Kurš nu runātu…

”Oligarhu sarunas, oligarhu sarunas, – nu, cik tad var?! Ko var ņemties, vai tad nav apnicis?… Skaidrs, ka tagad katrs, kam nav slinkums, izmantos iespēju, lai ar uzpūstām baumām krātu politisko kapitālu!” tā un tam līdzīgi vai katru dienu publisko telpu piepilda ”politiskajiem procesiem” pietuvināto ”neatkarīgie” viedokļi. ”Ar noziedzīgām metodēm noziegumus neapkarosi,” sludina Juristu biedrības prezidents Aivars Borovkovs. Tas pats Borovkovs, kas tā kā jau kopš 2015. gada sākuma vada KNAB Sabiedriski konsultatīvo padomi. To pašu, kuras uzdevums cita starpā ir ”veicināt KNAB saikni ar sabiedrību, sniedzot rekomendācijas Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam par aktuāliem jautājumiem”. Kur tad līdz šim bijušas viņa rekomendācijas un palīdzība, ja reiz vairāku gadu laikā veiktās operatīvās darbības bijušas ”neprofesionālas un nepietiekamas”? Aiz kādiem kalniem, augsti stiklainiem, gan Borovkova kungs sēdējis līdz šim, ja, it kā jau sabiedrības interesēs sniedzot rekomendācijas un konsultējot KNAB, tā arī nav pamanījis šīs iestādes mērķtiecīgo kastrāciju?… Un vēl.. Nebūtu slikti, ja Juristu biedrības vadonis arī bez sev tik raksturīgās nīgrās vīzdegunības būtu tiešām darbojies sabiedrības labā un nebūtu pieļāvis, ka noziedzīgas darbības tiek piesegtas ar vēl jo noziedzīgāku (tāpēc ka sabiedrības finansētu, uzturētu) bezdarbību…

”Publiskotajām sarunām nav nekāda sakara ar cīņu pret oligarhiem,” ar pārliecību kārtējo ”gudrību” izspļauj Gunta Līdaka. Tā pati Līdaka, kas Latvijas Raidsabiedrību asociācijas izpilddirektore un nu jau arī Nacionālo plašsaziņas līdzekļu padomes (valsts varu realizējoša iestāde) locekle. Tā pati Līdaka, kas ”jau kopš 1990. un līdz pat 2000. gadam dažādos amatos strādājusi arī Latvijas Televīzijā”. Tā pati Līdaka, kas, izmantojot savas pārrauga tiesības, pamāca Latvijas televīziju un Latvijas radio, ka nav smuki apvainot ventspilniekus…, atsakoties no totālas pārdošanās Lembergam Ventspils sponsorētajos raidījumos “Dziesmu sirdij rodi Ventspilī», «Muzikālā banka»… Persona, kuru algojam, lai tā aizstāvētu mūsu intereses saņemt patiesu un ne varas, ne naudas neietekmētu informāciju, atbalsta mediju prostitūciju!?…

Sākotnēji nosaucis «Ir» publiskotās «Rīdzenes sarunas» teju par sievu pļāpām, Ministru prezidents Māris Kučinskis «Panorāmai» tomēr atzīst: “Protams, ”oligarhu sarunas” uz mani pietiekoši emocionālu iespaidu atstājušas (..) Es no savas puses daru visu un darīšu, lai tādas politikas, kā kādreiz bija, nebūtu.” Un to sacīja tas pats Kučinskis, kas tieši tajā pašā dienā par savu vietnieku trešā svarīgākajā valsts amatā iesēdināja par ”ļimončiku” dēvēto Jāni Dūklavu. To pašu Dūklavu, kam caur citām personām ”par piecpadsmit ļimončikiem” zeme ostā bija jānobīda. Šo lēmumu pieņem tas pats Kučinkis, kas, iesniedzot jaunās nodokļu politikas paketi Saeimā, cer uz visas ”sabiedrības izpratni un vienošanos valstij tik būtiskos jautājumos”…?!

***

Tā varētu turpināt vēl un vēl, lai gan sen jau gribas kliegt: ”Pietiek, vienreiz taču pietiek!” Pietiek zagt, melot un tirgoties. Tirgoties ar Latvijas valsti, zemi, tautu un tās nākotni! Pietiek!

***

Protestējot pret ”oligarhu sarunās” atklāto valsts nozagšanu un valsts atbildīgo iestāžu nespēju vai nevēlēšanos vainīgos sodīt, dažādi politiskie spēki rīko akcijas. Šodien, 13. jūlijā, 8.30 ar saukli «Ērikam nav laika» un «Atlaižam ģenerālprokuroru» notiek pikets pie ģenerālprokratūras, Kalpaka bulvārī, Rīgā, bet Tautas sapulce «Par tiesiskumu Latvijā» notiks 18.00 pie Prezidenta pils, Pils laukumā, Rīgā.

Komentāri

 1. Ja dzīvojam tiesiskā valstī , tad sarunas drīkst noklausīties tikai prukurora sankciju.
  Vai tāda sankcija bija?
  Ja nebija , tad šo sarunu ieraksti ir nulles vērtībā.

  Kaut gan ,ja taisnīguma ”cīnītāji” vadās pēc revolucionārās pārliecības , tad viss ir kārtībā.
  Tikai neaizmirsīsim , ka mēs ilgu dzivojām valstī, kur visa pamatā bija šķiriskā un revolucionārā pārliecība….
  Vai to mēs vēlreiz gribam?Izskatās, ka daži grib.

  1. IR PIENĀCIS LAIKS TAUTAI PARĀDĪT REVOLUCIONĀRO PĀRLIECĪBU. Mums vienkārši nav citas izejas vairs.

   1. Laupīsim salaupīto ir visu idejisko revolucionāru pamatideja.
    Bet ko darīsiet tālāk , kad nīsto buržuju(oligarhu) manta būs notrallināta, jo citu neko kā laupīt revolucionāri neprot.
    Ar ”revolucionāro pārliecību” nepietiek , lai daudzmaz sakarīgi vadītu valsti, radītu savu uzņēmumu, pat naglu sienā ar to nevar.

    Bet ir arī cita ”revolucionāru” daļa , kura zākājot iepriekšējos varu , pati grib tikt esošās varas siltajos krēslos un ēst no esošās varas treknās siles.
    Kurš teica, ka jaunie ”revolucionāri” negrib tikt n-tajās valdēs ar n-to tūkstošu atalgojumu?
    Kā saka, cīņa par vietu pie siles ir skarba.

    1. Tu, Cukur, tā kā vecais korumpants Emsis runā, šis ar tāpat:Nellija krustiņsone, revolucionāri! A tagad visi, kas saka, ka zagt nav smuki, mums tiks apsaukāti par revolucionāriem?

 2. Paklau, kad no vēsturiskās dzimtenes atgriezies, ja nezini pamatinformāciju? Protams, ka visas sarunas bija sankcionētas.

 3. Šorīt, aptuveni 150 cilvēku piketēja pie ģenerālprokuratūras, prasot. Aptuveni pusstundu garajā akcijā piketētāji turēja rokās plakātus, kuros izteica neapmierinātību ar Kalnmeiera darbu, piemēram, „Meklējam ģenerālprokuroru! #teirdarbs”. Turpat atradās improvizēts Kalnmeiera it kā rakstīts atlūgums, kurā viņš raksta, ka vēlas pamest ģenerālprokurora darbu. Sanākušie varēja pie tā parakstīties.

 4. Kā saka par naudu pat velns danco…, un tā ir visur lielākas un mazākas politiskās vienošanās, mazos pagastos un lielajās pilsētās.Sarunas notiek, tagad jau gan uzmanīsies.

 5. Piketā nē, bija jāstrādā,bet manifestācijā biju un esmu sarūgtināta par Vējoņa mīkstmiesību.

  1. tas tāpēc, ka nav vēl līdz galam gatavs plāns valdības maiņai. Vēl, kā teikt, tiek testēts kritiskais līmenis.

  2. Manifestācija? Daži desmiti ļautiņu un ap simtu garāmgājēju!…Liela brēka, maza vilna…tā viš i!

    1. bet tas norāda uz vairākuma vienaldzību pret notiekošo; taču ntz visu vienmēr interpetē kā vairākuma (lasi- savu) viedokli

     1. Un kāds ir Jūsu viedoklis?Atstāt visu, kā ir? Varam saderēt, kāds būs rezultāts. Nākamā Saeima sarkana, un delegācija brauc uz Maskavu ar lūgumu iekļauties… Ja kaut biškucīti zina vēsturi, tad šī realitāte jau klauvē pie durvīm. Tāpēc, ka šādu nākotni savai ģimenei, bērniem, mazbērniem, savai zemei un tautai nevēlos, tāpēc arī iesaistos. Un domāju, ka tik mazai un šajā vietā dzīvojošai tautai nekad nebūs iespējams vienaldzīgi baudīt ”ikdienības laimi”, modrība ir mazām tautām ļoti būtiska īpašība.

      1. Maskava bauru tautai nav tas sliktākais risinājums, jo paši taču saimniekot nemākam. Turklāt tēvoča Sema Latvijā ieviestā kārtība ir fiziski un morāli bankrotējusi.

       1. ej tu pa pieskari, Maskavas kalps! Tava interftonte ir bankrotējusi, nevis kas cits šajā valstī. Kravā savi čemodānu un pazūdi!

        1. Ceru, ka sagaidīsim to jauko brīdi, kad Tukuma un Kandavas novada svētkos skanēs častuškas un tautas labākā daļa (ieskaitot novadu varas vīrus) lēkās mežonīgos kazačoka ritmos.

  1. nevis kūdītāja, bet aicinātāja. Tāds ir žurnālista darbs un pienākums – informēt un aicināt. Arī izteikt savu viedokli. Un ikvienam medijam ir savs viedoklis, kuru tas pauž.

  2. Jau rakstīju, ka biju manifestācijā un – kopā ar bērniem un mazbērniem. Par vairākumu un dažiem simtiem dalībnieku. Apjautājos policistiem un apsargiem par iespējamo dalībnieku skaitu, un viņi nosauca, ka aktīvo dalībnieku (to, kas klausās un aktīvi reaģē uz runāto, esot no 1 līdz 1.5 tūkstošiem. Daudz vai maz? Tas ir kā tas jautājums par matu zupā…Manuprāt, normālai mietpilsoniskai sabiedrībai, mazskaitlīgai tautai – daudz. Un var jau ņemt vērā arī vispārējo praksi, ka ikvienā demokrātiskā sabiedrībā politiskos procesos aktīvi iesaistās ap 6% cilvēku.
   Un, ja kas, kopš pirmsākumiem normāla demokrātija nekad nav bijusi ”masu kultūras] daļa.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *