Iedzīvotāji iestājas pret vēja parku

Pagājušās ceturtdienas, 11. oktobra, vakars Džūkstes kultūras namā pagāja asās vārdu pārmaiņās un pārmetumos par tematu, kas jau otro mēnesi ir aktuāls Džūkstes un Pienavas iedzīvotājiem – par vēja parku ierīkošanu Pienavā.

Pagājušās ceturtdienas, 11. oktobra, vakars Džūkstes kultūras namā pagāja asās vārdu pārmaiņās un pārmetumos par tematu, kas jau otro mēnesi ir aktuāls Džūkstes un Pienavas iedzīvotājiem – par vēja parku ierīkošanu Pienavā.

Šoreiz uz tikšanos nebija aicināts ne vēja parku ierīkotājs, ne arī ietekmes uz vidi projekta izstrādātājs, bet gan pašvaldības deputāti, jo iedzīvotāji bija vēlējušies uzklausīt tieši deputātu viedokli par šo projektu, kā arī to, kā katrs no viņiem grasās balsot tad, kas ietekmes uz vidi novērtējums būs nonācis finiša taisnē, proti, uz domes deputātu galda un kad viņiem būs jāpieņem galīgais lēmums – vēja parkam Pienavā būt vai ne.

Savu viedokli iedzīvotāji sēdē pauda īsi un skaidri – neatkarīgi no solījumiem, pārliecināšanas vai citiem argumentiem, viņi teica vēja parkam ”nē”, un savu viedokli solīja nemainīt, lai arī kādus labumus vēja parku attīstītājs viņiem nesolītu. Kad domes priekšsēdētājs Ēriks Lukmans teica, ka vēja parka ierīkošana pašvaldības budžetā dos papildu 30 000 eiro nekustamā īpašuma nodokļa, iedzīvotāji viņa runu pārtrauca ar aplausiem, paužot apņēmību domei šo naudu samest un pārmetot, ka pašvaldība pārdevusies par tik lētu cenu. Vēl iedzīvotāji pašvaldībai pārmeta, ka tā viņus neaizstāv un ka viņiem jātērē savs laiks, jāurbjas cauri ietekmes uz vidi novērtējuma ziņojuma 300 lappusēm, jārunā ar juristiem un jāmeklē eksperti, lai gan patiesībā tas būtu jādara par nodokļu maksātāju naudu uzturētajiem domes darbiniekiem.

Ē. Lukmans skaidroja, ka pašvaldība savus iebildumus iesniegusi jau sākotnēji, savukārt tagad visu projektu kopumā vērtēs Vides pārraudzības valsts birojs un atkarībā no šī vērtējuma arī pieņems lēmumu.

 

Vairāk lasiet otrdienas laikrakstā, 16. oktobrī, ŠEIT

Komentāri

 1. Kāpēc mums, iedzīvotājiem, vajadzīgi tāda domes vadība, vēlēti deputāti, kas nostājas pret mūsu gribu?

 2. Lidostu visi jau aizmirsuši. Vēja parkus tikai tiešām degradētās teritorijās. Vai tā teritorija ir degradēta, grūti spriest.

 3. Kāpēc,mums,Kurzemes un Meža ielas iedzīvotājiem,starp lielajām daudzdzīvokļu mājām ir vajadzīga automazgātava?Iedzīvotāji savāca parakstus,bet novada un pilsētas Dome nereaģē!!!

 4. Tukuma pašvaldībai tāds pofigisms pret iedzīvotājiem…
  Izpilddirektores nominēšana bija vispār kaut kas.
  Komunālos uzņēmumus vadīs kultorgs. Kruta.

 5. Unikāla ir mūsu attieksme!
  Neko mums nevajag! Ražotnes nevajag, investīcijas nevajag,darbavietas nevajag, nu jau pat naudu vairs nevajag budžetā!
  Miljardieru pagasts! Sametīs domei 30 000 eiro!
  Nu lai samet. Kad būs jāsamet, tad čiks vien sanāks…
  Bet prasīt mākam-skolas, bērnudārzus, veselības aprūpi, ceļus utt.
  Bet kurš par to maksās? Kur tas tiks nopelnīts?

  1. Iedziļinies kas ir vēja parks un kā ietekmē tos kas tiem dzīvo līdzās 20+ gadus….

 6. Noskatāties filmu YouTube “Patiesība par vēja ģeniratoriem” un JUMS VISS BŪS SKAIDRS. To tauta mīļā, nevar pieļaut, mēs no tā labumu negūsim pilnīgi nekādu, bet citi pelnīs miljonus uz citu veselību, mums tā jau ainava ir sabojāta ar visiem tiem jaunajiem elektrības monstriem, vajag vēl to bojāt?

 7. Noskatāties filmu YouTube “Patiesība par vēja ģeniratoriem” un JUMS VISS BŪS SKAIDRS. To tauta mīļā, nevar pieļaut, mēs no tā labumu negūsim pilnīgi nekādu, bet citi pelnīs miljonus uz citu veselību, mums tā jau ainava ir sabojāta ar visiem tiem jaunajiem elektrības monstriem, vajag vēl to bojāt?

 8. Noskatāties filmu YouTube “Patiesība par vēja ģeniratoriem” un JUMS VISS BŪS SKAIDRS. To tauta mīļā, nevar pieļaut, mēs no tā labumu negūsim pilnīgi nekādu, bet citi pelnīs miljonus uz citu veselību, mums tā jau ainava ir sabojāta ar visiem tiem jaunajiem elektrības monstriem, vajag vēl to bojāt?

 9. Nu, nu, kā tad ietekmē? Kā nez tās šausmas pārdzīvo Vācijas un Dānijas iedzīvotāji, kur reāli vairs nemaz neatliek vietas lai šos ģeneratorus būvētu, un Dānijā pat sāk veidot mākslīgas salas jūrā, jo tiem uz sauszemes vienkārši vairs vietu nav?

  Īsti normāli jūs tur Pienavieši neesat, varēsiet baudīt skaisto Zemgales ainavu ar pliku dirsu lauka vidū, jo nekā cita jums nebūs. Un pamēģiniet tikai vēl bļaut, ka jums nauda neesot un darba, jūs pāķiskie vientieši.

 10. jau sen vērtē, ir te pāris skribelanti, tikai neko nevar pievērtēt, klaja bļaušana neiet cauri.

 11. Kāds tur pārsteigums par neapmierinātajiem- visu laiku kladzinam , ka gribam dzīvot kā Rietumeiropā, bet tanī pat laikā gribam gulēt uz krāsns augšas kā krievu mužiks, lai tikai neviens netraucē, ne Vēja parks, ne RailBaltic, ne celulozes rūpnīca, ne 330kV elektrolīnija.
  Vēl viena līdzība tiem neapmierinātajiem ar krievu mužiku, abi tic visām RENTV sazvērestības teorijām, ka viss ir kaitīgs, izņemot uz krāsns gulēšanu.

 12. Kā tieši vēja ģeneratori ietekmē netālu dzīvojošos ? Pienavnieki, lūdzu, dažos teikumos paskaidrojiet !

 13. Un kāda tad nauda nāks tiem pienaviešiem no tā vēja parka? 1 darba vieta teritorijas uzkopējam un daži tūkstoši NĪN?

 14. –>cukermanis. bet ir daudz degradētu teritoriju Latvija, kur var celt tos monstrus, kaut vai zvārdes poligons, kas nekam nav derīgs. 2) celulozes rūpnīca- var jau naudas dēļ pagulties zem jebkura, bet ir arī jāskatās caur citu prizmu, ne tikai caur $ prizmu. Toreiz t;a celulozes rūpnīca bija iecerēts kā par mazām naudām atsist lielu naudu. paskaties, kas d=darās pie baikāla, kur ķīnaizeri sabūvējuši celulozenes un krietni ietaupījuši uz attīrīšanu, kā rubī mežus ārā tālajos austromus, bet cukuermaņprāt-pofig, ka tik bakši nāk

 15. Nē vēja paekam, nē tonnām ģeneratora samaltu putnu, nē sekojošai lapsu un citu sērgu izplatībai!!!

 16. pareizi, pēc tava plāna laukus mums atņems, tie vairs mums nepiederēs, būs tikai rotori un plikas dirsas!

 17. pareizi, pēc rotoru uzstādīšanas lauki mums vairs nebūs, paliks tikai mūsu plikās di _sas!

 18. Kāds var pateikt – kur var redzēt karti kur tie propelleri paredzēti??? Tieši kurā vietā?

 19. Arī tad kad atklāja elektrību daudz tumši ļauži baurāja par ļaunumu nesošiem sātana darbiem. Latvijā šai sakārā nekas nav būtiski mainījies.

 20. Nu nebūs elektrības rēķini mazāki,izveidojot vēja parku,nu nebūs!Un kādas darba vietas dos vēja ģenerātori?Vēja piebūrējiem,vēja ķērājiem?

 21. Nu, kas ir, Pienavas dižās, neatkārtojamās, ārkārtīgi daiļās ainavas aizstāvji – kur ir jūsu objektīvi argumentētie viedokļi pret ?! Izcirtīs krūmus jūsu aizaugušajos laukos, vai ? Izjauks jūsu unikālo, nekur pasaulē neatrodamo dabas daudzveidību ? Nebūs, kur krāšņo kukurūzu un burvīgo rapsi audzēt ? Kad jāgrēderē ceļi, prasāt pašvaldībai, kad ir iespēja vismaz kaut kādus nodokļus iegūt – lamājat pašvaldību. Nu, vai tiešām neesat pāķi ?!

 22. —> varikapam. Nē, bet tā ir reāla vieta, kur var audzēt labību. Tā hau Latvijas maizes klēts ir “pie**irsta” ar kukurūzas laukiem priekš biomasas. lai būvē tos vēja ģenerātorus degradētās vietās, kuras nekam citam nav piemērotas.

 23. Varikaps ir galīgs muļķis. Izskatās, ka uzpirkts manipulators mūsu apzadzēju interesēs. Pamuļķais Galviņš radio taču blēja savas glupības, ka visur citur Latvijā ir aizliegts tādu nenormālu projektu bīdīt. Tikai pie pēdējiem muļķiem Pienavā un Dobelē. Jā, tur varot apvārdot zobus!

 24. ņemiet vērā, ka tur nav nekāds izstrādāts grants karjers, kā šie jums grib iestāstīt. Tur ir vēl ļoti daudz vērtīgas gransts un dolomīta ieguves iespējas. Un tikai tāpēc, draugi mīļie, “olu ražotne” tur ar Volfa palīdzību spraucas pa visām varītēm.

 25. Pašvaldība par mūsu naudu gatava samaksāt par 11km asfaltētu ceļu!
  Pārējo pagastu iedzīvotāji var slīkt nost dubļos līdz ausīm pavasaros, vai vispār netikt nedēļām ilgi no mājām ārā izdangāto grants ceļu dēļ, kurus vispār par ceļiem vairs nevar nosaukt!

 26. …..Izpilddirektores nominēšana bija vispār kaut kas…
  O jā, un vakardienas izpilddirektrises tiešraide bija vienkārši fantastiš 😀 😀
  Vai tiešām vajadzīgs ir izpilddirektors kurš paziņo svecīšu svētku datumus un vispārzināmu laikrakstos jau publicētu info …………
  murgs

 27. Lai tas trollis Varikaps aizbrauc un paskatās, ka vienu karjera stūri jau vietējie jaunieši paši saviem spēkiem sakārtojuši un izmanto kā zaļo stūri savai atpūtai. Sakārtojuši bez nekādām pašvaldības projektu naudām un reklāmām!

 28. Nu tad skaidrs, ka Volfs ar Lukmanu streso un grib ātrāk šo vietu sagrābt savos netīrajos nagos. Citādi vēl sakops vairāk, un ko tad? Visas shēmas pajuks!

 29. Tā arī nevaru sagaidīt nevienu loģisku argumentu… Tikai gānīšanās… Braucot caur Austriju, redzēju milzīgus vēja ģeneratoru parkus, kur starp torņiem auga labība. Kāpēc normālās valstīs tā var, bet pie mums ne ? Lūdzu argumentus !

 30. Smiekli nak,Tukumniekiem vispar neko nevajag. Paskatieties darba dienas cik uz Pils ielu staiga cilveku,cik telpas palikusas brivas. Te jau vairs nav cilveku.un vel kaut kas neapmierina. Stulba tauta….

 31. Klau, Ha, Tavuprāt, elektroenerģijas ražošana uz vietas, nevis importēšana, nav ieguvums ?!

 32. Ieguvums kam?Ārzemju investoram?Elektrības rēķins zemāks no tā nebūs,tu to nesaproti?

 33. Visi baigi gudri pļūta par baigajiem ieguvumiem,par to,ka nevienam neko nevajag,lauķi ir stulbi.Ko paši teiktu,ja pie jūsu mājas tādu propelleru uzstādītu?

 34. Neiet runa par tarifu, iet runa par ražošanu. Ja kaut ko sajēdz no ekonomikas, tad zini, ka valsts, kurai nav naftas un citu dabas bagātību, nevar tikai importēt. Un kāda kilometra attālumā no mājas man nebūtu iebildumu redzēt tos milžus.

 35. EU ekonomists!Hesi elektrību pieražotu pārpārēm,ja gribētu,bet tas kādam nav izdevīgi.Tieši šādiem investoriem un vēl dažam labam.Un šī nav nekāda ražošana,reāli darba vietas netiek rādītas.

 36. HESi pārpārēm ?! Nu, ja Tu šitā murgo, tad ar Tevi diskutēt ir bezjēdzīgi. Ej savos aizsargājamajos krūmājos aitas ganīt ! Un elektroenerģiju pērc no Putina…

 37. Diezin kā bija senos laikos, kad cēla vējdzirnavas, vai arī toreiz visa noliedzēji šausminājās par sabojāto ainavu un kaitīgo ietekmi uz vidi?
  Kaut gan tāpat ir skaidrs , ka toreiz vējdzirnavas cēla gudri ļaudis, savukārt, muļķiem neviens neļāva izteikties.

  Varikap, velti centies pārliecināt neapmierinātos, tos interesē tikai jaunas ”točkas” atvēršana viņu mīļajā Lielajā ielā.

 38. Sākumā paldies profesoram Harim par empīrisko komplimentu. Tik nesapratu vai “pamuļķais” ir galējā diagnoze?
  Lasot naidpilnos komentārus prātā nāk Sokrata atziņa: “Cilvēka ļaunums ir nezināšanas sekas”
  Lai lasītāji kļūtu labāki, nedaudz par iecerēto vēja parku:

  1. Vēja parkam ir ietekme uz vidi, jautājums kur viņa kļūst nekaitīga. Skat. IVN ziņojumu.
  2. Vēja turbīnas būs redzamas. Kādam tas nepatīk, citam tās patīk. “Milzīgas”? 150m, 200m vai 250m, vai tas mainīs redzamību/patiku?
  3. Vai mums to vajag? Domāju ka jā, šogad lietus mūs nav lutinājis, kas ierobežoja HESu ražību, kas pacēla elektrības cenas x2. Papildinot ar vēju, cenas būtu saglabājušās iepriekšējā līmenī vai pat samazinājušās. Protams, ir variants dedzināt gāzi turpināt finansēt karu Ukrainā.
  4. Kāpēc tieši te? Jo saskaņā ar spēkā esošajiem normatīviem, citur šāda izmēra parkus nav iespējams uzbūvēt.
  5. Kāpēc tik augstas turbīnas un tik liels parks? Jo augstāk, jo labāks vējš, jo lielāks, jo mazāka pašizmaksa saražotajam kilovatam.
  6. Kāpēc Zviedri? Jums ir 250mEUR un zināšanas/pieredze šādu projektu izveidei?

  Un neliels personīgs komentārs, nē, es neesmu nodevis valsti un pārdevis savu zemi. Es neesmu no sūnu ciema un apzinos, ka kaut kas ir jāizdara, lai kaut kas arī notiktu un bez sirdsapziņas pārmetumiem apsūdzu jūs, kas esat pret šīs ieceres realizācijai, tieši Jūs nododat Latviju.
  Paldies par uzmanību, manu kontaktinformāciju varat atrast http://www.eolus.lv

 39. Mīlīši!
  Par ko ir diskusija? Vajag?Nevajag?Tak šodien ir tādi laiki,ja gribi nodarboties ar biznesu,lūdzu!It sevišķi Latvijā.Pērciet zemi un būvējiet ko gribat,kur problēma?Šādam uzņēmumam nopirkt 50 ha zemes,ir problēma?Par ko jūs cepaties?

 40. Jā, var nopirkt, bet nepērk, lai nomas maksa paliktu vietējiem zemju īpašniekiem, lai nomas maksu tērētu vietējā ekonomikā un varbūt attīstītu jaunas ražotnes, radītu darba vietas un atgrieztu aizbraukušos.
  Nez kāpēc Latviju pametušie ir pārcēlušies uz tām valstīm, kur vēja turbīnas aug kā sēnes?

 41. Gati,kāpēc nomas maksa?Īpašnieks uz karstām pēdām grib naudu un uzreiz,nevis nomāt zemi.Kur tad viņš pēc tam liks to zemi ar tiem betona gabaliem -pamatu,uz kā balstīsies tas ģenerators,pat nebūs kam vairs nomāt,nemaz nerunājot par izmantošanu.Lūk, arī atbilde jums.Un nebūs kādam kas jāpārmet un jāapvaino vienam otru,tak meklējiet kompromisu.

 42. Pēc 25-30 gadiem (turbīnas mūžs) sekos nākamie 25-30 gadu noma, jo līdzīgi kā Ainažos Latvenergo 2 vēja turbīnām, tiks uzliktas vēl jaunāka un modernāka iekārta.
  Nezinu nevienu no īpašniekiem, kas vēlētos pārdot zemi, kā arī zeme ap vēja turbīnām ir izmantojama lauksaimniecībai kā līdz šim.
  Un man ir skumji visas tautas un pasaules priekšā par vietējo tieksmi bļaut līdzi viltus ziņām tanī vietā, lai noskaidrotu patiesību.

 43. Jā kapivār!Painteresējies cik Latvijā saražo,cik patērē un cik vēl eksportē!!!Ekonomists atradies!A tu Saldum jau tā esi nodzēries,ka visur tik točkas rādās un visi pārējie ir nelabojami dzērāji.Laikam pats agrāk meti uz nebēdu,tagad nokodējies un ir nepatika pret cilvēkiem,kas lieto saprāta robežās!Novēlu tev atrast kodu cukuriņ!

 44. Jautājumi gudram Gatim:
  1. Kāpēc zviedri neceļ šos monstrus Zviedrija(Vācija, Dānija)?
  2. Kāds labums vietējiem no šīm turbīnam?
  3. Ka mainīsies īpašuma cenas blakus turbīnam?
  4. Kāpēc vietējiem būtu jāpiekrīt?
  5. Vai vietējiem mainīsies elektrības cena?
  6. Vaj Jūs uzsktāt, ka Vācija, Turcija u.t.t sponsore un atbalsta karu Ukraina?

 45. Atbilde nezinītim:

  1. Šonedēļ izziņojām līdzīga parka būvniecību Zviedrijā ar 31 vēja turbīnu, kur tuvākā māja ~900m un ciems ~1,5km.
  2. Vietējie zemju īpašnieki, kas noslēguši nomas līgumus, saņems nomas maksu, sakārtota infrastruktūra, iespēja darbam/uzņēmējdarbībai. Ja jautājums ir ar merkantīlu nokrāsu – naudu neparko nemaksāsim. Ir paredzēts dibināt fondu sabiedriski nozīmīgu projektu finansēšanai. Meklējam vadītāju ar nevainojamu reputāciju.

  3. Lauksaimniecības zemju vērtība pieaugs kā līdz šim pēc tirgus principiem. Dzīvojamo īpašumu vērtība, ja izdosies projektu realizēt, pieprasījuma palielināšanās dēļ – pieaugs. Strādniekiem kaut kur būs jādzīvo.

  4. Kāpēc ne? Līdz šim neesmu dzirdējis konkrēti formulētus iebildumus, “nevajag un viss” nav arguments.

  5.Elektrības cenu nosaka birža uz tirgus principiem. Mēs neesam tirgotāji, bet ražotāji. Saskaņā ar ES regulu, elektrības tirdzniecība, ražošana un pārvadei ir nodalāmas. Skat.1.komentāra 3.punktu

  6.Viennozīmīgi.

  P.S. Vēja enerģija ir aizvērusas ntās gāzes termostacijas Vācijā un tuvākajā laikā Zviedrijā tiks slēgtas 2 atomelektrostacijas, jo nespēj konkurēt ar vēju cenas ziņā.

 46. Tātad Zviedrija arī sponsore un atbalsta karu Ukrainā?
  Par pārejo tik jāpasmējas.

 47. Gati,konkrēti,kādas darba vietas tiks rādītas un cik?Vai šī ir kārtējā zviedru pensionāru fonda nauda,kā tas bija ar lauksaimniecības zemēm,kuras rupji sakot aizdirsa,iestādīt mežu?

 48. Tas ir kārtējais zviedru pensijas fonda projekts!Gatiņ,kādas un cik darba vietas tiks rādītas?

 49. Nē, jo Zviedrijas nelielo gāzes patēriņu nodrošina Dānija no gāzes laukiem. Par smiekliem: cilvēks smejoties kad ir smieklīgi vai kaut kas nav saprasts, neko smieklīgu nepateicu.

  Caur eolus.lv uz preses relīzēm

  Nē, jo Zviedrijas pensijas fondiem ir tādi paši ierobežojumi kā Latvijas pensiju fondiem. Galvenie vēju parku pircēji ir investīciju un ieguldījumu fondi no vecās Eiropas

 50. Nav nevienas konkrētas atbildes…. Ceru, ka Džūkste un Pienava Jums neizdosies realizēt šo projektu.

 51. nemokies un nemoki mūs – pārcelies uz tām valstīm, kur vēja ģeneratori aug kā sēnes. Un sāc tur sēņot:)

 52. nemanipulēs ar vietējiem!
  Uzliec linku uz to radio pārraidi Latvijas radio 1, kurā tu stāstīji, ka citur nekur Latvijā jums vietu šādai avantūrai neviens nedod.

 53. Ieteikums domei atvērt kontu kur iemaksāt šiem pretiniekiem tos 30 000 eiro. Bildē izskatās kad būs jametās ap 500 eiro no katra.
  Gatavi viņi ir samesties, gribētu redzēt cik viņi ir apņēmīgi darbos, bet lai atceras kad jāmetas būs katru gadu.
  Un vēl viņi grib, lai domes darbinieki nodarbojas ar cīņu pret projektu un meklē “pareizos” ekspertus. Es arī šai domei maksāju nodokļus un negribu, lai ar tādām lietām tie darbinieki nodarbojas.
  Es ceru kad Gati tev izdosies šo projektu realizēt, un zini kad novadā dzīvo arī daudz cilvēki, kas atbalsta šo projektu. Lai tev izdodas.

 54. Paldies par novēlējumu. Ceru, ka veselais saprāts ņems virsroku pār emocijām.

  Nav neviena konkrēta jautājuma, konkrētas atbildes ir vairāk kā nepieciešams.

  Paldies par ieteikumu, bet es nemokos. Man ir 3 dēli un nav daudz laika līdz viņi izaugs un man ir jāpanāk izmaiņas, lai viņi paliktu manā mīļajā, skaistajā, attīstītajā Latvjā.
  Tur jau tā lieta, ka no Latvijas ir aizbraukuši vairāk sēņotāju kā palikušie. Nesatraucies, arī citās valstīs turpinam darbu, ja es aiziešu, atnāks cits.

  Baidos, ka es tieši nemanipulēju, bet cenšos izstāstīt kā būs. Jūsu prātos šaubas cenšas raisīt citi, kas neko no manis stāstītā neievēro savās ražotnēs.
  Šāda izmēra parku pēc esošajiem normatīviem nav iespējams uzcelt, mazākus ir. Kā jau minēju iepriekš, jo lielāks parks un augstāka turbīna, jo mazāka pašizmaksa saražotajam elektrības kilovatam.
  Mēs turpinam darbu arī citās vietās.

 55. Un par tiem Tukuma aprēķinātajiem 30 000. Tas ir Tukumam. Saskaņā ar LIAA aprēķiniem, valstij IKP pienesumam būs jāsamet 28-41mEUR gadā.

 56. 1. Cik augsti būs VES Zviedrijā ?
  2. Cik darba vietas rādīs VES Tukuma nov?
  3. Kuri (konkrēti) ceļi tiks sakārtoti, izbūvēti ?
  4. Ka izmainīsies īpašuma vērtība?
  5. Cik Zviedrija investē KF?

 57. 1. Skat. eolus.lv pie preses paziņojuma. Un kāds sakars augstumam?
  2. Skat. iepriekšējos komentārus
  3. Skat. IVN ziņojumu
  4. Skat. iepriekšējos komentāros
  5. Kas ir KF?

 58. Ar Agri Zvaigzneskalnu priekšgalâ, tik Plaudes kundze danco joprojám péc Vienotibas stabules un to nemin

 59. Cik ir lasīti komentāri par šo tēmu, tā arī neviens nav konkrēti uzrakstījis, ko tieši tik briesmīgu ģeneratori nodara veselībai -_-

 60. Spok, tieši tā ! Vakar, braucot uz Jūrkalni, speciāli apstājos netālu no vēja ģeneratoriem. Izslēdzu auto dzinēju, izkāpu laukā. Neko nedzirdēju, nekādu troksni, nejutu nekādu vibrāciju. Neredzēju arī beigtu putnu kaudzes. Un, HA – atsūti, lūdzu, linku, kurā var iepazīties ar Tevis minēto bilanci !

 61. Kāpēc Lielajā ielā? Arī citās ielās ir grādīgā cienītāji. 20-25 gadus atpakaļ Lielajā dzīvoja solīdi un cienījami cilvēki. Dome vainīga, ka šis rajons pārvērsts par par dīvainu rajonu. Tas ir tāpat kā ar palīgskolām, tagad bērni jāintegrē parastajās skolās.gan jau arī šīs ielas “atdzims”. galu galā uz Lielās atrodas 2 skolas, bērnu dārzs, sporta halle.

 62. —> Varikapam : “2018. gada 21. oktobris 13:08
  Spok, tieši tā ! Vakar, braucot uz Jūrkalni, speciāli apstājos netālu no vēja ģeneratoriem. Izslēdzu auto dzinēju, izkāpu laukā. Neko nedzirdēju, nekādu troksni, nejutu nekādu vibrāciju. Neredzēju arī beigtu putnu kaudzes. Un, HA – atsūti, lūdzu, linku, kurā var iepazīties ar Tevis minēto bilanci !”

  Nu- aizbrauc tur, kur ir radiācijas noplūde, arī nejutīsi ne smaku, ne garšu neko ))))) Viss būs

 63. Nemoki Zemgales iedzīvotājus ar sava saimnieka mantkārību! Liec mums un mūsu ģimenēm mieru! Gribam dzīvot tādā Zemgales ainavā, kāda tā mums ir. Vēlamies to saglabāt saviem bērniem nesabojātu!

 64. Gati, nemanipulē! Tad nu nosauc tās tevis pieminētās citas vietas, kur tie saucamie “Jūs” darbojaties. Un nosauc arī atklāti to “Jūsu” patiesā labuma saņēmējus? Nosauc konkētus uzvārdus. Nosauc arī tās Seišelu salas, Belīzi vai Kipru, kur „Jūsu” patiesā labuma guvēji ir reģistrēti.

 65. Zemgaliešiem ir cits, atšķirīgs viedoklis un vīzija par Latviju. Kādai tai jāizskatās. Viņiem ir cita pārliecība par to, kādi augstas pievienotās vērtības produkti Latvijai jāražo un jāeksportē. Žēl, ka nesakrīt ar tavējo.

 66. Vaicāts par to, vai vēja parks pretendēs uz elektroenerģoijas obligāto iepirkuma komponenti (OIK), Galviņš teica, ka uzņēmums pagaidām ar to nerēķinās, jo apzinās, ka tas var tikt atcelts, taču izmantošot šādu iespēju, ja tomēr tas būšot iespējams.

 67. LSNC, Tu mobilo tālruni lieto ? Kāpēc tad neprotestē pret tiem torņiem ?! To starojums tiešām ir reāls. Un radiācija ir izmērāma. Tāpēc jautāju VĒLREIZ – kāds tieši ir vēja ģeneratoru kaitīgums ?? Nu kāds ?? Nesmuki izskatās ? Nesmuks ir arī Pienavas kolhoza laikā celtais centrs, riktīgs kopmītņu midzenis. Tad jaucam to arī nost, lai Zemgales ainavu nebojā ?

 68. Zemgales iedzīvotāj, Tev galvenais ir – lai tik kāds cits bez Tevis negūst kādu labumu ? To Tev pionieros, komjauniešos vai kompartijā iepotēja?

 69. Gati, es zinu vēl vienu Jāņa Pliekšāna pērli. 🙂 Dzersim un ēdīsim, dziedāsim skaļi, šodien un rītu vēl dzīvosim zaļi!

 70. Iedzer, brālīt, ātrām kājām
  Mūža dienas projām skrien.
  Nāve sauc uz mūža mājām,
  Iedzer, iekams kapā lien.
  Veidenbaums

 71. Mans labums tiek gūts strādājot godīgu darbu, bet par citu cilvēku gūto labumu neuztraucos. Ja tiek maksāti nodokļi, labums ir visiem – arī Pienavas pensionāriem. Ja visu tikai aizliegs, labuma nebūs nevienam. Un atkal – tā arī neviens nav atbildējis – KĀDU tieši ļaunumu nodara vēja ģeneratori ? Kurmjus aizbiedē, vai ?

 72. Neslinko, projekta fan! Un neplāties ar savu godīgo strādāšanu, kas nav par tēmu un nevienu te neinteresē, tāpat kā tas, cik tev ir bērni, sievas, un ko viņi visi ēd. Seko labāk līdzi jaunākajai, publiski pieejamai informācijai, ārvalstu ekspertu atzinumiem par vēja parku ietekmi uz vidi, cilvēku veselību, putnu populāciju.
  Ja gribi zināt KĀDU ietekmi vai, kā tu saki – ļaunumu, vēja ģeneratora parki nodara, meklē informāciju PATS, nevis prasi, lai tev to iebāž mutē ar karoti. Speciāli šim jautājumam veltīts sižets nupat bija vienā no sabiedriskajiem medijiem, kurā runāja 3 vietējie eksperti. Ievēro – šoreiz vietējie.

 73. Jā, un ko sadzirdēji?
  Tikai to ka ietekme ir?
  Savukārt to, ka attālumam palielinoties ietekme dzēšas nebiji spējīgs?

 74. Es gan sadzirdēju visu, jo par to ir rakstīts IVN ziņojumā. Vienīgais, ko nezināju bija par Placebo efekta radītām galvassāpēm, nemieru, bezmiegu, ko pastiprina ziņa, ka zemes īpašnieks saņems iespaidīgu nomas maksu.

 75. Gati, tā jau laikam ir, ka te liela loma nenovīdībai – ka tik kādam kaut kāds labums netiek… Eksperti arī HESus, TECus un AESus atzīst par videi kaitīgiem. Priekšlikums – visiem, kuri ir pret elektroenerģijas ražošanu, to elektrību arī atslēgt. Lai dzīvo zaļi savā neskartajā ainavā. Ceļus un automobiļus arī šiem nevajag, jo tie tak kaitē dabai…

 76. būsim trāpījuši Gatim jūtīgā vietā:) zēns laikam kāda krievu humora šova iespaidā:)

 77. Gati, neblefo, ja tās nomas maksas zemes īpašniekam no taviem zviedru kundziņiem būtu tik iespaidīgas,tad Pilvers pirmais stātos rindā uz taviem propelleriem.

 78. Es domāju kad blefo pats Pilveris ar to kāpēc ir pret šo projektu
  Noklausījos viņa teikto Bez tabu.
  Viņš teica kad viņš govis nedrīkstēs ganīt vēja ģeneratoru aizsargjoslā.
  Īstenībā ne viņš govis gana, jo no tādiem kompleksiem kā viņam neviens govis ārā nelaiž. Ne ir kaut kādi ierobežojumi ganīšanai aizsargjoslā viņa kaimiņiem.
  Man liekas viņš ir pret, jo viņam pieder Biogāzes stacijas, kas arī ražo elektrību, bet tikai ar OIK uzcenojumu. Un ja viņam vēl mūsu jaunā Saeima atņems šo OIK daļu, tad viņam būs jāpārdod par NordPool biržas cenu, kur palielinoties kopējo valsts ražošanas kapacitātei ar šo vēja parku cena būs vēl zemāka.
  Tāpēc man liekas, ka Pilveram ir savas materiālās intreses šai lietā.
  Man nav nekas pret Pilvera ražošanu, malacis, lai ražo, gan pienu, gan elektrību(bez OIK) bet, lai neiestājas pret citu ražotāju projektiem savu savtīgu intrešu vadīts.

 79. Palielinoties kopējās valsts ražošanas kapacitātei, kas vēja enerģijas izmantošanā nekād Latvijā nebūs liela, šo vēja parku cena nekādā gadījumā nebūs vēl zemāka.

 80. Perspektīva ir saules enerģijai, kas nav kaitīga cilvēku veselībai un videi. Tas tika atzīmēts arī raidījumā.

 81. Saules enerģijas kontekstā ornitologiem gan ir ko teikt.

  Ja saules bateriju parku 4MW liekam uz lauksaimniecības zemes, cik daudz mēs zaudējam augstvērtīgas lauksaimnieciskās zemes? Vējam, kā jau agrāk minēju, ir nepieciešams ~0,2ha

 82. saules baterijas nav jāuzstāda uz augstvērtīgas lauksaimniecības zemes. Tur derēs jebkura degradētā pagastam piederoša teritorija, kuru tas nezin kā apsaimniekot.

 83. Zināju, ka tā atbildēsi.

  4MW saulei vajag no 6-10ha zemes bez mežiem, krūmiem, bez ēnas.
  51x6ha=306ha tās pašas tīrās aramzemes, tas ir optimistiskais aprēķins.
  51x10ha=510ha, patiesība ir kaut kur pa vidu.
  Nezinu arī par efektivitāti, bet zinu, ka vēl tālu līdz vējam.
  Atziņa – saulei uz zemes vienkārši nebūt. Uz jumtiem jā, bet uz zemes tikai un vienīgi vēja parki.

 84. Gati, diezgan bezcerīgi ir kaut ko ieskaidrot neizglītotiem cilvēciņiem… Tak te protestē pret tikai tāpēc, lai būtu pret, lai katrs justos svarīgs (jo, redz, viņa viedokli ņem vērā ! ). To labi parāda statistika, proti – cik tūkstoši ir parakstījušies pret, un cik no tiem vispār dzīvo iecerētā projekta tuvumā.

 85. zināju, ka tu esi blēdis. Kāpēc Delfiem saki:
  Mēs pētījām visu Latviju, 51 turbīnu var uzbūvēt tikai šeit. Protams, ir iespējams uzcelt mazākus vēja parkus, es gan nevaru teikt, kurās vietās mēs turpinām darbu,” sacīja Galviņš, apstiprinādams, ka Zviedrijas kompānija gatavojas būvēt Latvijā vēl vairākus mazākus vēja parkus. Ņemot vērā līdzšinējo iedzīvotāju reakciju, novadu vārdus viņš vēl nav gatavs nosaukt.
  KĀPĒC tev jāblēdās? Kāpēc tu nestāsti cilvēkiem patiesību? Kāpēc tu melo?

 86. Kurā vietā es meloju?
  Zita pirmajā dienā jau teica, ka ir vēl 10 meitas uzņēmumi, kas liecina par tālākiem plāniem. Nevienā brīdī neesmu teicis, ka citur neko nedarām. TĀ KĀ PALŪGŠU APVAINOJUMU ATSAUKT
  BET ŠĀDU “LIELU”, ar 51WT LATVIJĀ VAR UZCELT TE, jo citur normatīvi to nepieļauj. Par pamatojumu lielumam un augstumam rakstīju jau iepriekš.

 87. Nu, tad pastāsti, zviedru kungu kalp, kā tu vari visu laiku malt par kaut kādu 51 turbīnu, ja kaut vai tikai vienā aspektā ornitologi ir pateikuši, ka tādu skaitu neatbalsta? Nevienā vārdā ornitologi nav teikuši, ka turbīnas nav kaitīgas putniem! Noklausies, uzmanīgi, ko tieši Lebuss saka! Un parunā arī ar citiem ornitologiem. Nerunājot par ietekmi uz cilvēku veselību un dabas ainavu, tāpat lauksaimniecības zemju degradāciju? Gribi teikt, ka tā nav smadzeņu čakarēšana un cilvēku zombēšana?
  Neliekuļo un pastāsti, kā tādi brīnumi ir iespējami, ka nekur citur Latvijā, nevienai citai pašvaldībai visā valstī saistošie noteikumi un teritoriju attīstības plāni nepieļauj šādu vēja parku izbūvi, tikai Tukuma un Dobeles novadā nez kā tev izdevies atrast tādas pelēkās zonas? Nez, tie citi ir muļķi, kas sarakstījuši savām teritorijām stratēģiskās atpalicības dokumentus, vai tomēr Tukuma un Dobeles novada teritorijas izstrādātāji ir tie muļķi?
  Vai Tukuma novada teritorijas plānojumā 2011.-2023.gadam un ilgtspējīgas attīstības stratēģijā līdz 20133. gadam, kuru apspriešanā ir piedalījusies vietējā sabiedrība, nav ierakstīts nr.1– ņemt vērā sabiedrības intereses? Šo plānu apspriešanas laikā sabiedrība NAV akceptējusi šāda parka projektu!

 88. OK, viegli nebūs, bet mēģinām.
  Sākumā par ornitoloģiju – ir kāds ornitologs, kas ir pret? Varbūt ir pat ko uzrakstījis? Kad šādu jautājumu dzirdēšu no mācīta putnu eksperta, tad arī padomāšu.
  Vai var kaut ko sīkāk par “Nerunājot par ietekmi uz cilvēku veselību un dabas ainavu, tāpat lauksaimniecības zemju degradāciju”, šo apgalvojumu es dzirdu visur, bet neviens nav gatavs pamatot kā tieši tas notiks?
  Ir likums, kas nosaka dažādus ierobežojumus vēja parku celtniecībai, tie arī praktiski izslēdz pārējās LV teritorijas no šāda parka attīstīšanas.
  Un visu beidzot, likšana padomāt nav smadzeņu skalošana. Ir tāds apzīmējums, kas mūsu platuma grādos ir drošības jautājums – KRITISKĀ DOMĀŠANA.

 89. Un, visbeidzot par nacionālajām/sabiedriskajām interesēm.

  Tas, ka katru gadu dedzinām krievijas/praktiski ienaidnieka gāzi, lai saražotu elektrību, ir normāli? Bet ražot zaļu elektrību no vēja, kas nemaksā neko ir nenormāli?

  Dzirdēt šādu apgalvojumu Leģionāru svētvietas novadā būtu zaimošana. Tāpēc, JĀ, šis’projekts ir zināma nagla krievijas gāzes zārkā.

 90. nesmīdini, nu, cilvēkus!:) Kad vairs nav, viltīgais kunga kalps ķeras pie zemnieku patriotisma jūtām Sāk baidīt ar krievu gāzi Zini, ko, Zemgales zemnieks nav ar pliku roku ņemams un apmānāms! Ja runa par biznesu, nemaz i nedomā, zemgalietis izrēķinās smalki, kāda enerģija, un no kura kunga nākusi, viņam būs izdevīga. Zemnieks rēķināt māk, nebaidies.
  Ja esi reāls uzņēmējs, tad zināsi, ka biznesam nacionalitātes nav!

 91. Ja gribi manā zemē savu biznesu taisīt, saki savam zviedru kungam – dod man pretī tādu pašu lauksaimniecības zemi pretī, tādā pašā platībā Zviedrijā. Tur tad taisīšu savu biznesu, gūšu augļus un peļņu. Labs, ir, mainamies.

 92. Aprēķinus, cik vēja parks paņem un cik dod pretī, jau sniedzu agrāk.

  Vietējie “uzņēmēji” jau ir mēģinājuši radīt visādus enerģētikas projektus un visi ir ar beigušies ar skandāliem vai turpinās šaubu ēnā. Varbūt pietiek, uzticamies reiz profesionāļiem?

 93. Zviedram tu viņa lauksaimniecības zemi neizprasīsi ne par kādiem zelta dālderiem, lai to piegānītu ar betonu un uzceltu propelleru stacijas Eifeļtorņa augstumā. Neizklausās ticami, ka kaut kas tāds būtu iespējams pat lielākajos murgos, vai ne? Bet tu gribētu, lai zemgalietis laiž iekšā zviedru uz savas zemes riktēties? Un nekaunies vēl sprediķot par svētvietas novadu!

 94. Bet demagoģija ir tas ko jūs dzirdat un ieklausāties. Faktus jūs noliedzat.

  Zviedrijā visi vējainie lauki ir piebūvēti ar vēja dzirnavām. Aizbraucat ceļojumā, nav tālu un nav dārgi.

 95. Šeit lasot, sāk šķist, ka visi pienavnieki ir baigie zemnieki un putnu speciālisti. Tad ko – tiešām tikai Pienavas laukos zem tiem propelleriem nevarēs sēt labību ? Austrijā, Vācijā un citur nez kāpēc var… Un tikai Pienavā gājputni lidos tieši rotoros ņemt galu ( kā vaļi dienvidu zemēs metas krastā ) ? Citās valstīs laikam dzīvo un migrē tikai strausi, ja jau nav to beigto putnu kaudzes zem ģeneratoriem…

 96. tu tur staigāji tajās “citās zemēs” zem tie propelleriem, pētīji un skaitīji? Varbūt intervēji kādus vācu vai holandiešu ornitologus? Bet varbūt, ka esi piemirsis, ka tā tava “labdaru” komanda taisās celt mums tos torņus čum augstākus nekā tos, ko tu uz bildēm esi redzējis Dānijā

 97. Kapvariešiem brīnums, ka Džūkstes, Lestenes, Dobeles apkārtnē dzīvo vēl kādi cilvēki, kuri brīnumainā kārtā iet arī dabā, kaut ko redz, dzird un arī domā. Katru pavasari, rudeni vēro migrējošo putnu ceļu tieši pāri Pienavai, Džūkstei. Tur augšā ceļa satiksme tik intensīva kā pa Rīgas-Ventspils šoseju automašīnām. Kāsis pēc kāša. Brauc putnu vērotāji šurp no Rīgas skatīties, ir bijuši pat ārzemnieki vērot un bildēt.
  Kapvarim brīnums, ka tajā apvidū vispār kāds dzīvo. Ka nav vien daži satrunējuši penši, kam var bāzt tuftu ausīs, ka Zemgales lauki piebāzti ar propelleriem ir augstākās klases dizains! Tāds skaistums!:)

 98. Jā, esmu bijis tajās valstīs, kur vēja parki simtiem hektāriem lieli un beigtus putnus neredzēju. Ja šie rotori būs augstāki, tad noteikti tajos metīsies gājputni ? Ja tā, tad atvainojos visiem Pienavas dabasmīļiem. Uldi, vari pateikt, cik cilvēku dzīvo no Pēteriem virzienā uz Dobeli ? Ā, un vēl kas – migrējošo putnu ceļi iet arī virs citiem pagastiem, Džūkste nav nekas ārkārtēji unikāls. Ja pieiet ekonomikai un tautsaimniecībai no šitāda vienpusējas dabas mīlestības kritērija, tad arī visi 3 Daugavas HESi jānojauc – tur tak zivtiņas nevar pamigrēt, un dabas skati tāāā sabojāti, ai, ai, ai ! Nu ja, čaklie zemnieki, kā te minēts, tak gudri, rēķināt protoši – nopirks elektroenerģiju no mīļās kaimiņzemes Rossijas…

 99. Nu gan tev vajadzētu ar sūdainu koku! Daugasvas HES laikā mēs bijām okupēt un tautai bija mute aizbāzta! Tu meģināsi ļurināt vēl kaut ko par tiem laikiem??? Daugavas HES mums atņēma Staburagu! Mums un mūsu bērnu bērniem. Tas bija unikāls dabas piemineklis mūsu tautai ar gleznaino Pērses upi. Ja tu nezini ne vēsturi, ne saproti kam ir vērtība, nu, neplāties! Kultūrvide, dabas vērtības, ko tev ne ģimene, ne skola nav iemācījuši, ir arī ar reālu ekonomisko vērtību tavai zināšanai. Zaļas enerģijas ražošana nevar būt pretrunā ar cilvēku tiesībām uz labvēlīgu dzīves vidi. Tad tā nav nekāda zaļā enerģija.

 100. mēs pieejam ekonomikai un tautsaimniecībai ne no tās puses, kuras tu! Augstas pievienotās vērtības produkti Latvijā ir jāražo ar to potenciālu, ko spēj ģenerēt mūsu izglītotā, radošā tautas daļa, kāda, starp citu ir arī reģionos, nevis jāapkalpo zviedru, krievu, vāciešu intereses.

 101. Ha, Pienavnieki pat nezin, kad tika uzbūvēts Ķeguma HES ! Staburagu atņēma, vai zin ! Tu ko izvēlētos – dzīvot bez elektrības, lai varētu blenzt uz vienu mini ūdenskritumiņu ? Tak nevajag liekuļot ! Mūsu izglītotā, radošā tautas daļa – tie tā kā būtu Pienavas iedzīvotāji ? Un ko tad šie tādu ir radījuši ?

 102. Ne jau tevis zākātie un izsmietie pienavnieki vien iestājas pret tavu idiotiju! Paskat bišķi tālāk. Vairāk nekā 9 000 cilvēku, kas parakstījušies PRET ir diezgan liela Latvijas iedzīvotāju daļa!

 103. Nevienu neesmu ne zākājis, ne izsmējis (atšķirībā no, piemēram, iepriekšējā “nav šaubu” kunga). Kā jau teicu, te daudzi parakstās pret tikai tāpēc, lai būtu pret kaut ko. Dobeles pilsētas iedzīvotājus tas skars ? Nē. Bet parakstās pret. Utt. Jūs tērējat nodokļu naudu, kura nāk no uzņēmumiem, celtiem padomju laikā. Tad nevienam nejautāja – vai jums patiks “Dobeles dzirnavnieka” ēkas ? Šodien, pie dižās demokrātijas, arī tādām būvēm jūs būtu pret. Jo nesmuki tak, jo zoss var tajā ieskriet, jo pret, tāpēc, ka pret… Bez liekiem apvainojumiem – pasakiet, ko jūs, Pienavnieki, atbalstat ? Par ko esat PAR ? Un nerunāsim šoreiz par svaigu gaisu, zaļu zāli, bet par kaut kāda veida ienākumiem pagasta budžetā, lai varētu kaut tos pašus ceļus salabot…

 104. Nu gan esi aizrunājies par tālu! Ak, kā tev kremt, ka tie padomju laiki beigušies, kad varēja pret tautas gribu nolaist pa burbuli Staburagu, varēja Lestenes baznīcā 1967.gadā ierīkot graudu kalti – protams, protams – ekonomikas, PADOMJU TAUTAS kopējās labklājības dēļ. Lestenes baznīcai vēl paveicās, vai ne, tu tūlīt svepstēsi. Jā, citas izdemolēja, izlaupīja, nodedzināja, tāpat kā pilis un muižas. Oi, kādi labi laiki bija!! Tu saki – Dobeles dzirnavnieku tak mums uzcēla, govju, vistu fermas, kaisīja, laistīja ķīmiju pa laukiem, dzītin dzina rekordražas no centnera graudu! Oi, varikap, viss taču tautas labā! Ekonomikas tempi auga, sociālā sacensība darbaļaužu kolektīvos rāva ekonomiku uz augšu vien, uz augšu vien:) Oi, cik feini bija:)
  Tagad gan slikti laiki pienākuši:( Par katru koku ceļmalā, par katru suņa būdu, pat par troksni, ainavu laukā, un kur nu vēl trakāk – pat par vēju tagad jāprasa sabiedrības domas, piekrišana un saskaņošana! Nē, nu vienkārši bēdu ieleja godīgam, gādīgam „tautsaimniekam” šādā nesaprotamā Eiropas valstu savienībā!

 105. Tu par kāda veida ienākumiem pagasta budžetā buldurē? Par kādu ceļu labošanu tu te sapņo no pagasta budžeta?
  Viss mainās, Varikap! Tu dzīvo vakardienā! Tūlīt būs reģionālā reforma un tavu pagastu, par kuru tā „uztraucies” sava biznesa dēļ, aizklapēs kā nemetās! Tāpēc jau laikam te kūdi visus, lai varētu vēl paspēt ielikt savu kluci Zemgales laukos pirms vēl reforma nav notikusi. Un, ja paspēsi kādus lētticīgos apčakarēt, tad tieši tāpat kā ar oikas afēristiem, kuriem zaļzemnieku valdība šo laupīšanas shēmu izkārtoja – tiesāsies ar valsti! Tad gan visa Latvijas plātīs rokas un maksās tev! Kā redzams, par to tu sapņo.

 106. Iemācies pārdot tieši to svaigo gaisu un zaļo zāli ārzemniekam, kam apkārt viena industriāla ainava viņa valstī. Iemācies pārdod nesabojātu ainavu. Iemācies dabūt budžetā ienākumus tieši no šādas ekonomikas.

 107. Ai, kaut kādi nervozi te tie komentētāji… Ne es slavēju PSRS, ne tas vēja parks mans bizness. Es tikai par to, ka valstī kaut ko ir arī jāražo, nevis jāgaida labums no zaļas zāles vien. Nu, lai jums veicās ar svaigā gaisa pārdošanu tiem turīgajiem ārzemniekiem (nez kā tie pie tās turības tikuši, ne ?) !

 108. Jā, tavai zināšanai svaigu gaisu japāņi pārdod arī bundžās kā coca colu. Bet, ja par to, ko vēl bez tīra gaisa un nesabojātas dabas iespējams ražot, lai budžetā naudu dabūtu, tad, nesaucot dizainera vārdu, par kādu jaunradītu augstas klases produktu var izlasīt: „Startējot ārzemēs, visi brīnās, kā tik mazā valstī kā Latvija var uztaisīt tik izcilu un izskatīgu rīku.” Tas teikts par kādu sporta industrijas produktu, kas dizainēts pie mums. Mums jau ir arī ļoti perspektīvi dronu izstrādātāji, nemaz nerunājot par pasaulē savā jomā jau ļoti labi zināmu uzņēmumu Sonarworks, kas izstrādā audio pielāgošanas tehnoloģijas, u.c. augstas pievienotās vērtības produktu ražotāji. Tādiem produktiem jādod investīcijas, un tādi nes naudu budžetā.

 109. Piekrītu komentētājam par to kad jāatbalsta ražotāji kas ražo ar augstu pievienoto vērtību produktus, kas nes naudu budžetā!
  Bet kā gan šis projekts, kas arī nes naudu budžetā var traucēt tādu produktu radīšanai un ražošanai, būs papildus nauda ar kuru atbalstīt tos inovatīvos uzņēmumus!
  Par svaigo gaisu ko japāņi tirgo runājot. Šis projekts pat gaisa kvalitāti uzlabo,protams, ne Pienavā, kur tā kvalitāte paliek vecā, bet gan Rīgā un Narvā noteikti!
  Elektroenerģijai jau kaut kur jārodas kuru patērējam. Ja vēlaties zināt uzskatāmi var redzēt AST mājaslapā. Tur ir tekošās NordPool cenas un no kurienes tā enerģija nāk un uz kurieni iet ir redzams. Ja izpratīsiet tur parādītos ciparus, grafikus, jums pret šo projektu būs varbūt mazāk pretenzijas, vairāk jau nu noteikti nebūs.

 110. Tukumniek, beidz ! Pienavniekiem nemaz elektrību nevajag, viņi pārtiek no svaigā gaisa, zaļās zāles un lielās naudas, kuru viņiem atstāj tūristu pūļi, vērojot nepārspējamos Pienavas dabas skatus un īpašos putnu barus.

 111. HESos ūdens pieplūdums zems, Vācija mauc ogļu elektrostacijas, lai stabilizētu cenu, bet… tas nebūs mūžīgi. Cenas jau augšā par 30%, ko drīz ieraudzīsim rēķinos. Vēl jāskatās, cik ilgi būs tik traks sausums, ka līst reizi mēnesī lietus. Vidzemes pusē akas sausas. Vēl gadu sausums un censas būs gaisā kā Skandināvijā, tā Baltijā. Un tad Latvenergo ņems kredītu un pats cels vēja ģeneratorus (vispār tas ir jau plānā).
  Labāk kurinām gāzi, emitējam CO… un ceram, ka Krievija neizdomās piegriezt kārtīgu skābekli TEC-1 un TEC-2. Sēdēsim ar svecītēm… Jo vājāks nodrošinājums, jo lielāka iespējamība nokļūt krīzes situācijā.

 112. Artūr, štrunts par enerģētisko atkarību no Russijas, pienavnieki tak grib tur aitas ganīt.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *