Attēla ir ilustratīva nozīme

Tukumā – negadījums un gājēju pārejas

1. februārī īsi pirms 8.00 Tukumā kāds 1952. gadā dzimis vīrietis vadīja automašīnu «Landrover» un nepārliecinājās par ceļu satiksmes drošību, kā rezultātā uzbrauca uz gājēju pārejas esošajai sievietei ar bērnu brīdī, kad viņi šķērsoja pāreju. Ceļu satiksmes negadījumā fiziski cieta bērns, kuram Neatliekamās medicīniskās palīdzības darbinieki sniedza medicīnisko palīdzību uz vietas, viņa nogādāšana medicīnas iestādē nebija nepieciešama.

 1. janvārī īsi pirms pulksten 8.00 Smārdes pagastā notika ceļu satiksmes negadījums starp diviem transportlīdzekļiem. Kāds 1986. gadā dzimis vīrietis vadīja «Audi» un, iebraucot krustojumā, neievēroja ceļa zīmes »Dodiet ceļu» prasības, proti, nedeva ceļu pa galveno ceļu braucošajam citam «Audi», kuru vadīja kāds 1970. gadā dzimis vīrietis. Rezultātā – sadursme. Taču šajā ceļu satiksmes negadījumā neviena persona fiziski necieta.

Iznirst kara laika lādiņi

 1. janvārī Valsts policijā saņemta informācija par to, ka Degoles pagastā kāda sieviete mežā atradusi kara laika lādiņu. Atrastais lādiņš tika nodots iznīcināšanai Nacionālajiem Bruņotajiem spēkiem.

 

VUGD

30 un 31. janvāra vispirms Kandavā divstāvu mājas, bet pēc tam –  Engurē vienstāva dzīvojamās mājas dūmvadā dega sodrēji 1 m² platībā.

Ziņas sniedza VUGD un Valsts policijas ZRP

Komentāri

 1. Policija varētu nedaudz pakontolēt šoferus, jo ļoti daudzi nesaprot, ka gājējs ir jālaiž uz gājēju pārejas! Pārsvarā dāmītes ieķērušās stūrē lūr un brauc virsū. Arī stāvlaukumos gājējiem ir priekšroka, to arī ļooti daudzi šoferi nesaprot, brauc kā pajoļi.

  1. Cik nav dīvaini, bet jāpiekrīt. Mani ar bērnu gandrīz nonesa uz gājēju pārējas sieviete pie stūres. Viņa redzēja, bet pat netaisījas piebremzēt.

   1. Pareizi man teica instruktors kad macija braukt ar auto. Sieviete pie stures ir potencials noziedznieks.

  2. Gājēji iet pāri pārejai kā zombiji .Pat galvu nepagriež,lai pārliecinātos vai viņus palaiž .Tā taču ir jūsu dzīviba,pie stūres var būt visādi tipāži. Un noteikumos rakstīts,ka gājējam pirms ceļa šķērsošanas jāpārliecinās par drošību. Nu ja redzat ka auto nesāk bremzēt,neejiet,palieciet dzīvi .Nu ir viņš vainīgs,bet dzīvību neatgriezt.

   1. Pilnīgi piekrītu. Gājējam jāparliecinās kā auto bremzē. Un ziemā it sevišķi, ja auto slīd tas aizslīdēs pāri visai pārejai

   2. Bet tiešam tā ir, labāk dzīvot ratiņkrēslos visu dzīvi un teikt, man taisnība, es jau redzu ka nestajās, bet eju tā pat pāri. Abiem jāskatās, nekas arī nenotiks, ka auto palaidis. Jāsagaida acu kontakts

   3. Uz ielas visi ir atbildīgi par satiksmi.Un tā nu ir taisnība-ir arī tādi gājēji,kas pa pāreju iet kā pastaigā(: Pašpārliecinātība, necieņa vai vienkārši muļķība?

  3. Gājējs nevar būt auns,pat nepaskatotis kur viņš iet,tik dur…daudzas gājēju pārejas nepārredzamas,piem pie Sennukai…par riteņbraucèjiem nav vispār vērts runàt…

  4. Esi transporta līdzekļa vadītājs vai gājējs cieniet viens otru. ACERATIES šoferis izkāpjot no auto ir tāds pats gājējs kā visi.
   Atceramies transporta līdzeklis ir paaugstināta bīstamības līdzeklis no viņa prasības būs vienmēr lielāka, bet arī kājām gājējam jāatceras ka nav “svētā govs”. Ir “aklās” zonas, atpakaļ braucošs transportlīdzeklis ir neskaitāmas reizes bīstamāks.
   “Zebra” nav drošības saliņa. Tumšajā dienaktslaikā un ne tikai ar tumšām drēbēm neēsi pamanāms.
   Cienam cits citu!

  5. Gājējam ir priekšroka,jā,viennozīmīgi,tāpat,kā ja šoferis taisa manevru, ir jālaiž,tik lūdzu…nu paskaties,vai tiešām vadītājs redz,un vai mašīna apstāsies. Arī autovadītājs ir tāds pat cilvēks.
   Jā,esmu gan autovadītājs,gan gājējs!

 2. Ir jau arī gājēji, kas apģērbušies visi melnā, pēdējā brīdī izlec uz gājēju pārejas… šoferi pat nepaspēj noreaģēt, jo mums pilsētā ir izteikti daudz nepārredzamu gājēju pāreju (starp dekoratīvajiem krūmiem, neapgaismotas).
  Un tad ir kategorija- skolnieki, iegrimuši telefona ekrānos, neskatās ne pa labi, ne pa kreisi, tik iet autopilotā.
  Šīs kategorijas arī policija varētu pakonterolēt.

  1. Piekrītu. Manā laikā mums mācīja ka pienākot pie gājēju pārejas ir jāapstājas un jāapskatās pa kreisi un redzot ka tev dodceļu tu ej pāri. Bet tagad ir tā ka cilvēki kapučos, tumšās drēbēs ,ar telefoniem rokās vispār neskatās kas notiek. Interesanti cik protokoli vai aizrādījumi ir izteikti gājējiem no policijas puses

  2. Vēl ir tā saucamie eņģeļi. Iet normāli pa ietvi. Pēkšni lec uz pārejas un iet pāri.personīgi radzēju sievieti kas tā darīja. Priekšā braucošais auto brīnumainā kārtā nobremzēja un tas notika vasarā.

 3. Tukumā, es kā autovadītājs, esmu novērojis,ka gājēji nezina kas ir atstarotāji un vadītāji nezina kas ir gājēju pāreja!Tukuma policija varētu uztaisīt akciju,pavērot pārejas no slēpņa un kādu nogali pasodīt tos akols vadītājus,nopublicēt ziņu cik sodīti un ar kādām summām un punktiem.Varbūt sāks nopietnāk uztvert tās līnijas uz brauktuvēm.

 4. Vajag gaismas prožektoru,kurš novietots uz gājēju pārejas pirms Brīvības laukuma ,no Lielās ielas puses ,aiz Kultūras nama,pagriezt mazliet uz laukuma pusi,spiež acīs pa tumsu braucot un nevar labi redzēt ,kas pārvietojas pa gājēju pāreju.

  1. Braucu no rītiem. Gar E.Birznieka Upīša skolu ir ļoti jāuzmanās. Mašīnas gar ielas malu aizsedz skatu uz gājēju pāreju un aiz mašīnām neredz bērnus, kas neskatoties apkārt skrien pāri.

   1. Šoferim jāredz visu.Tā kā nerunā,bet iemācies skatīties uz ceļa nevis braucot lurēt tik tok

 5. Protams, abam pusēm jāseko un jaskatas uzmanīgi.Bet man bieži gadās kad autovaditāji nepalaiž pa dienu un ar bernu ratiņiem, ka to var nepamanīt, ļoti bieži sievietes, un trīs reizes pamet ar roku, paldies

  1. Labāk būtu skolā gājusi un latviešu valodu mācījusies, nevis bērnus ražojusi…

 6. brīdī, kad viņi šķērsota pāreju… Vai tiešām tos Virsrakstus un raksteļus pirms publicēšanas internātos neviens nepārlasa?

 7. Ko, jūs te gvankšķiet , brauc debīleņu bari telefonos lūrot, neredz ne zīmes ,ne cilvēkus lumpeņu varza.

 8. Vairāk apgaismot vajag lai būtu laba pāredzemība un laicīgi pamanītu to gājēju.ka viņš tuvojas pie viņas.nevis tumš un neko neredz un pamani pēdējā brīdī un tumšās drēbēs.nu protams šoferiem arī ir jājievēro.

  1. Tur jau tie sū…,ka apgaismo pāreju,uz kuras no tumsas uzrodas gājējs!!!to posmu apgaismo auto lukturi,bet ielu apgaismojumam būtu jābūt tēmētam blakus brauktuvei,lai redz vai gājējs tuvojas,nevis kad jau ir notumsas brauktuves vidū izlīdis!!!varbūt Tukums var būt pirmais šī ,,nereālā atklājuma” ieviesējs???Jo liekas,ka noteikumus un regulējumus ievieš tante,kas pēc 16.00 uz ielas nav bijusi!!!

   1. Un kur problēma tam gājējam uz mirkli apstaties uz pie pārejas apgaismotās zonas un pārliecināties, vai autovaditājs to pamanījis?!- bet nē,mums takš liela dala ir tupi auni un aitas,kas ar klapēm uz acīm ies neskatoties

 9. Un kāpēc gan būtu jālaiž gājējs,ja vien nav mašīnu kolonna,kam vieglāk apstāties-gājējam uz 5 sekundēm vai automašīnai nobremzēt apstāties un atkl uzsakt brauksanu? Cik pie tādas piespiedu apstāšanās/uzsākšanas tiek patērēta degviela,radīti lieki izmeši,pastiprināti dilstošie mašīnas tehniskie mezgli?!

 10. Vajag sodīt tos, kas nezin, kas ir gājēju pāreja un iet blakus tai un domā, ka viņiem ir priekšroka.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *