Tukumā uzņem filmu par Coju /papildināts ar FOTO/

Pagājušajā sestdienā, 20. jūlijā, pie Tukuma policijas ēkas ierasto policijas automašīnu vietā bija novietota daudz lielāka tehnika, izvilkti kabeļi un izvietoti prožektori, kas liecināja, ka pilsētā atkal tiek uzņemts kino – šoreiz pilnmetrāžas spēlfilmas «Cojs» kadri. Un kā dažos vārdos atzina filmas režisors Aleksejs Učiteļs, šī ēka un tās kabineti esot ļoti piemēroti, lai atainotu 1990. gada notikumus.

Pagājušajā sestdienā, 20. jūlijā, pie Tukuma policijas ēkas ierasto policijas automašīnu vietā bija novietota daudz lielāka tehnika, izvilkti kabeļi un izvietoti prožektori, kas liecināja, ka pilsētā atkal tiek uzņemts kino – šoreiz pilnmetrāžas spēlfilmas «Cojs» kadri. Un kā dažos vārdos atzina filmas režisors  Aleksejs Učiteļs, šī ēka un tās kabineti esot ļoti piemēroti, lai atainotu 1990. gada notikumus. 

SIA «Mistrus Media» producents Gints Grūbe pastāstīja, ka Tukumā tiek uzņemta filma par Krievijā populārās grupas «Kino» līdera Viktora Coja nāvi netālu no Rideļiem 1990. gada augustā. Filmas uzņemšanā SIA «Mistrus Media» sadarbojas ar Krievijas filmu studiju radošo apvienību «Rok» un režisoru Alekseju Učiteļu: “Veidot šādu filmu bija režisora ideja, jo viņi ar Viktoru Coju bija draugi. Un tā kā traģiskie notikumi norisinājās netālu no Tukuma, tāpēc arī firma top šeit.

Režisors apmeklēja vairākas pilsētas Latvijā, kur varētu atrast ko līdzīgu 90. gadu Tukumam, un izrādījās, ka vislabāko vietu var atrast pašā Tukumā.”

Topošajā filmā galvenajās lomās būs Jevgeņijs Ciganovs un Nadežda Kaļeganova. Tajā piedalīsies arī latviešu aktieri: Artūrs Skrastiņš, Inga Tropa, Lilita Ozoliņa, Egons Dombrovskis, Gundars Grasbergs un citi. Vaicāts, vai masu skatos aicināti filmēties arī tukumnieki, G. Grūbe stāstīja, ka studijas rīcībā ir dalībnieku saraksts no iepriekšējās filmas «Tēvs nakts» uzņemšanas Tukumā, un kādi 25 cilvēki jau esot šajā sarakstā.  

Turpmākās filmēšanas dienas Tukumā – 24. un 25. jūlijā – Brīvības laukumā un Pils ielā, tāpēc gan šajās, gan blakus esošajās ielās iespējami transporta kustības un stāvēšanas ierobežojumi. Vēl šo filmu uzņems Engurē un Kuldīgā, bet darbu plānots pabeigt 2020. gadā.

Komentāri

 1. Viss jau būtu jauki,ja vien visiem uzņēmējiem ,sākot jau no Brīvības laukuma līdz Pils ielas tiesai,nebūtu traucēta uzņēmējdarbība,lai neteiktu ,ka bizness ir apturēts! Vai tad tiešām Pils iela,kas ir uz izmiršanas robežas,ir vēl vairāk jāgremdē? Kāpēc nevarēja filmēt sestdienā (kad visiem īsās darba diena) un svētdienā,kad pilsēta tukša?

 2. Skaisti un patīkami,ka arī līdz mūsu pilsētai atnāk lielie kinomakslinieki
  P.s. tikai kārtējie nožēlojamie kapeikrausēji atkal īd jau

 3. Kāda var būt tirdzniecība pilsētas centrā, kura galvenā publika ir vietējie alkāni. Alkāniem interesē tikai točkas, bet točkām netraucē nekāda ķinīšu uzņemšana.

 4. Tukumniek,tikai neaizmirsti,ka arī mēs,uzņēmēji,tie nožēlojamie kapeikarausēji,ar saviem nodokļiem papildinam pilsētas budžetu! Ja mūsu ienākumi ir mazāki šajās dienās,tad attiecīgi mazāk saņem darbinieks,un mazāk aiziet Tukumam,kur šis darbinieks ir deklarēts,utt. Viss ir ķēdes reakcija.Nepietika jau,ka pilsētas svētkos Pils iela bija ciet,vēl tagad 2 dienas un gan jau, Dome izdomās vēl kādu pasākumu! Ja ielā nav cilvēku un auto plūsmas ,tad uzņēmējdarbība tur mirst! Paliek tikai dzīvojamās mājas…

 5. un labi, ja vēl konvertiņā kāds var maksāt, nebūs uzņēmēju, nebūs arī pilsētas administrācija, kultūras pasākumi, utt. Vienreiz taču sāciet domāt.

 6. to pils ielas barigām
  Intresanti gan,kādam biznesam no Elizabetes līdz mūzikas skolai gan var traucēt ielas slēgšana-ne tur DUSi ne būvmateriālu veikali

 7. nu,loģiski,ka traucē tikai spēļu zālēm un lombardiem! Ak,Dievs,tukumnieki,cik jūs esat sekli! Jūs tātad pat neesat pamanījuši,cik daudz lielāku un mazāku uzņēmēju rosās posmā no slēgtajā posmā no Elizabetes ielas līdz bij. kara komisariātam!

 8. Ā jā pavisam piemirsu par tām uzburbušajām,kuras pie pašām durvīm grib piebraukt uzšpaktelēties,apģērbties,uzrotāties,viesnīcas numuriņu [email protected] stilā izmantot i tad pilnas māgas pilikšanas turpat autiņā ievelties

 9. Nu es nesaprotu to uzņēmēju satraukumu loģiku…Vispirms jau jums tiek bezmaksas reklāma!!! Un nu dien-cik jūs šai dienā zaudejāt? Par abām dienām 50 eiro??? Tak ne vairāk…!!! Jo nu nau tak tur centrā neviena uzņēmuma kas tiešām nestu peļņu ar saviem nodokļiem!!? Vai varbūt VID kautko nav pamanījis?

 10. mums tiek bezmaksas reklāma – kāda, konkrēti?
  Bet Tukumam tā ir antireklāma,ka mums te viss ir tik vecs un nošņurcis,ka pat dekorācijas navajag?
  Nabaga policija ēka! Vispār vāks! Izmet datoru,vietā noliek rakstāmmašīnu un pie sienas piekar 1990. g. kalendāru un viss! vairāk nekas nav jāmaina,lai nokļūtu gandrīz 30 gadus senā pagātnē!Tās stāvās trepes un izstaigātā grīda,man bija kauns skatīties ,kādos apstākļos jāstrādā Tukuma policijai!

 11. Mums gan nav kauns,jo esam valsts iestāde in nabadzīgā valstī primārais ir minimāliem līdzekļiem sasniegt maksimālu efektivitāti-šajā gadījumā darbinieku atalgojums un dienestam nepieciešamā materiālais nodrošinājyms. Kāda estētiskās prasības var pagaidīt līdz valsts uzplaukumam

 12. Policistam
  Un kāpēc tad šī valsts vēl 30 gadus pēc “neatkarības” atgūšanas vai zaudēšanas (kas gan izskatās ticamāk) vēl ir nabadzīga?

 13. kad beidzot avizee tiks publiceeta taame par aizvaditajiem novada sveetkiem- PRECIBU SPEELES?
  Taa vien liekas, ka velk gumiju un domaa, kam tos 140 000 vareetu paarskaitiit, lai dabuutu dalju atpakalj sev.
  16 dienas jau pagaajushas kopsh sveetkiem. Vai tad maakslinieki un aparatuuras uzstaadiitaaji veel gaida naudu?

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.