Attēlam ir ilustratīva nozīme

Vairāki pārkāpumi ar vienu piegājienu

1. decembrī ap 18.00 Valsts policija saņēma informāciju, ka Zentenes pagastā noticis ceļu satiksmes negadījums. Noskaidrots, ka vīrietis vadīja auto «Hyundai» un neizvēlējas atbilstošu braukšanas ātrumu attiecībā pret ceļa segumu un laikapstākļiem, kā rezultātā ar savu auto noslīdēja no ceļa grāvī. Notikuma vietā konstatēts, ka ir bojāts transporta līdzeklis. Cilvēki negadījumā nav cietuši, taču izrādījies, ka autovadītājs ir alkohola reibumā – viņa izelpā konstatētas 2,20 promiles, tāpat arī tas, ka viņam nav transportlīdzekļa vadīšanas tiesību. Bet, lai komplekts būti pilnīgāks, pie krietni iereibušā autovadītāja tika atrastas cigaretes bez Latvijas Republikas akcīzes uzlīmes. Pret vīrieti uzsākti divi administratīvie pārkāpuma procesi, kā arī kriminālprocess.

Kad auto ”apauts” ar ziemai nederīgām riepām

Nedēļas nogalē arī Tukumā un Tukuma novadā tika veiktas pārbaudes uz ceļa, kurās policisti konstatēja, ka vairāku transportlīdzekļu riepu protektori nav prasībām atbilstoši dziļi. Tā, piemēram, 2. decembra rītā Zemītes ielā Tukumā kādai «Mercedes benz» automašīnai minimālais riepu protektoru mērījums bija 3,62 milimetri (jābūt vismaz četriem milimetriem!). Vēlāk uz autoceļa Tukums-Kuldīga tika apturēts «Opel», kur protektors bija 3,26, bet Asteru ielā apturētā «BMW» riepu protektori – 3,72 mm dziļi. Tika konstatēti vēl vairāki līdzīgi pārkāpumi, un visos gadījumos tika uzsākts administratīvā pārkāpum process.

VUGD

Sestdienas, 2. decembra, vakarā Tumes pagastā vienstāva dzīvojamās mājas dūmvadā dega sodrēji 1 m² platībā. VUGD atgādina, ka, kurinot apkures ierīces, iedzīvotājiem ir jāievēro piesardzība un drošības noteikumi, lai neizraisītu traģisku ugunsgrēku. Aizliegts lietot bojātas apkures ierīces, tās pārkurināt, krāsns durtiņas atstāt vaļā, uz apkures ierīces žāvēt degtspējīgas mantas, kā arī pie krāsns durtiņām novietot malku un citu kurināmo. Ugunsgrēku visbiežākais cēlonis ir neuzmanīga rīcība, tai skaitā, ekspluatējot apkures ierīces. Esi uzmanīgs un pasargā sevi!

Svētdien, 3. decembrī, Sēmes pagastā ugunsdzēsēji glābēji atbrīvoja ceļa braucamo daļu, uz kuras bija uzkritis koks.

Ziņas sniedza VUGD un Valsts policijas ZRP

 

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *