Visu gadu kopā ar jums!

Kā paskaitījām redakcijā, ar šādu uzrunu savas pastāvēšanas laikā pie jums, mūsu cienījamie un arī uzticamie lasītāji, vēršamies jau 26. reizi – kopš 1997. gada, kad mūsu radošais kolektīvs aizrautīgi veidoja «Tukuma Ziņas» un par pastāvīgu uzņēmējdarbību un trešo vārdu avīzes nosaukumā nemaz nedomāja.

Īsta, profesionāla žurnālistika politbiznesam neder

Tas tāpēc, ka bijām aizrautīgi žurnālisti, arī nemitīgi mācījāmies, lai šīs profesijas latiņu noturētu pienācīgā augstumā, un zinājām labi, ka redakcijas neatkarība, viedokļu daudzveidība, politiķu un publiskās naudas pieskatīšana ir mūs galvenais pienākums! Un tobrīd nekas vēl neliecināja, ka kāds ar visiem iespējamiem un arī neiespējamiem paņēmieniem aizliegs rakstīt par to, kas svarīgs mums visiem, tai skaitā arī par to, ko kāds, kam nauda un vara, gribētu noslēpt… Bet kā pārliecinājāmies vēlāk un diemžēl – ne reizi vien un arī pavisam nesenā pagātnē: ja kādam avīzes (arī žurnāla, televīzijas, radio kanāla, portāla vai kāda sociālā tīkla konta) izveides svarīgākais vai, iespējams, pat vienīgais mērķis ir vēlme nodarboties ar politbiznesu (ietikt domē, Saeimā, izbīdīt kādu līgumiņu sev, saviem draugiem utt.), tad profesionāliem un godprātīgiem žurnālistiem tur vieta vairs neatrodas…

Joprojām gatavi rakstīt par visu, kas svarīgs

Tā tas gadījās ar mums «Tukuma Ziņās», tā kādreizējiem kolēģiem avīzē «Diena», kad to pārņēma oligarhu ielikteņi. Un abos gadījumos pierādījies, ka godprātīga uzticība profesijai atmaksājas – gan mūsu «Neatkarīgās Tukuma Ziņas», gan bijušo dieninieku izveidotais «IR», neskatoties uz politiķu spiedienu un arī nemitīgajiem finanšu ierobežojumiem, joprojām ir kvalitatīvi mediji.

Joprojām un arī turpmāk esam gatavi rakstīt par to, kas mums visiem ir svarīgs, un, ja vajadzēs, arī cīnīties par mūsu kopīgajām tiesībām zināt, kas notiek mūsu valstī, novadā, pagastos un pilsētās. Arī par tiesībām zināt, kur un kā tiek tērēta mūsu kopīgā nauda. Joprojām vēstīsim par kultūras un sporta, izglītības un veselības jomas lietām, interesēsimies un skaidrosim, ko un kā lemj visu mūsu intereses pārstāvošie deputāti gan tepat, novadā, gan arī Saeimā un Eiropas Savienībā. Īsāk sakot, saglabāsim gan laikraksta apjomu (šķiet, šobrīd esam lapaspušu skaita ziņā biezākais reģionālais laikraksts), gan kvalitāti. Būs arī ierastie pielikumi: «Mūsu Veselībai», «Novadi Zaļo», «Vide un Mēs», «Darbs Dara Darītāju», «Laiks Kultūrai» un, iespējams, vēl citus.

Bez jums, lasītāji, nevaram

Un nu ir laiks, lai atzītos – tas viss nav un arī nebūs iespējams bez jūsu, cienījamie lasītāji, atbalsta. Lai arī piedalāmies nu jau sešos dažādos projektos, paši tādus organizējam, iesaistot kolēģus, tik un tā bez avīzes pircējiem un abonētājiem pastāvēt un savu darbu veikt nevaram. Diemžēl mediju un žurnālistu darbs, kaut arī publiski atzīts kā obligāts priekšnoteikums normālas, demokrātiskas valsts pastāvēšanai, apmaksāts tomēr netiek. Šī nav nozare, kur viss nemaksā tik, cik maksā. Kā liecina pētījumi, mūsu darbu regulāri izmanto ne mazāk kā 28 000 lasītāju, bet par to samaksā 6 reizes mazāk novadnieku! Bet, neskatoties uz to, joprojām esam saglabājuši līdzšinējo avīzes un abonementa cenu, tai skaitā papildu atlaides senioriem, invalīdiem un daudzbērnu ģimenēm, lai gan tā ne vienu brīdi nav segusi visus laikraksta veidošanas izdevumus… Bet arī mums, tāpat kā ikvienam valstī, ir jārēķinās gan ar elektrības, gan citu cenu un arī nodokļu kāpumu… Tāpēc atliek vienīgi aicināt – esiet atsaucīgi un samaksājiet arī par mūs darbu! Šis aicinājums veltīts arī tiem, kas sakās, ka avīzīti aizņemas no kaimiņiem vai izlasa darbavietā, vai veikalā pie kases, vai ka avīzi lasa tikai internetā un telefonā… Arī šo portālu, mobilās versijas, sociālo tīklu saturu gādājam un uzturam mēs – «Neatkarīgo Tukuma Ziņu» veidotāji. Un tieši tāpēc, lai jūs saņemtu uzticamu informāciju, mums nav un arī nevaram atļauties lūgt palīdzību kādam ”ieinteresētam investoram”…

Top gadagrāmata, būs kalendārs

Lai kā arī nebūtu, šobrīd top, nu jau var teikt, visas valsts mērogiem unikālā novada un novadnieku hronika – «Tukuma gadagrāmata». Šogad jau laidīsim klajā tās 26. gadagājumu. Un tāda izdoto hroniku pēctecība nav bijusi un arī nav nevienam citam novadam! Vēsturiskos apskatus par veselības aprūpes vēsturi novadā un arī tukumnieku dzīvi dažādos gadsimtos sagatavojis vēsturnieks Agris Dzenis. Savukārt Ināra Znotiņa izpētījusi kandavnieku Kārkliņu dzimtas likteņus un kārtējo reizi pārvētījusi agrāko gadu notikumu hronikas un arī nākamā gada jubilāru – novadam nozīmīgu ļaužu – sarakstu. Būs arī citas jau ierastās grāmatas sadaļas, tai skaitā arī tā, kas veltīta praktiskiem darbiem un speciālistu ieteikumiem.

Ja pērn grāmatas iznākšanu atbalstīja Valsts Kultūrkapitāla fonds, bet šogad esam saņēmuši arī Tukuma domes atbalstu, tādēļ jau varam solīt, ka tāpat kā līdz šīm, laikraksta abonētāji gadagrāmatu varēs iegādāties par krietni – pat divtik – samazinātu cenu.

Un jā, gatavojam arī krāsainu mēneša pārliekamo kalendāru, ko līdz ar pirmo janvāra laikrakstu saņems visi tā brīža abonenti.

Uz tikšanos! Arī jaunajā – 2022. gadā!

Jūsu «Neatkarīgās Tukuma Ziņas»      

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *