Attēlam ir ilustratīva nozīme

Kāpēc uzņēmuma ērtības pirmajā vietā?

Šoreiz par atkritumiem. Un par mūžveco tēmu – par to, ka atkritumus Tukumā izved ik pēc četrām nedēļām nevis reizi mēnesī, un par citām niansēm, ar kurām iedzīvotāji nav mierā. Un te nav stāsts par to, ka, iespējams, radu tik daudz atkritumu, ka to izvedējs manā pagalmā iebrauc divas vai pat četras reizes mēnesī. Te ir mūžvecais stāsts par to, ka ”viss maksā tik, cik tas maksā,” bet realitātē daudzi iedzīvotāji maksā pilnu cenu par pustukšiem konteineriem jau gadiem un teju visi pilsētas daudzdzīvokļu māju iedzīvotāji turpina maksāt ne tikai par saviem, bet arī par citu radītiem atkritumiem. Problēma zināma, arī  risinājumi it kā būtu, bet…parastā atbilde: ”Tā jau tas ir visur, neko jau īsti darīt nevar…”

Tomēr nav gluži tā, ka it visur Latvijā ir līdzīgi, kā mums iepriekš ticis stāstīts. Apskatījāmies Cēsu, Dienvidkurzemes, Kuldīgas, Olaines, Rēzeknes saistošos noteikums, un liels bija pārsteigums redzēt, ka citur mēnesis ir mēnesis nevis četru nedēļu formāts. Vai tur vairāk domā par iedzīvotājiem? Vai arī Tukuma novadā sadzīves atkritumi lielāki un cilvēki lielāki šmucētāji? Pareizā atbilde nāca no pašvaldības: redz, tāds bijis atkritumu apsaimniekotāja ierosinājums, lai ērtāk varētu salikt izvešanas grafikus! Protams, te var iebilst, ka nekāda lielā pārmaksāšana jau nesanāk, vien vidēji pieci eiro par 240 litru konteineru, bet … Līdz ar to, iespējams, kā sniegs pavasarī izčākst apgalvojums, ka Tukuma novadā maksa par sadzīves atkritumiem ir viena no mazākajām Latvijā. Cēsīs, piemēram, pēc noteikumiem secināms, ka no privātmājām atkritumus drīkst izvest vispār tikai reizi sešos mēnešos – pat ja atkritumu tarifs tur ir lielāks, reāli iedzīvotāji par atkritumiem samaksā mazāk. Un laikā, kad tik ļoti nauda jātaupa, tas tiešām ir no svara.

Starp citu, gribējām pamodelēt, cik daudz naudas «Piejūrai» ienes šī 13. izvešanas reize, bet diemžēl publiski pieejamajos datos nespējām atrast kopējo klientu skaitu Tukuma novadā. Atradām uzņēmuma vidējās darbības stratēģiju 2021.-2023. gadam, kur minēti 14 593 konteineri, bet ne klientu skaits. Meklējām to arī uzņēmuma darbības operatīvajos pārskatos, kas sabiedrībām jāpublisko obligāti, bet diemžēl par 2022. gadu «Piejūra» to nav izdarījusi. Te, protams, jautājums, kas novadā notiek ar kapitālsabiedrību uzraudzību – un vai pašvaldība pati nav sevi ieaijājusi, domājot, ka visi tiesas procesi pret abām uzņēmuma valdēm ir vien ļauno likumdevēju sazvērestība pret visnotaļ cienījamu uzņēmumu? Protams, kamēr tiesas nav galā, neviens nav vainīgs, bet, lai atceramies 2018. gadu, kad nebūšanas uzņēmumā pamanīja ne jau tā dibinātāji – pašvaldības, bet banka, bet 2017. gadā par to, ko tagadējai valdei sola uzrēķinu vairāk nekā 4 miljonu eiro, publiski tika paziņots mūsu redakcijas rīkotajā sarunā par atkritumiem. Bet – it kā visus būtu kāds lietuvēns pārņēmis un prātu aizmiglojis…

Tāpēc, atgriežoties pie uzņēmumam labvēlīgiem pašvaldības lēmumiem, šķiet, pretimnākšanas ir bijis pārpārēm. Nodokļu maksātāji ir seguši kredītu maksas un lielus tarifu kāpumus, taču diemžēl nav varējuši atbrīvoties ne no 13 izvešanas reizes, ne no pustukšu konteineru apmaksas. Vai arī tas neparāda, ka nozarē, kurā ir papilnam komercuzņēmumu, kas varētu šo darbu darīt, pašvaldības uzņēmumiem kaut kā īsti nav vietas? Vai varbūt tas tā ir tikai Tukuma novadā? Un ja tā, tad gan tagadējiem un bijušajiem deputātiem ir nopietni jāpadomā, kam par labu viņi savus lēmumus ir pieņēmuši… Starp citu, Rēzeknē atkritumu vedējs ir atradis iespēju par nepilnu konteineru aprēķināt samazinātu maksu. Esam rakstījuši un stāstījuši par vairāku pilsētu pieredzi, izmantojot slēgtos atkritumu konteineru laukumus. Interesanti, kāpēc nekas no tā nav noderējis pie mums? Vai ne tāpēc, ka vienmēr vispirms tiek domāts par uzņēmuma, ne iedzīvotāju ērtībām?

