Inese Valtenberga

Vānē ugunsgrēkā kūtī sadeg govis un teļi

Naktī no svētdienas uz pirmdienu (no 21. uz 22. aprīli) ugunsnelaime piemeklēja zemnieku saimniecību «Madaras» Vānes pagastā, kur saimnieko Dembovsku ģimene. Uguns liesmas, kas ap diviem naktī pārņēma kūti, atņēma dzīvību 10 slaucamām govīm un trim nesen dzimušiem telēniem.

Naktī no svētdienas uz pirmdienu (no 21. uz 22. aprīli) ugunsnelaime piemeklēja zemnieku saimniecību «Madaras» Vānes pagastā, kur saimnieko Dembovsku ģimene. Uguns liesmas, kas ap diviem naktī pārņēma kūti, atņēma dzīvību 10 slaucamām govīm, trim nesen dzimušiem telēniem un iznīcināja papildu esošajam piena vadam klāt piebūvēto posmu.

Kā un kāpēc uguns liesmas naktī pārņēma kūti, – jautājums, kuram atbildes nav. 16 govis, kuras ugunsgrēkā izdevās paglābt, tagad ganās savā vaļā. Mehanizētās slaukšanas sistēmas tāpat kā kūts vairs nav, un gotiņas jāslauc ar rokām. Paglābt izdevies arī cūkas. Piena mājā, kas ar pašu līdzdalību projektā un Eiropas līdzfinansējuma piesaistīšanu izbūvēta, iekārtas nav cietušas, bet ugunsgrēka pēdas šā kā tā secen nav gājušas. Tagad ar pagasta zemnieku un kaimiņu atbalstu viss sakārtots, iztīrīts un krāsmatas savāktas.

Šobrīd  lielākā problēma saimniekam ir ūdens padeve lopiem, jo kūtī ierīkotā ūdens sistēma sadegusi un jādomā par jauniem pievadiem. Tāpat jādomā, jāskaitļo, kā tālāk rīkoties, kā kūti atjaunot. Kokmateriāli no Kandavas esot solīti, tikai jāskaitļo, cik tos vajadzēs.

Aicina palīdzēt ugunsnelaimē cietušajiem!

Iedzīvotāji aicināti atbalstīt cietušos, iespēju robežās sniedzot visa veida palīdzību!
Ziedot var kontā LV16PARX0002629854005, Ainars Dembovskis, reģ. nr. LV40001012882. Tālr. 29141143 (Ainars).

Demobovsku ģimene saka lielu paldies visiem labajiem ļaudīm, kuri jau palīdzējuši, morāli atbalstot un palīdzot novākt gruvešus un postījumus.

Komentāri

  1. Varbūt sākumā atsakieties no daudzajām dārgajām ekstrām un tad lūdziet palīdzību tiem ,kas dzīvo daudz sliktākos apstākļos . Sāciet ar to ka katram ģimenes loceklim nevajag auto par n-tiem tūkstošiem…..

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *