Attēlam ir ilustratīva nozīme

Katram savu masku!

Pagājis jau kāds laiciņš no tā brīža, kad valsts uzlika par pienākumu transportlīdzekļos, veikalos un citās iestādēs valkāt sejas maskas. Prasība, kas sākumā sacēla iebildumu vilni sociālajos tīklos, pa lielam ir pieņemta un arī karojošie masku noliedzēji viens pēc otra sāk sevi fotografēt maskā un aicina arī citus mainīt paradumus.

Lai arī bijām pieņēmuši, ka nu jau katrs saprātīgais Latvijas iedzīvotājs ir izveidojis masku krājumus, patiesībā, kā nopratām, prasība, piemēram, transportā braukt ar maksu daudziem, īpaši laukos dzīvojošajiem, radījusi galvassāpes. Saprotams, ka te, Tukumā, kur pa aptiekai ir vai katrā centra ielā un tad vēl arī pieejamas maskas veikalos, par to pieejamību, ja vien ir nauda, būtu grēks sūdzēties. Taču laukos – tas jau ir pavisam cits stāsts. Kā atzina kāda kundze, iekāpjot no autobusā Brīvības laukuma pieturā, – labi, ka šoferis paņēmis viņu transportā tādu pliku – bez maskas, lai gan teicis, ka varot saņemt sodu. Arī sieviete pati uztraukusies, ka izsēdinās, bet – kur viņai masku ņemt, ja lauku veikalā tās nepārdod un mēnešiem nav bijis vajadzības uz Tukumu braukt. Bet – pēc pensijas jātiek! Viņa solīja maksu tūliņ pat aptiekā nopirkt, bet vēl jau arī aptiekā iekšā jātiek – un ja nu nemaz neielaidīs?! Šajā reizē viss beidzās labi, bet – lūk, kāds stress visu brauciena laiku. Protams, kā esam dzirdējuši, laukos ļaudis kooperējas – kaimiņš brauc uz pilsētu, izņem naudu bankomātā, nopērk ēdamo un pie reizes, pērkot zāles, nopircis arī masku.

Tomēr, ja reiz par drošību, tad par drošību – esam novērojuši, ka ne visi šo prasību transportā ievēro. Un ko darīt šoferītim, kas labi apzinās, ka lielas iespējas no laukiem nokļūt pilsētā braucējam nav, ja reiz izmanto autobusu?! Izsēdinās tādu un sanāks vēl nepatikšanas, jo – ja nu cilvēks devies pie ārsta?!…

Lūk, cik daudz pārdomu saistībā ar maskām. Tukuma novada Sociālā dienesta vadītāja Ina Balgalve solīja – ja nu kādam galīgi nav maskas, varot vērsties pie sociālā darbinieka, tas izlīdzēšot. Vismaz kaut kas. Jo stāsts jau nav par to, ka sejas maska būtu kāds untums vai nieks, vai ka kāds negribētu to vilkt, ja vien tā būtu pieejama katram.

Un vēl – nupat kā internetā publiskots japāņu zinātnieku pētījuma rezultāts, kurā secināts, ka kokvilnas sejas maskas pasargā cilvēku no inficēšanās par 40%, savukārt specifiskā medicīniskā maska – par 95%. Un tas viss, salīdzinot ar tiem, kas nevalkā neko. Tāpēc – lai šīs dienas vēlējums būtu: izvēlies masku!

 

 

Komentāri

  1. Ārkārtējā stāvokļa laiks ir grūts un smags katram no mums. Latvijā pašlaik ir ārkārtas stāvoklis kovid-19 sērgas dēļ. Diemžēl kovid-19 sērga turpinās. Koronavīruss negrib padoties. Par spīti grūtībām mūsu dzīvēs, nezaudēsim cerību un sirds gaismu sevī. Būsim atbildīgi par sevi un saviem tuvajiem. Ievērosim visus epidemioloģiskās drošības pasākumus. Apzinīgi lietosim sejas maskas. Ieturēsim 2 metru distanci cits no cita. Regulāri mazgāsim rokas ar ziepēm. Iedegsim uz palodzes zaļu svecīti par godu Dabas Mātei – mūsu radītājai. Dabas Māte mūs ir radījusi tādus kādi mēs esam. Būsim pateicīgi Dabas Mātei par dzīvību, kuru Dabas Māte ir sniegusi katram no mums. Lūgsim Dabas Mātes svētību no visas sirds! Lai Latvju Dievi mūs sargā! Lai Latvju Dievi mūs svētī!
    Ar Dabas Mātes viedumu, Skolnieciņš – Latvju Skaudības Dievs
    ©Skolnieciņš 1999-bezgalība 😉 (Skauģu Skauģis)
    #kroņvīruss #kovid-19 #drošība #veselība #DabasMāte #LatvjuDievuSvētība

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.