 

Komentāri

 1. Pirmais. Lai sasper zibens un pērkontēva dusmas veļas,lai mežā vadātājs tiem cūkcepurēm piemetās,kas mežā savus atkritumus atstāj. Nevaru vien ” ot duši” otjanutsa,kā kādam sūdam neuzkāptu.©Skolnieciņš 1999-bezgalība
  Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
  Latvju Dievi mūžam viedi.
  Dievturība vienmēr dzīva.

  1. Skolnieciņš saka: 21.03.2023 17:57 Izbeidz zagt manu segvārdu. Kāpēc ntz.lv šo segvārdu zagli nedzēš? Savu suņa valodu ” ” ot duši” otjanutsa” turi pie sevis un neraksti to internetā. Izbeidz izlikties par mani! Izbeidz lietot manu segvārdu! Izbeidz kopēt un parodēt manu rakstības stilu!

 2. Cik var gaudot par tiem atkritumiem.
  5.20 euro par 240l konteineru ir tīrākais nieks salīdzinājumā ar pārējām komunālo maksājumu smagsvaru kategorijām.
  Daudzdzīvokļu māju iemītnieki ir īpašu ļaužu kategorija, saplacināt un blīvi sakrāmēt atkritumus šie nemāk, māk tikai gaudot.

  1. Ja no privātmājām nevestu klāt, kā to katru dienu redzam pa logu, arī daudzdzīvokļu mājās nebūtu ne vainas.

 3. Vai Jūs zināt, ka var atteikties no 13 izvešanas reizes?
  Vai Jūs zināt, ka slēgti atkritumu konteineru laukumi NAV atkritumu apsaimniekotāja “jautājums”?

  1. Jā, protams var atteikties no 13 izvešanas reizes, bet tas nozīmēs , ka atkritumus neizvedīs 8 nedēļas. Ir taču starpība -;reizi mēnesīsī, vai 12 reizes ik pa četrām nedēļām un tad 8 nedēļu pauze. Tādēļ no 13 reizes var atteikties tikai tie, kam sanāk pustukš konteiners ik pa 4 nedēļām, bet arī šeit rodas jautājums, kādēļ Tukuma novada pašvaldība uzspiež izvest katrai mājsaimniecībai atkritumus katru mēnesi, ja reāli konteiners ir pustukš. Padomjju gados bija piespiedu brīvprātīgi jāpērk nekam nederīgas obligācijas, tagad piespiedu kārtā daļai novada mājsaimniecību jāmaksā par pustukšu konteineru izvešanu ik pa 4 nedēļām. Izbrīnu rada arī fakts, ka iedzīvotājiem ir tikai viena izvēle- Piejūra kā atkritumu apsaimniekotājs, bet atsevišķas veikalu ķēdes veikali Tukumā izmanto citu atkritumu apsaimniekotāju, ne Piejūru. Kādēļ tādi dubultie standarti?

 4. Vai jūs zināt, ka daudzstāvenēs maksa ir 5 eur mēnesī par cilvēku? Ja ģimenē ir 5 personas, tad 25 eur utt. Tas ir normāli?, zinot ka privātmājā ir 4 eur mēnesī neatkarīgi no iemītnieku skaita. Kāpēc pašvaldība neko nedara? Jo vadoņi nedzīvo dzīvokļos? Kas viņiem kaiš? Kā var būt vienalga?!

  1. Tas ir tāpēc, ka jūs ražojat daudz vairāk atkritumu, jo privātais, kā teica kundze, iepakojuma papīri tiek nokurināti, mizas kompostā.
   Vēl papildināšu, ka visus metālus var salikt malkas šķūnītī un nodot, tā saņemot naudu, arī vecās koka mēbeles var nokurināt, tikai jādemontē un jāsazāģē.
   Protams, tas viss prasa zināmu darbu.
   Gribi dzīvot šiki visu izgāžot, tad arī maksā, nav ko gaudot.

 5. Vai zinājāt,ka privātmājās jāmaksā par pustukšu konteineri, jo papīrus sadedzina ,mizas kompostā un tur īsti nav ko mest, bet atteikties no kādas reizes jau arī nevar(lai nesaka ,ka var-reāli nevar).

  1. Mūsdienās neko nevar nopirkt, kas nebūtu plastmasā vai plēvē. Kur tad to liekat? Vedat uz daudzdzīvokļu māju konteineriem, lai tie nabagi maksā jūsu vietā pieckārtīgi.

 6. Slēgti atkritumu konteineri ir ļoti vajadzīgi, jo no šiem atvērtajiem barojas kaijas, kas jau atkal savairojušās lielā skaitā un traucē no rītiem izgulēties ar savu mežonīgo ķērkšanu, nemaz jau nerunājot par antisanitāriju, ko rada izmētāti atkritumi. Bet par to, ka iedzīvotājs domei ir pēdējā vietā ir jau sen skaidrs. Labāk baļķvedējus atbalstīs un nolikvidēs pēdējo gājēju pāreju, kur pensionāri, kuri nevar tālu aiziet, gāja uz veikalu Maxima Kurzemes ielā. Citās pilsētās vēl stabiņus pieliek pirms gājēju pārejām, lai cilvēkam ērti un droši pāriet, bet Tukumā cilvēks nav vērtība. Jau izēda no centra, tagad cenšas panākt lai pēc iespējas neciešamāki apstākļi, lai izvācas arī no mikrorajoniem. Mega ietaupījums Kurzemes ielas rekonstrukcija – nolikvidēja visas notekakas, lai mājas ātrāk sabrūk, mitrums un neciešama pelējuma smaka dzīvokļos, cerat visi izvāksies, Važa un Šulca kungi??

 7. Daudzstāvu māju iemītnieki neražo 5x vairāk atkritumu, bet maksā gan par atkritumiem 5x un vairāk reižu dārgāk. Mizas un metāls ikdienā noteikti neveido 85% mūsu atkritumu. Nepieminu šķirošanu, jo tas ir pašsaprotami, ka papīrs, pudeles, bundžas un plastmasa neietilpst šajos atkritumos. Vai tik nav tā, ka privātie tumsas aizsegā apciemo mūsu konteinerus? ; )

  1. Ražo un kā vēl ražo 5x vairāk atkritumus.
   Tieši šodien nācās iet garām vienam Tukuma lepnumam Celtnieku ielā, mētājas 2 milzīgas televizoru kastes, vēl citas n-tās kastes, kopumā vismaz puse no satura ir papīrs, kartons, gofra plus vēl izlauzti grīdas dēļi, bet viss tas ir nokurināms materiāls. Arī nekāda šķirošana tur nebija manāma, pilns ar plastmasas pudelēm un pie tam nesaspiestā veidā.
   Ja ir paranoja jeb privatofobija, kas tad kas traucē savai dārgajai miskastei pielikt atslēgu vai uzbūvēt riņķī sētiņu ar atslēgu.
   Ak nevarat vienoties ar pārējiem sev līdzīgajiem paranoiķiem, jo neviens no jums ne par ko negrib maksāt, tad turpiniet dzīvot tālāk savā paranoju pasaulē!

  2. Piekrītu, ka dzīvokļos saražo vājprātā atkritumus, īpaši nešķiro, iepakojumus, kastes neplacina visu lielajos konteineros iekšā, un piekrītu, ka privātmājās it sevišķi, kur vecāka gada gājuma cilvēki, nav daudz atkritumi, jo godīgi šķiro. Un nesaprotu kāpēc neļauj vest retāk ārā tos konteinerus, dodu ziņu kad ir pilns, lūdzu aizvedat.

   1. Kādā veidā būtu iespējams šķirot, ja, piemēram, plastmasas konteiners vienmēr pilns? Kur likt? Kāda jēga no šķirošanas?

  3. Ne tikai tumsas aizsegā, arī gaišā dienas laikā. Man pa logu redzami konteineri, kur viens pēc otra brauc un met svešas mašīnas no bagāžniekiem maisus, it īpaši pirmdienās, pēc brīvdienu tusiņiem, sabrauc un konteineri, kuri no rīta izvesti uzreiz pilni. Arī no tuvējās bodes stiepj savus atkritumus uz iedzīvotāju konteineriem.

 8. Mēs piedāvājam visu veidu aizdevumus ar līdz pat 2% procentu likmi. Es piedāvāju plašu finanšu pakalpojumu klāstu, kas ietver: biznesa plānošanu, tirdzniecības un attīstības finansēšanu, īpašumu un hipotēkas, parādu konsolidācijas aizdevumus, biznesa aizdevumus, privātos aizdevumus, mājokļu refinansēšanu, viesnīcu aizdevumus, studentu kredītus utt. Lūdzu, nekavējoties atbildiet pa e-pastu tālāk vairāk informācijas.

  E-pasts: agenthinson@gmail.com

  Ieinteresētajiem pretendentiem jānosūta mums pa e-pastu ar šādu informāciju: –

  Pilni vārdi:
  Valsts:
  Aizdevuma summa:
  Aizdevuma termiņš:
  Tālruņa nr.:
  Dzimums:

 9. Privātmājas izved pustukšus konteinerus un vēl dodas ziemas
  laikā ceļojumosuz vairākiem mēnesīem,jo var srādāt atālināti,bet
  maksā vai izved vai neived konteineru ,atteikt nevar.
  Kāpēc mums ir jāmaksā?
  Tad lai sver katru konteineru,kā Jūrmalā.

 10. You made some really good points there. I checked on the web to learn more about the issue and found most people will
  go along with your views on this site.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *