Avots: jelgava.lv

Kāpēc nav pārtikas paku?

– Man ir jautājums par pārtikas pakām: kāpēc Tukuma Sarkanajā Krustā to nav? Kā eju, tā nekā, bet nevar taču visu laiku tikai gaidīt un gaidīt? Es saprotu, ka ir krīze, ka cilvēki veido krājumus un vairāk paku izņem, bet vajadzētu taču šo skaitu salāgot ar sociālo darbinieku izsniegtajām izziņām. Kāda jēga, ka cilvēks saņem trūcīgās personas izziņu un viņam iesaka doties pēc pakas, ja šo paku nemaz nav. 

Redakcija: sazinājāmies ar Latvijas Sarkanā Krusta Kurzemes nodaļas pārstāvi Leldi Meirāni, kas skaidroja, ka pārtikas pakas tiek pasūtītas atbilstoši sociālajos dienestos izsniegtajām trūcīgo un maznodrošināto personu izziņām. ”Atbilstoši tām «Dobeles dzirnavniekam» pasūtām pārtikas pakas un SIA «Sanitex» – higiēnas pakas. Mēneša sākumā – 5. oktobrī – tika veikta paku piegāde, un šobrīd pakas jau ir nogādātas visās nodaļās. Savukārt mēneša beigās šo paku klāstu papildināsim. Vaicāta, cik daudz paku Tukumam tika piegādāts, L. Meirāne skaidroja, ka kopumā pasūtītas 400 pārtikas pakas un 300 higiēnas pakas, un šis daudzums atbilst izsniegtajām izziņām,” tā L. Meirāne.

 

Komentāri

  1. Jocigi gan ir ar tam pakam daži šitie maznodrošinatie sanem pakas un iztirgo pa polšu to ar viniem vajadzetu pasekot lidzi kam dot kam ne varbut kada paka jau panemta un notirgota par polša cenu

 1. Pārtikas pakas ir labas. Vienīgi gaļas konserviem ir pievienots par daudz lauru lapu. To sautēto gaļu varēja pagatavot arī normālāk. Laikam pārtikas tehnologs ir sliņķis, tāpēc valsts pasūtījumu izpilda pavirši.

  1. Tu esi riktīgs rūgumpods, nekas tev nav labi, pats pēdējais slaists, bet sūdzās par citiem.
   Esi aizmirsis sentēvu dievus, kuri mācīja strādāt nevis ubagot makaronus.

   1. “skolotājs saka:” Students nevar strādāt studiju laikā. Pa vasaru es strādāju, bet divu mēnešu laikā nopelnītā nauda ir maza. Bet kad es biju skolēns, es strādāt vispār tīri fiziski nevarēju. Kaut gan 11. klasē pa vasaru es strādāju. Tāpēc izbeidz ņirgāties par nabagu problēmām. Citādi Tevi pašu skars nabadzība. Reti kurš nabags ir spējīgs studēt. Un nestāsti pasakas par strādājošajiem studentiem!!!
    ©Skolnieciņš 1999-bezgalība 🙂

   2. Skolotāj, vai Tu esi strādājis simtlatniekos? Vai Tu esi renovējis 750 metru garu akmens mūri? Mans tēvs kā celtnieks ar diviem insultiem un astmu to darīja. Manam tēvam tolaik bija 54 – 55 gadi. Tētis darbu padarīja divu gadu laikā (divu silto sezonu laikā). Darbs ar akmeņiem ir sarežģīts pat veseliem cilvēkiem ar iemaņām, bet kur nu vel cilvēkam ar arodslimību! Tā kā neņirgājies.
    ©Skolnieciņš 1999-bezgalība 🙂

 2. «skolotājs saka: 2022. gada 7. oktobris 16:50» Vai Tu zināji, ka bērnu ar celiākiju nedrīkst barot ar glutēnu saturošu pārtiku? Un šo pārtikas paku saturs vien daļēji ir piemērots celiākijas slimniekiem. Ar cieņu, Skolnieciņš

 3. Ar nabadzību nav jālepojas, tā nav visur jāreklamē, no nabadzības ir jācenšas izrauties.
  Bet, ja kāds ar nabadzību lepojas un to visiem rāda kā vislielāko dārgumu , tad tu esi nicināms UBAGS, kurš, diedelējot visiem rāda savas vātis.

  1. Skolotāj, Tu tagad muldi streriotispiskus, klišejiskus muldāmos gabalus. Tavus vārdus var raksturot ar bla, bla, bla un velreiz bla, bla, bla. Par nabadzību ir jārunā, no nabadzības nav jākaunās. 1% cilvēku kontrolē 80% pasaules bagātību. Tā ir tā nepatīkamā statistika. Mēs dzīvojam demokrātijā, ir jārunā par dažādām tēmām. Nevajag klusēt un turēt visu sevī. ©Skolnieciņš 1999-bezgalība 🙂

  2. Skolotāj, vai Tu esi strādājis simtlatniekos? Skolotāj, vai Tu esi kapos restaurējis akmens mūri, kurš ir sabrucis, aizaudzis ar nezālēm? Kuru sākumā ir gandrīz vai jānojauc un visa tā draza ir jāiztīra, lai varētu vispār kaut ko mūrēt? Tu esi cilājis laukakmeņus? Vai esi no kapu akas smēlis ar rokām ūdeni un maisījis betonu ar rokām, nevis ar betona maisītāju? Manam tēvam deva ”palīgus”, bet tie palīgi nestrādāja, viņi kaut kur nozuda vai arī traucēja strādāt un taisīja visādus pigorus. Pirmos mēnešus viņš šos palīgus pacieta, bet vēlāk viņš no viņiem atteicās, jo tie saņem tādu pašu algu (100 Ls), lai gan nestrādā. Mana tēva darbu uzraudzīja domes priekšsēdētāja vietnieks. Viņš kā tiešais priekšnieks saņēma 20 Ls piemaksu pie algas Simtlatnieku programmas ietvaros. Tolaik šī domnieka alga bija padsmit tūkstoši latu pirms nodokļu nomaksas. Vēlāk skolā man pat brīvpusdienas nedeva, un es nedabūju nekādas stipendijas. Studēt ir grūti, ja naudas ir maz. Bet es studēju.
   ©Skolnieciņš 1999-bezgalība 🙂

 4. Tas ir labi, ka bagātība pieder nelielai ļaužu grupai, kura prot prasmīgi rīkoties ar bagātību.
  Ko plikadīda iesāks ar bagātību , tā visu labumu notrieks, to lieliski pierāda 1917.gads, visādi Fideli, Maduro, Lumumbas, Kimirčeni, ar dabas resursiem bagātas valstis , bet valstīs bads.
  Skolnieciņ, tu esi īsts Stučkas, Eihes Petersa, Rudzutaka ideju turpinātājs, ņem sarkano lupatu un uz priekšu, biedri.
  Labs celtnieks, santehniķis un elektriķis nevar no darbiem atkauties, jāstāv rindā pēc meistara vismaz pusgadu uz priekšu, tāpēc tavs 101 reizi atkārtotais stāsts par tēvu noderīgs tikai lumpeņproletariāta tracināšanai, būtu kārtīgs meistars un apzinīgs nodokļu maksātājs nebūtu simtlatnieks.

  1. Skolotāj, nemēģini mani ierakstīt komunistos! Es neesmu komunists. Man komunisma ideoloģija riebjas. Lieta tāda, ka planētas resursi ir visai ierobežoti. Vara samaitā cilvēku epiģenētikas līmenī. Absolūta vara samaitā absolūti. Vara vienās rokās, manuprāt, nenoved ne pie kā laba. Tā vairo bezjēdzīgas ciešanas, kuru varēja arī nebūt. Cilvēks nav baktērija, cilvēks ir krietni sarežģītā būtne, uz kura pleciem gūlstās krietni lielāka atbildība. Baktērijām ir logaritmiskā vairošanās fāze un logaritmiskā nāves fāze, kad baktērijas piedirš un izēd savu barotni (dzīvotni), izdzīvojušās baktērijas iekapsulējas. Cilvēks nevar iekapsulēties un pārciet sliktos laikus drošībā. Un ja bagātnieki pakāš planētas ierobežotos resursus savu mentālo problēmu dēļ (tieksme pēc grezna dzīvesveida, elitārisms, dzīvošana vienai dzīvei), tad šāds lietu stāvoklis ir neatgriezinisks. Vara vienās rokās ir slikti.
   Ar mīlestību un saticību, Tavs foršais Skolnieciņš
   ©Skolnieciņš 1999-bezgalība 🙂
   Skolnieciņš® ™Skolnieciņš

  2. Citāts no mana iepriekšējā komentāra: «Mans tēvs kā celtnieks ar diviem insultiem un astmu to darīja. Manam tēvam tolaik bija 54 – 55 gadi.». Simtlatnieku programma notika krīzes laikā, kad ministru prezidents Valdis Dombrovskis bija savā amatā, tagad viņš deldē dibenu Briselē. Tev kā Skolotājam būtu jāzina, ka ja cilvēkiem nav naudas, tad cilvēki neko neceļ. Un piedevām insultu sekas un astma ir diezgan nopietnas lietas. Un vel pirmspensijas vecums. Es uzskatu Simtlatnieku programmu par noziedzīgu, bet tās autorus un organizātorus es uzskatu par tiesājamiem kriminālnoziedzniekiem.
   Vēlot visu to labāko, Tavs lustīgais Skolnieciņš
   ©Skolnieciņš 1999-bezgalība 🙂
   Skolbieciņš® ™Skolnieciņš

 5. Jocigi gan ir ar tam pakam daži šitie maznodrošinatie sanem pakas un iztirgo pa polšu to ar viniem vajadzetu pasekot lidzi kam dot kam ne varbut kada paka jau panemta un notirgota par polša cenu

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *