Attēlam ir ilustratīva nozīme Avots: google.map

Gluži kā sakas kaklā…

Tā gribas teikt par Tukuma vecpilsētu, ar kuru tik ļoti mums visiem kārojas  lepoties. Bet labi zināms, – katru reizi, kad šādus saukļus izsākām, nodomājam – labi vien, ka tie, kas vecpilsētas ielās dzīvo, to visu nedzird… Jo – neatkarīgi no tā, cik daudz diskusiju, apspriežu vai semināru pašvaldība nesarīko, cik daudz pētījumu un analīžu 30 gadu laikā neveic, – šo cilvēku dzīvē, ja vien nav laimējies vinnēt loterijā, nekas nav mainījies. Patiesībā ar gadiem paliek tikai sliktāk, jo vien retais nams šajā vietā piedzīvojis augšāmcelšanos vai kapitālu remontu.

Acīmredzot tieši tāpēc biežāk par vecpilsētu jārunā un jāraksta tad, kad kārtējo reizi kāds cilvēks ir pasūdzējies (un pamatoti!!) par dzīves apstākļiem – pāri plūstošu netīro ūdeņu izliešanas bedri vai kanalizācijas aku vai to, ka akā aptrūcies ūdens, tādēļ pēc tās jāiet simtiem metru… Šādu stāstu ir bijis daudz. Un arī ir par citām likstām – neuzvedīgiem, iereibušiem kaimiņiem vai mājas īpašnieku, kas neliekas ne zinis par to, ka cilvēki dzīvo antisanitāros apstākļos.

Kāpēc esam tādā bēdu ielejā? Kāpēc sakārtotu vietu kopskatu izjauc blakus esošie šķībie šķūņi, vecās akas un smirdīgas bedres?! Atbilde ir vienkārša – atļaujot privatizēt vecā dzīvojamā fonda dzīvokļus, valsts šiem iedzīvotājiem kā kopīpašumu kaklā uzgrūda gadu desmitiem neremontētas mājas un piedevām vēl arī palīgēkas – šķūņus, āra tualetes utt. Saprotams, malka kaut kur ir jāglabā un arī uz tualeti ir jāiet, bet – viss ir labs, kamēr jauns, bet vien retais no tagadējiem iedzīvotājiem varbūt atceras, kad kaut kas šais pagalmos ir bijis ja ne jauns, tad vismaz labāk lietojams. Protams, ar laiku viena daļa turīgāko iedzīvotāju labierīcības ierīkoja dzīvoklī, arī ūdeni ievilka vai tieši otrādi –pārcēlās uz dzīvi tur, kur viņus nevajā ne kanalizācijas, ne kaimiņu problēmas. Bet visi tie, kam atlika paļauties tikai uz pašvaldības atbalstu, turpina dzīvot apstākļos, kurus citā situācijā nekad neizvēlētos. Bet, kā jau minēju, ir samierinājušies, ka nekad nebūs tik daudz naudas, lai pie šī brīža cenām, piemēram, uzceltu jaunus un skaistus šķūņus vai atjaunotu mājas apmetumu, vai arī ieliktu vecpilsētai iederīgus koka logus… Tam visam ir pašvaldības līdzfinansējums, bet – tas sedz tikai līdz 50% no visām izmaksām, kas nereti ir milzīgas. Vai to spēj cilvēki, kas tieši tāpēc izvēlējušies izmaksās lētāku mājokli, lai, iespējams, nesēdētu pašvaldībai uz kakla, bet mierīgi sagaidītu ļoti pieticīgas vecumdienas, bet tomēr – savā mājoklī? Protams, ir jau arī zināms teiciens: ja neko neprasīsi, neko arī nedabūsi, bet – uz ko cerēt, ja nav uz ko, ja nav, kam prasīt?!!…

Par laimi pirms trim gadiem uzrādās uzņēmīgi poļu vēsturiskā kino filmētāji, kas piedāvāja vismaz pārkrāsot mājas un uzlikt slēģus, un tos arī dažos namos atstāja. Glītāku izskatu, protams, padara puķu kastes un košie ziedi, un varbūt arī tas liek kādam uz savu māju (dzīvoklī) palūkoties citām acīm, bet… Ir tik daudz šādu “bet”, kas neļauj pilsētas vēsturiskajam centram kļūt tādam, ar ko lepoties. Un diezin vai, visu var atstāt tikai uz savulaik faktiski jau piespiedu kārtā brīvprātīgi privatizēto arī tolaik ļoti pieticīgo dzīvokļu īpašnieku pleciem. Vēl jo vairāk, ja redzams, ka arī pašvaldība savu īpašuma daļu gadu desmitiem ir atstājusi novārtā.

 

Komentāri

 1. Pati dzīvoju šāda veida mājā. Kanalizācija un ūdens padeva ir un tur viss ir kārtībā, viss kā pie normāliem cilvēkiem. Bet no ārpuses un iekšpuses māja bēdīgi izskatās. Divus gadus atpakaļ māju tikai nokrāsoja no ielas puses un tikai pus māju. Nezinu ,kur tik stulbi var izdomāt tā darīt. Tikmēr pārējās mājas daļās krīt nost apmetums, jumts caurs vairākās vietās. Ar n-tajiem iesniegumiem par remonta nepieciešamību iedzīvotāji ir vērsušies pie Tukuma namiem, bet tie netiek pat izskatīti, vai tikai “noburkšķ”, ka naudas šādiem remontiem nav. Un jāpiebilst, ka dzērāji un dīkdieņi nedzīvo, rēķini nomaksāti, parādu nav. Iedzīvotāji grib sakoptu vidi, kur dzīvot. Bet visticamāk ātrāk sagaidīs mājas sabrukšanu, nevis kādus uzlabojumus.

  1. “Naudas nav” bet daļa ierēdņu meitu un dēlu mācās ārzemēs diezgan dārgās specialitātēs. Un iemanās saņemt vel stipendiju. Protams, no Latvijas.

 2. cik var īdēt dod un dod un dod , varbūt pašiem kaut kas ir jādara lietas labā, apmetums krīt nost, krāsots tikai daļēji, paņem otu un nopērc krāsu ( kas nemaz nemaksā miljonu ) un nokrāso – izdari kaut ko – sakārto vidi, kurā dzīvo nevis burkšķi kā kaut kāds nespējnieks!!!! Kuldīgā vēl drastiskāki noteikumi, bet tur kaut kā visi to pieņem un cenšas tikt ar to galā, kā arī progress ir acīm redzams

  1. Kuldīgā sāka ar komunikāciju ierīkošanu, lai vispār būtu vērts kaut ko investēt ēkā. Diemžēl Tukuma novada domē nav neviena cilvēka, kurš saprastu darbu secību, kā arī kaut nedaudz padomātu tālāk par savu kabatu.

  2. Kāpēc man būtu jāiegulda savi līdzekļi pašvaldības īpašumā,kuru piedevām neļauj noprivatizēt

   1. Nu ja viss tik slikti,tad nav jādzīvo pašvaldības īpašumā. Kapēc pašvaldībai būtu visi jauztur. Ej strādāt un uzturi savu īpašumu kā pats gribi.

 3. Šobrīd vecpilsēta ir sinonīms jēdzienam parazitējoši slaisti, kuri tā vietā lai kaut ko darītu gaudo dodiet, dodiet un vēlreiz dodiet.
  Tas ir tikai pašsaprotami, ka katrs normāls cilvēks pats sakārto savu dzīvesvietu, bet nē, šie slaisti grib lai citi to izdara viņu vietā, viņi ir mieru apskriet desmitiem instanču, uzrakstīt kaudzi sūdzību, bet nekad nepaņems rokā špakteli, otu un slotu.

  1. Dadzi, bet valsts nabagiem neko nedod. Pat GMI pabalstu pašvaldības liek atstrādāt. Tā ir reālā dzīve.
   Ar minimālo algu labiekārtot mājokli ir grūti. Sabiedrībā ir dažādi cilvēki. Ne visi ir rocīgi.

   1. Kopš kura laika nabagie ir priviliģētā suga, kurai viss jādod?
    Dodot nabagiem, tos vēl vairāk degradē, jo vairāk nabagam dosi, jo slinkāks tas paliks.
    Dažam labam būt par nabagu ir izdevīgi, pašam nekas nav jādara, strādā tikai muļķi, visu viņam pienes uz paplātes un visi danco pēc nabaga stabules, dod man dzīvokli, dod man maizi, dod man siltumu, bet es jums pretī rādīšu pigu.

    1. dadzis saka: 06.07.2023 13:51 Nabagam būt nav izdevīgi. Universitātē nabagiem iet grūti.

 4. Tā gribas teikt par Tukuma vecpilsētu, ar kuru tik ļoti mums visiem kārojas lepoties……………..
  Kātad , pilnīgas muļķības ,vecpilsēta Tukuma nav jau gadus 10 vismaz, palikusi varētu teikt ir 1 iela .Pārējais viss ir totāli zudis un neatgriežams, tāpat kā Tukuma seja , pilsētai tās vienkārši nav !! varam iepriekšējai ilggadējai pilsētas galvai pateikt par to lielu paldies !!

  1. Un šitā labāka? Lai vecpilsētas šarmu kaut cik saglabātu, Kalna ielā bija paredzēts bruģis par godu tur reiz bijušajam laukakmens bruģim. Un? šie tagadējie iemeta asfaltu!!!

 5. Kā tad savādāk, kur runa par graustiem , tur momentā klāt mantas pārdalītājs komunists Skolniekzellis.

  1. 2023 saka: 06.07.2023 18:11 Es neesmu komunists. Komunisti ir plānprātiņi, kuri noliedz realitāti un dzīvo idealizētā, iluzorā utopijā, kas reālajā dzīvē izvēršas asiņainā terorā. Piemēram, GULAGI un anonimizētās līķu bedres ar apgānītiem nošauto cilvēku līķiem, kā tas savulaik bija padumjajā krievijā. Komunisms ir pielīdzināms nacismam, es teiktu, ka komunisms ir pat plēsonīgāks, asiņaināks un detruktīvāks nekā nacisms jeb nacionālsociālisms. Nacisti vien desmitgadi veica savus noziegumus, bet komunisti tos veic pat vel tagad.
   Nemēģini man piedēvēt to, kas es neesmu. Arī nabagi ir pelnījuši tiesības uz dzīvi. Ja cilvēkam ir slikti apmaksāts darbs un vel kādas problēmas, tad mājokļa problēmas risināt kļūst grūti. Bet izsmiet šos cilvēkus gan nevajadzētu, jo tas ir zemiski. Par nabadzību nesmejas.

  2. 2023 saka: 06.07.2023 18:11 Es uzskatu, ka katrs cilvēks par darbu ir pelnījis godīgu samaksu un drošus darba apstākļus.

 6. Ko var gribēt, ja ik pa četriem (vai pat mazāk) gadiem mainās tie visgudrākie domes lēmēji un nav nekādas ideju un ieceru pēctecības. Kā nāk jaunie pie varas, tā visus iepriekšējos sauc par muļķiem un sāk no nulles lai parādītu ‘klasi’ kā jāstrādā!

 7. Apgūsti elektriķa, santehniķa vai galdnieka amatu, ja būsi prasmīgs meistars, visiem būsi vajadzīgs un pelnīsi.
  Augstākā izglītība ir luksus prece, kura nav par velti jāmet pakaļ katram nejēgam.
  Kas tu tāds esi, ka tev viss pienākas par velti.
  Tev divi ieķēzīti bakalauri jau ir, gribi vēl trešo.

  Tu esi no tās kašķīgo sugas, kuri ne 5 minūtes nepastrādās virs noteiktā darba laika vai nepacels nokritušu papīru pie ofisa ieejas, jo tu taču neesi sētnieks.

  1. «2023 saka: 06.07.2023 21:25» Visi RTU inženieri studē par velti. Bet mācības lielākoties iztur vidusšķiras jaunatne no labām ģimnāzijām. Daļa jau studiju laikā nedzīvo kojās un braukā ar personisko, vecāku dāvāto auto. Vai arī ņem aiz vaiga sponsoriem [sarkasms]. Manā grupā tie bija kādi 4 cilvēki. Mācību ekskursiju laikā šie jaunieši pārvietojās ar personīgo transportu. Daudzi ierēdņu bērni studē par velti un vel saņem stipendijas no pašvaldībām, dabū grantus pētījumiem. Piemēram, manā novadā ir divi zinātniskie institūti. Tur dažas tantes iemanās paralēli strādāt arī pašvaldības domē. Alga zinātniskajos institūtos ir ap 30 000 eiro bruto, bet domē viņas saņem ap 15 000 eiro bruto gadā. Parasto darbu veicējiem uz šādām algām nav ko cerēt. Tāpēc es studēju. Mans tēvs celtniecībā zaudēja veselību, un es negribu pieļaut tās pašas kļūdas.

  2. «2023 saka: 06.07.2023 21:25» Un? Darba vietu satīrīt ir katra paša pienākums. Parastos darbus pa vasarām es esmu strādājis. Bet zinātnē, nē. Vienīgi kursa darba izstrādes laikā es uzturējos laboratoriju telpās, lai izstrādātu praktisko darba daļu.
   Offisā es nekad nestrādāšu. Mana darba vieta būs kāda laboratorija vai ražotne. Paralēli es varu būt kā vides eksperts, jo man daļa no šiem kursiem ir apgūti. Tur es varu asistēt. Man tik angļu valodu ir jāuztrenē, lai es varētu lasīt zinātniskās publikācijas bez Tildes vai Google, vai Microsoft tulkotāja. Laboratorijā visa zinātniskā literatūra ir angliski. Tas ir čakars. Latviski grāmatu ir gaužām maz.

 8. Jūrniekiem ir tāds sakāmais ar labu zemtekstu, kā kuģi nosauksi , tā tas (ne)peldēs.
  Tu sevi visu laik sauc par nabagu, to piesauc ik brīdi, tā arī mūžu nodzīvosi kā nabags un, vispirmāmkārtām, galvā.

  1. «2023 saka: 06.07.2023 21:28» Bagāts es nevaru būt. 20KP dabaszinātņu kredītpunkti semestrī nozīmē, ka strādāt nedrīkst. Pa vasaru ir jēdzīgi strādāt tikai un vienīgi zinātnē, nevis darīt parastos darbus. Tā kā es kojās nedzīvoju, bet uz Rīgu braukāju. Es pa vasaru izvēlos atpūsties. Man ir lauku māja, tur ir dārzs. Es labāk pavadu laiku laukos, nekā bendēju sevi.

 9. «Tev divi ieķēzīti bakalauri jau ir, gribi vēl trešo.» Tu melo. Varbūt izbeigsi mani apmelot? Jā, RTU MLĶF es izkritu no ķīmijas inženieriem bakalaura programmas 2. kursā. Lielākā daļa manu kursabiedru tur izkrita, tas ir normāli. Rudenī es būšu jau 3. kursa students dabaszinātniekos. Un uz pavasari es palūgšu dekanātā, lai RTU sekmīgi apgūtos kredītpunktus pielīdzina un ieskaita manā diplomā kā C daļas studiju kursus. Man vienkārši C daļas kursu būs stipri vairāk nekā A daļas kursu. Kur problēma? Vēlāk es varēšu strādāt dažādās laboratorijās. Kur problēma? Mans uzdevums tagad ir izdzīvot. Es netaisos savu diplomu nonivelēt līdz arodskolai.

  1. Ak šim arodskola ir prastu???
   Te nu trāpīji BINGO, parādot savu atbaidošo viepli.
   Tieši tādi no padibenēm nākušie komunisti, tikuši kaut visminimālākajā amatā, ir katastrofa jebkuram kolektīvam- iedomājušies ka ir pasaules naba, bet līdzi nāk padibeņu domāšana.

   Aizrādīju, ka nemāki komunicēt, un tu man stāsti, ka apgūsi angļu valodu.
   He he, angļu valodas prasmes un māka komunicēt ir dažādas lietas, tik daudz jau nu 2x topošajam baka(dino)zauram vajadzēja zināt.

   1. 2023 saka: 06.07.2023 22:12 Es varu arodskolā mācīt ķīmiju un vel kādu dabazinātņu priekšmetu. Pabeigts bakalaurs tā ir skolotāju kvalifikācija. Vienīgi lielākai daļai arodskolēnu nav ne ķīmijas, ne arī citu dabaszinātņu priekšmetu. Un centralizētajos eksāmenos viņi velkas aiz ģimnāzijām. Līmenis viduvējs.
    Piedod. Tu mani nepazīsti. Un tu nezini, vai es māku komunicēt vai nē. Ja, es pa vasarām strādāju kā kasieris lielveikalā, tad kaut kā es māku komunicēt. Vienkārši nabadzība mani ir nospiedusi uz ceļiem. Sākumā es domāju, ka saņemšu stipendiju, ka kojas būs lētas, ka vel varēšu strādāt mācību laikā. Bet izrādījās, ka tie ir maldi. Vel tas kovids bija kā nelabs pārsteigums.
    Mans tēvs celtniecībā zaudēja veselību. Pēc ķīmisko vielu pārvaldības un vides ķīmijas kursiem, es sapratu, ka tas nav brīnums. It īpaši ja 90-tajos gados un 2000-gadu pirmajā dekādē darba drošība dzīvē neeksistēja. Bet tā man būs laba alga un pieprasīts darbs, kas pašam patīk.
    Mana tēva celtniecības firmas boss bija komunists. Viņš, kad komunālā saimniecība sabruka, nozaga divus vilciena vagonus ar no krievijas atvestajām metāla trubām. Tas bija šī komunista pirmais kapitāls. Bet sabiedrība šamo opi mīl.

    1. Komunists ir nevis tam kam sarkana apliecība, komunists ir tāds kā tu pēc pārliecības, kurš bazūnē par nabadzību un ka tiem lūzeriem viss pienākas par velti.
     Visu cieņu onkam , kas pievāca sovoku bezsaimnieka mantu, ko tavs vecais būtu iesācis ar to cauruli, tāpat būtu nodzēris un nopīpējis.

     1. 2023 saka: 06.07.2023 23:37 Vispār tas bija valsts īpašums. Un šī okuļa māte bija ļoti derdzīga komuniste, ilggadēja maizes kombināta direktore. Pats onkulis bija derdzīgs izpilkomitejas vadītājs tehniskajā gaļā. Viņš vadīja arī komunālo daļu pilsētā. Tolaik tur bija ap 20 000 iedzīvotāju. Metāla trubas bija jaunas, tās nāca no krievijas vagonos. Vēlāk šis onkulis tirgoja šīs metāla trubas par brangu naudu. Arī pilsētai, jo viņa draugi no komunistu vidus viņam palīdzēja. Divi vagoni ir diezgan solīdi. Latvijas neatkarība viņu neinteresēja, vien interesēja kā piepildīt sev kabatas.
      Mans tēvs padomijas laikā visus vietējos partiešus apkalpoja, arī kāzās viņiem uzklāja. Arī redzēja kā kolhozus nodzer partijnieki.

     2. 2023 saka: 06.07.2023 23:37 Mans tēvs nav dzērājs. Padomijas laikā viņš strādāja par oberi. Viņam bija 5. kvalifikācijas pakāpe. Darba grāmatiņā tas ir rakstīts. Bet 90-to gadu sākumā viņš izšķīrās no savas sievas un atstāja viņai visu savu īpašumu. Jaunu, elitāri iekārtotu kooperatīvo dzīvokli un zemi pie ezera kurotvietā. Tajā vietā partiešiem vien bija īpašumi, un bez pazīšanās šo zemi nevarēja nopirkt. Bet mans tēvs nebija partijietis. 90-to gadu sākums bija reketu laiks. Un pēc šķiršanās ar bijušo sievu viņš aizgāja no tirzniecības. Bet sāka strādāt par celtnieku. Agrā jaunībā viņš apmēram 2 gadus nostrādāja celtniecībā.
      Par nabagiem ņirgāties ir neētiski.

   2. 2023 saka: 06.07.2023 22:12 Piemēram, ārsts ar arodskolu nedrīkst nedz strādāt klīnikā, nedz atvērt privātpraksi. 6 pamatstudijas + 3 līdz 4 gadi specializācija. Dabaszinātniekiem ir vieglāk. 5 gadi un tu esi maģists. Un tas ļauj strādāt laboratorijā dažādus darbus.

 10. vai pats maz atceries ko vispār esi komentējis un kāda tēma šim rakstam, ka tik kaut ko iepļū.īt ne par tēmu!

 11. olnieciņ saka: 07.07.2023 06:50 Un? Man nepatīk, ja daži pārgudreļi brauc augumā nabagiem.

 12. Bravo, Skolniekzellis publiski kā izcils mazohists eksibicionējās ar savu partinieku podlaižu biogrāfiju.

  1. 2023 saka: 07.07.2023 12:06 Toties tu cieni komunistus un zagļus. Komunisti ir tie, kas pēc okupācijas varas sabrukuma sagrāba sev lielākos kapitālus. Konformisti.

  2. 2023 saka: 07.07.2023 12:06 Piedod, bet divi pārciesti insulti un astma smagā formā nav ārstējamas kaites. Pēc būtības mans tēvs 2010. un 2011. gadā “Simtlatnieku programmas” ietvaros nedrīkstēja renovēt akmens mūri kapos. Muguras skriemeļi viņam bija čupā. 55. un 56. gadi nav tas vecums, lai mūrētu akmens mūti par 100 un 80 latiem. Pirms tam šo mūri “mūrēja” pagasttanšu vīri. Naudu saņēma, bet darbu nepadarīja. Manam tēvam nācās daudz ko pārmurēt, un diez gan lielus posmus nācās mūrēt no jauna, jo tur nekas nebija mūrēts. Un mans tēvs šo darbu paveica. Izcili paveica. Tas mūris ir smuks pat vel tagad. Izskatās labi. Es šī mūra bildes nosūtīju Valdim Dombrovskim un partijai “Jaunā Vienotība”. Mūris smuks. Tagad man ir spoguļkamera, kuru es iegādājos kursa darba un diplomdarba vajadzībām. Arī tālāk es sūtīšu bildes ar mana tēva darbu un ar viņa invaliditātes dokumentiem, un kaunināšu “Simtlatnieku programmā” vainīgos. Likums visiem ir viens. Satversmes 99. un 100. pants man ļauj neklusēt, bet runāt. Valdim Dombrovskim un viņa partiešiem droši vien patīk Dieviete Temīda, ko viņiem nosūtīju. Es esmu pagāns. Pagāns protestants. Protestējošs pagāns.

  3. 2023 saka: 07.07.2023 12:06 Ko man slēpt? “Simtlatnieku programma” ir noziegums pret Latvijas iedzīvotājiem. Mani kā nabagu sociālie dienesti un policija dirsināja, pamatskolā klasesbiedri mani pazemoja. Mana mugursoma bija kā vislabākā futbola bumba. Dažiem vel vecāki bija ierēdnīši. Internetā VID’a mājaslapā viss atrodams. Tagad man nākas studēt izdzīvošanas režīmā. Daudz kas man ir līdz kaklam. Tāpēc es rakstu. Un, lūdzu, nemēģini man piekarināt birku “komunists”, esmu rakstījis pietiekami daudz pretkara aģitācijas e-pastus, lai mani neuzskatītu par komunistu. Un pat naudiņu Ukrainai esmu ziedojis.

  1. KUT KADS MURGS ŠIE KAUT KĀDA GARĪGI SLIMA CILVĒKA KOMENTĀRI !! saka: 07.07.2023 14:25 To pašu var teikt par visiem tiem, kas nodirš nabagus. It kā paši būtu svētie. Kaut gan baznīca ir pirmā, kas īd ziedojumus gan no valsts, gan no privātā sektora. Tādi ir tie svētuļi.

 13. Un es joprojām eju uz āra ateju nokārtoties,neesmu slinks un ar bieži pēc lielajām darīšanām izmntoju sētnalā nplūktas lapas,jo tā esam tuvāk mātei dabai i man nemaz par to nav kauns;starp citu pat mūsdienu ārsti atzinuši,ka labākā izkārnīšanās poza ir tupošā ērgļa poza-un lai cik smagi man to atzīt,bet padomijas caurumi grīdās ar pēdu vietām blakus ir nepelnīti aizmirsti un noniecināti.Skolnieciņš@bezgalība

  1. Skolnieciņš saka: 08.07.2023 10:00 Ko tu zodz manu segvārdu? Tu esi slims cilvēks.

 14. Skolnieciņš > segvārdu zaglim saka:
  08.07.2023 10:18
  Viskaļāk sauc-ķeriet zagli,pats zaglis! Lai pērkoņtēvs sasper pīšlos tevi un vēja māte tos pīšlus izdzenā arpus mūsu laimes zemei,lai tavas kangara,naida sludinataja,provokatora smakas vairs nemoca mūsu degunus.Skolnieciņs@bezgalība

  1. Skolnieciņš saka: 08.07.2023 11:40 Tu esi mentāli slims segvārdu zaglis.

   1. Slimnoeks ttas,kas nenoguris to tik daudzins,ka citi slimnieki,bet pats rhtig debiloīds.Skolnieciņš@bezgalīna

    1. Skolnieciņš saka: 08.07.2023 14:44 Nezodz manu segvārdu un neraksti neko manā vārdā.

 15. Es dzīvoju daudzīvokļu mājā, kurā pašvaldībai pieder vairāki dzīvokļi un tā ir nelaime visai kāpņu telpai. Manā ieskatā, šos dzīvokļus pašvaldībai būtu jāpārdod izsolē un jāļauj normāliem, inteliģentiem cilvēkiem dzīvot blakus tādiem pašiem – normāliem. Nevis personāžiem, kuri nav apguvuši prasmes dzīvot sabiedrībā, cērt durvis, nesveicinās, miskasti izliek turpat kāpņutelpā un neiznes nedēļu, nemaz jau nerunājot par troksni un antisanitāriju, kuru tie rada – prusaki, blaktis, blusas, kodes rāpo pa visiem stāviem. Lūdzu, sociālais dienests, pirms ievietot šos personāžus pašvaldības dzīvokļos, vismaz pārliecinieties, vai viņi iepriekš nav dzīvojuši mežā un spēs dzīvot dzīvoklī. Painteresēties par to dažādajām atkarībām un mirušajiem zīdaiņiem. Arī tā nepārtrauktā bomžu ielejas būšana jau reāli kaitina, visu ziemu Kurzemes 2 kāpnēs nakšņo bomži, jo tur ir radiatori, barojas no miskastēm, diedelē pie veikala, lūdzu risiniet kaut ko…

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *