinās. ”Atkārtotas analīzes mums tiks veiktas 5. vai 6. aprīlī, un tad jau redzēs. Kā paši te ar rūgtumu ironizējam, nāksies ieslodzījumā pavadīt līdz pat vasarai… Bet lai nu apkārtējie nebaidās, mums ir «Saktā» sašūtas sejas maskas, dezinficējamies, rokas mazgājam, par citiem vairāk nekā par sevi domājam. Un, neskatoties uz komentāros ziņoto, meita kopš atgriešanās no ārzemēm 17. martā no mājas nav izgājusi…”

Daudzās ārvalstīs ierobežojumu nebija…

Vaicāta par meitas iespējamo inficēšanos un slimības gaita, daktere pastāstīja: ”Fiziski meita jūtas labi, bet psiholoģiski… Tas tiešām ir vardarbīgs mobings, ko viņai nākas piedzīvot. Un kāpēc tā? Tāpēc, ka viņa ir saslimusi? Tāpēc, ka godīgi tajā atzinās un no pirmā mirkļa, kopš atgriezusies, ievēro visus nosacījumus?! Cenšas apzvanīt visus, ar kuriem savā bijušajā darba vietā Austrijā bijusi saistīta?…

Austrijā meita strādāja par viesmīli kalnu kūrorta viesnīcas restorānā. Kad Latvijā tika izsludināts ārkārtas stāvoklis, uzreiz viņu mudinājām atgriezties. Prāmja reiss, ar kuru bija paredzējusi braukt un uz kuru jau bija nopirkusi biļetes, bija atcelts, tāpēc meita steidzās šķērsot Polijas un Vācijas robežu vēl pirms tā slēgta. Stresa bija ļoti daudz, ceļš nebija viegls, bet viņai paveicās, jo uz robežas nācās stāvēt tikai septiņas stundas… Kad dienā pēc atgriešanās viņai ”uzskrēja” t°C (37.8°C), es to uztvēru kā ceļā piedzīvoto pārdzīvojumu, kā stresa sekas. Bet meita gan tūdaļ zvanīja ātrajiem, jo, kā uzskatīja, Austrijā, kur bijis gana daudz tūristu no visas pasaules, viņa būtu varējusi inficēties uz katra stūra – nekādu ierobežojumu jau tur nebija…”

Slimības gaita – nekāda

Vaicāta par slimības gaitu, ārste apstiprināja, ka nav bijis pat ko novērot: ”Izņemot to vienas dienas t°C – nekā cita! Tāpēc es gribētu atgādināt ikvienam – ir jāievēro visi noteiktie ierobežojumi ar domu, ka ikviens no mums var būt inficēts. Ikviens… Un tā arī jāizturas – jāievēro distance, jāmazgā rokas, iespējami maz jāuzturas citu cilvēku sabiedrībā.”

Dakteres teiktajam varam pievienot vēl kādu atziņu: ievērojot ierobežojumus, tomēr vajadzētu saglabāt vēsu prātu un cieņpilnu attieksmi pret līdzcilvēkiem. Ja ne citu, tad drošības apsvērumu dēļ. Proti, ikvienas ”raganu medības” veicina sabiedrībā neuzticības pilnu gaisotni un iespējamos inficētos mudina… slēpt savu veselības stāvokli…

 

 

Komentāri

 1. Protams,ka visi ir sabijušies,un nezin kā pasargāt sevi un savu ģimeni,bet vai tiešām drastiskas metodes„braukt dzīvot citur?”uz kuru virzienu dodas sabiedrība.

 2. Kāda morāle no visa- biji likumpaklausīgs, tāpēc pārbaudījies un par to apkārtējie būs gatavi nolinčot.
  Toties tie, kuri atbraukuši no ārzemēm slimi, līdz nemaņai piedzērušies, atzīmējot atgriešanos, nonākuši pie ārstiem uz atpumpēšanu, par visu melojuši, tiem nekāda atbildība un bezmaz tēlo varoņus, jo redz vietējie muļķi baidās(par šādu gadījumu rādīja TV).
  Veselību un izturību ārstu ģimenei!

 3. Kitija agrāk tik daudz muļķību sastrādāja, ka tagad daudzi(it sevišķi tie, kas viņu zin) netic meitas godaprātam. Bet cilvēki mainās! Izturību!!! Ticu un zinu, ka nevienam neviens no Jūsu ģimenes sliktu nav izdarījis, ir grūti paciest apkārtējo atklātu nepatiku, pat naidu, bet vajag izturēt! Parādiet, ka Jūs esat labāki!!!

 4. Ta ir ta saucama apokalipse….vecs cilveks nezin ,kad mirs,tapec vinam ir vieglak dzivot. Turpreti tagad- neredzama nave stav tepat aiz muguras….

 5. Kāds no šīs ģimenes vai tad nebrauca uz servisu un veikalu zinot,ka ir blakus inficētais?

 6. Mīļie neklausaties citu negatīvajos komentāros. Ārstējaties un esiet stipri,jo mums tikai sirdsmiers un labas domas ir vajadzīgas!

 7. Ne ar, ne bez sejas maskām nevaram normāli iziet no dzīvokļa. —
  Nu kur tad tā šobrīd normāli jāiet steidzami? Vienu dienu negatīvs, otru dienu pozitīvs

 8. Esmu mājas 65 iedzīvotājs. Esmu pat piemirsis, ka mūsu mājā kāds ir saslimis! Galvenais ievērot visu ko vajag ievērot un lai meita veseļojas.

 9. tiklīdz paziņoja ka LATVIJU slēgs tā brauca uz mājām,bet vai tad nevarēja ārkārtas situāciju nosēdēt Austrijā,nebraukt mājās un nepakļaut riskam apkārtējos.tas ko tagad teikšu neattioecas uz šo gadījumu-ko skrēja atpakaļ tie tūkstoši kas smējās par palikušajiem Latvijā ka strādājam šeit par grašiem,bet tikļīdz pēcpuse ārzemēs sāka svilt tā metās uz mājām.un tagad bravūrīgi šeit aplipina līdzpilsoņus.vajadzēja tā kā to izdarīja Baltkrievijā.un vēl mums nesaka patiesību kā tagad ir tur aiz robežas (Anglijā,Itālijā uc.)

  1. Te runā tik pazīstamā latviešu skaudība. Apsveicu visus, kuriem bija uzņēmība aizbraukt un tur strādāt citās valstīs. Viņi uzlaboja savus dzīves apstākļus, guva pieredzi, plašāku skatījumu uz lietām un daļa arī attīstīja savu biznesu Latvijā. Lai uzceltu siltumnīcu, ir jānopērk zeme, materiāli u.t.t. Lai to izdarītu kaut kur ir jānopelna līdzekļi.

   1. Skaudība ir tiem kas šeit nevar nopelnīt(precīzāk izdīkt neko nedodot pretī).Man neskauž,jo katru dienu esmu kopā ar ģimeni un katru dienu atrodos savā Dzimtenē,un varu uzturēt savu ģimeni atrodoties savā zemē

    1. Pilnīgu Tev piekrītu! Par ko apskaust??? Par to ka nāv gana apsviedīgs, lai labi dzīvotu LV, par to, ka pirmos 5-10 gadus dzīvo karavānās vai pa vairākiem vienā dīvoklī/mājā? Par to ka pirmos gadus biežāk rāpojat (vergojat) nekā ejat. Tādi darbi LV ir tūkstošiem. Tikai LV bijāt pieraduši uzpīpēt, uzēst kad ienāk prātā, bet tur par tādiem kasjakiem no poļu vagariem ar stibu var atraut.

  2. Patiešām, ja jau Latvijā ir tik slikti, ka nevar ne dzīvot, ne strādāt, tad nevajag braukt atpakaļ un vest uz šejieni dažādas slimības!

  3. Dūmi bez uguns nemēdz būt.pilsētai nav ne vainas.vaina tajā ka atbilstošas institūcijas nevēlas informēt sabiedrību

 10. Laikam esi aizmirsis, ka tie aizbraucēji – viena ļoti liela daļa – izvilka mūs – cēlos un “pieticīgos” mājās palicējus no sūdiem, piedod, no krīzes sekām izvilka. Ne jau banku cēlsirdība, ne valdības gudrība, bet to ārzemēs vergojošo Latvijas iedzīvotāju uz mājām sūtītā nauda mūs visus izvilka!

 11. Pamēģini šeit piedāvāt darbu-atbilde da n…j te pa 700-900 strĀdāt.seit uz vietas varu nodrošināt ģimeni 4 cilvēki.nav ahūnais privātbizness,nav jāņem kredīts,lai nopirktu krutu mašīnu,ko pēc tam banka atņem.protams ja neko nedara un tikai gaida kad valsts iedos nu tad…..

 12. Bet pēc atgriešanās no ārzemēm atkalredzēšanās tusiņš esot diezgan plašā lokā bijis….

  1. tie pasaules blandoņas vistiešākajā veidā ir vainojami pie pašreizējās situācijas – sprīdīši laimes meklētāji….covidu ieveda Latvijā!!!
   Vieglā nauda beidzās un pēkšņi atcerējās par Latviju…. ja reiz vazājies apkārt tad vajag arī prast samaksāt par savu veselības aprūpi, kapēc man kurš strādā un dzīvo šeit būtu jāsedz kaut kāda tūrista problēmas, lai prasa no tās valsts kurā nodokļus maksāja.
   Viens te jau izpaudās ar savu atbalstu – Latviju šie no krīzes izcēluši esot, sapņotājs ibio…..

  1. Lasītāja – vai pareizāk būtu tomātu lasītāja Anglijas provincē, ko atskrēji atpakaļ???

 13. Reizēm palasot NTZ komentētājus, nebūs pārspīlēts, ka esat šausmīgi tenkotāji. Var būt vien priecīgs, ka nav jādzīvo tādā pilsētiņā, kur viens otru gatavs dzīvu apēst, turklāt bez īpašiem argumentiem. Sak, tāpat vien, šitas mums nepatīk.

  1. Ja jau neesi tukumniece,tad kāpēc lasi ntz un vēl te kaut ko komentē? Man prātā nenāktu lasīt piem. Jēkabpils vai Dobeles vietējo avīzīti,kur nu vēl komentēt! Tupi vien savā miestā un liec mūs mierā!

 14. Ja jau neesi tukumniece,tad kāpēc lasi ntz un vēl te kaut ko komentē? Man prātā nenāktu lasīt piem. Jēkabpils vai Dobeles vietējo avīzīti,kur nu vēl komentēt! Tupi vien savā miestā un liec mūs mierā!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *