«Kandava/Anzāģe» trešā fināla spēle piektdien, 21. aprīlī/papildināts/

14. aprīļa vakarā Kandavā tika aizvadīta pirmā spēle Ramirent Nacionālās basketbola līgas finālsērijā, kurā līdz trīs uzvarām jātiekas «Kandava/Anzāģe» un BK «Jelgava». Jāpiebilst, ka abas komandas regulārajā sezonā spēlēja Rietumu divīzijā un turnīru pabeidza ar identisku bilanci. Kandavnieki gan ieņēma 1. vietu, otro atvēlot Jelgavai, kā arī jāatgādina, ka arī pagājušajā gadā šis duelis tikās fināla, kur gala rezultātā Kandavas komandai nācās samierināties ar otro vietu.

Fināla sērijā «Kandava/Anzāģe» salīdzinoši viegli divās spēlēs tika galā ar «RSU» komandu, turpretim «Jelgavai» un «Gulbenes bukiem» bija nepieciešamas trīs spēles. Arī Užavas kausa izcīņā Kandavas komandai izdevās gūt virsroku pār BK «Jelgavu», bet te gan jāpiemin, ka sastāvs nedaudz atšķīrās.

Piektdienas vakara spēle sākās varen rezultatīvi, un šis, kā novērots, ir spēles stils, kas patīk abām vienībām; pirmajā pārtraukumā ejot, viena punkta pārsvars bija viesiem  – 28:27. Otrajā ceturtdaļā jau vairāk dominēja aizsardzība, komandām rūpīgāk plānojot uzbrukumus, tāpēc arī rezultativitāte kritās un, puslaikā ejot, vien 44:43, šoreiz Kandavas komandai esot priekšgalā.

Un tad jau sekoja atšķirīgs rezultāts – lai arī trešā spēles daļa tika aizvadīta  līdzvērtīgi, pēdējā ceturtdaļā BK «Jelgava» komandai izdevās izvirzīties visai solīdā vadībā. Astoņas minūtes pirms spēles beigām rezultāts bija 66:71, uz ko Kandava, savu fanu atbalsta dzīta, tomēr spēja atbildēt ar tādu cīņas sparu un raksturu, ka izcīnīja pirmo uzvaru sērijā ar rezultātu 89:80. Rezultatīvākais Kandavas komandas spēlētājs Guntars Strāķis.

PS. Fināla cīņā līdz trīs uzvarām, savstarpējā cīņā, komandas tikās 18. aprīlī Jelgavas sporta hallē. Pirmo ceturtdaļu Kandavas/Anzāģe iesāka agresīvāk, izraujoties vadībā + 12 punktiem. Otrajā ceturtdaļā scenārijs līdzīgs, Jelgavas komanda turpināja būt iedzinējos. Rezultātu: 29:43, noslēdzot otro ceturtdaļu. Noslēdzošajā spēles daļā mājiniekiem izdevās sadeldēt rezultātu un panākt mazāku punktu starpību, bet gala rezultātā Kandavas komanda ieguva uzvaru ar rezultātu 66:69. Tā bija otrā uzvara cīņā par zeltu, tātad, 21. aprīlī, kad trešā spēle notiks Kandavas sporta hallē, tā var noslēgties Kandavas komandas uzvaru. Rezultatīvākais spēlētājs Guntars Strāķis ar izcīnītiem 22 punktiem.

Komentāri

1. Sērijā rezultāts jau ir 2-0. Un pagājušajā sezonā Kandava nespēlēja finālā pret Jelgavu, bet gan spēlēja par bronzu, kur tika pārspēti Gulbenieši. 🙂

2. Lēni gan līdz NTZ aiziet novada sporta jaunumi. Ir jau 2 uzvaras Kandavai un rīt iespēja pielikt punktu sezonai.