Durbes pils Pagalma svētki

4. jūlijā no plkst. 15.00 notiks Durbes pils Pagalma svētki (M. Parka ielā 7, Tukumā). Pasākums, kurā tiksies mūzika, keramika, meistari un māksla Durbes pils rožu valdzinājumā.

No plkst. 15.00 līdz plkst. 18.00 Keramikas tirdziņš un tikšanās ar meistariem, keramikas darbnīca Ineses Auziņas vadībā. Iespēja iepazīt Durbes pils Rožu stāstus. Ieeja pasākumā bez maksas.

Plkst. 19.00 pils pagalmā koncertprogramma “Mazā bilžu rāmītī”, uzstājas Paula Saija, Trio Tresensus – Līga Griķe (kokle); Aigars Raumanis (saksofons); Uģis Upenieks (sitaminstrumenti). Pasākumā izskanēs izcila latviešu mūsdienu kamermūzika un cilvēku iemīļotas un labi zināmas dziesmas jaunā skanējumā

Koncertprogramma “Mazā bilžu rāmītī” ir sirsnīgs un jauks notikums, kas apvieno izcilu latviešu mūsdienu kamermūziku un cilvēku iemīļotas un labi zināmas dziesmas jaunā skanējumā. Lieliskā dziedātāja Paula Saija izvēlējusies sev tuvas kompozīcijas, kuras Trio Tresensus aranžējumos iegūs smalkāku, niansētāku un nepierastāku noskaņu. Paula Saija bieži sadarbojusies ar Raimondu Paulu, tāpēc šajā programmā līdzās Imanta Kalniņa un Zigmara Liepiņa dziesmām iekļautas arī maestro melodijas.

Savukārt kameransamblis Trio Tresensus klausītājiem piedāvā saklausīt mūsdienu Latvijas komponistu skaņu gleznas – Gundegas Šmites humora pilnās “Variācijas par latviešu tautasdziesmu tēmām”, Uģa Prauliņa filozofiski apcerīgo “Interlūdiju” no cikla “Dzīvības koks”, Georga Pelēča pasakaini skaisto “Plaukstošo Jasmīnu”, kā arī Sniedzes Prauliņas un Ērika Mieža opusus. Un īpašs koncerta akcents – viena no visu laiku skaistākajām latviešu dziesmām – “Mazā bilžu rāmītī” pirmo reizi izskanēs versijā balsij, koklei, saksofonam un sitaminstrumentiem.

Programmā: Uģis Prauliņš, Imants Kalniņš, Sniedze Prauliņa, Kārlis Lācis, Renārs Kaupers, Gundega Šmite, Georgs Pelēcis, Raimonds Pauls, Ēriks Miezis, Zigmars Liepiņš.

 

Ērtībai lūgums līdzi ņemt savus krēslus vai pledus. Pasākuma laikā darbosies kafejnīca “Terase”.

Biļetes “Biļešu Paradīzes” kasēs un internetā – https://www.bilesuparadize.lv/lv/event/139868

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *