Attēlam ir ilustratīva nozīme

Staigā pa ceļu vidu un bļaustās

15. aprīlī 14.00 ceļa Tukums-Jelgava 46. kilometrā Valsts policija konstatēja, ka kāds 1968. dzimis vīrietis atrodas uz ceļa braucamās daļas – staigā pa to, bļaustās un atrodas acīmredzamā alkohola reibumā (1,3 promiles). Par pārkāpumu sākts administratīvā pārkāpuma process. Jāpiebilst, ka vīrietis, kad policijas amatpersonas viņu aicināja pienākt pie auto, nepakļāvās šīm prasībām un mēģināja bēgt. Par šo pārkāpumu – vēl viens administratīvā pārkāpuma process, kas pārkāpējam var maksāt brīdinājumu vai arī naudas sodu līdz 700 eiro.

Nedēļas nogalē Tukuma novadā Valsts policija fiksējusi 63 notikumus, konstatēti 56 pārkāpumi, no kuriem 32 ir atļautā braukšanas ātruma pārkāpumi; 4 gadījumi tādi, kur konstatēta nepakļaušanās amatpersonu prasībai; 1 persona aizturēta aizdomās par narkotiku lietošanu; 1 – par pret citu personu vērstu agresīvu uzvedību. Šajā laika posmā reģistrēti 2 ceļu satiksmes negadījumi.

Viens brauciens, pieci sodi

Vēl 13. aprīlī ap 13.00 Smārdes pagastā, ceļa Tukums-Jelgava 45. kilometrā, policijas amatpersonas, konstatēja «VW Golf» automašīnu, kas apdzīvotā vietā, kur atļautais braukšanas ātrums ir 50 kilometri stundā, brauca ar 77 kilometriem stundā. Tāpat arī automašīnas bagāžas nodalījums bija atstās vaļā. Reaģējot uz pārkāpumu, transportlīdzekļa vadītājs tika nekavējoties apturēts un, veicot pārbaudi, konstatēs, ka 1984. gadā dzimušais vīrietis pie stūres ir sēdies, būdams 1,25 promiļu stiprā alkohola reibumā un bez transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām. Visbeidzot izrādījās, ka auto, ar ko viņš braucis, ir noņemts no uzskaites un tam nav veikta tehniskā apskate, kā arī auto nav apdrošināts. Rezultātā pret vīrieti uzsākts viens kriminālprocess un četri administratīvie pārkāpuma procesi.

Kad notriekts meža zvērs

Nedēļas nogalē Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes apkalpojamajā teritorijā vairākkārt tikuši notriekti meža zvēri. Divi no negadījumiem – arī Tukuma novadā. Proti, 14. aprīlī 6.00 no rīta stirna tika notriekta Džūkstes pagastā, uz šoseja Rīga-Liepāja. Savukārt 16. aprīlī ap 21.40 ceļa Rīga-Ventspils 94. kilometrā meža zvērs izskrēja uz ceļa priekšā automašīnai «Volvo». Valsts policija atgādina, lai pēc iespējas izvairītos no šādām situācijām, tuvojoties posmam, kur izvietota brīdinoša ceļa zīme, ka te bieži manāmi meža zvēri, ieteicams samazināt braukšanas ātrumu. Vēl būtiskāks ieteikums: ja saprotams, ka no sadursmes neizdosies izvairīties, to nevajag mēģināt darīt, griežot stūri pa labi vai pa kreisi un tādējādi papildu apdraudot sevi, pasažierus, kā arī cilvēkus, kas atrodas pretī braucošajā automašīnā. Vienīgas risinājums ir mēģināt bremzēt, kā arī pie iespējas ieslēgt tālās gaisma, kas meža zvēra tuvošanos ļauj pamanīt ātrāk. Ja negadījums notiek, ir jāpaliek notikuma vietā, jāieslēdz avārijas gaismas, jāuzstāda avārijas zīmi. Ja negadījuma rezultātā ir cietis cilvēks vai arī transportlīdzeklim radušies bojājumi, kas neļauj turpināt ceļu, tad par negadījumu jāziņo Valsts policijai, nepieciešamības gadījumā – glābšanas dienestiem. Ja šādus seku nav, policijai nav jāzvana, bet par negadījumu ir jāpaziņo Valsts mežu dienesta medību dienestam un nekādā gadījuma nevajag tuvotie notriektajam dzīvniekam – tas var būt agresīvs, kā arī pārnēsāt dažādas slimības. Notriektā dzīvnieka aizvešana no notikuma vietas gan nav likumīga, un par to pienākas sods.

VUGD

Trijās diennaktīs Zemgalē dzēsti 10 kūlas ugunsgrēki, to skaitā Tukuma novada Matkules pagastā, kur kūla dega 60 m² platībā. VUGD atgādina, ka kūlas dedzināšana ir aizliegta! Diemžēl katru pavasari ievērojami dienesta resursi tiek tērēti kūlas ugunsgrēku dzēšanai. VUGD aicina cilvēkus aizdomāties, ka tajā laikā, kamēr ugunsdzēsēji glābēji dzēš degošo kūlu, kādam iespējams ir nepieciešama palīdzība, bet tā nevar tikt sniegta operatīvi, ja visi tuvākie dienesta resursi ir iesaistīti kūlas ugunsgrēku dzēšanā. Nededzini kūlu, un, iespējams, tu kādam izglābsi dzīvību!

Ziņas sniedz VUGD un Valsts policijas ZRP

Komentāri

 1. Nabaga cilvēks. Pie mums valstī citreiz dažas amatpersonas iemanās sabiedrībai nodarīt manāmu skādi, bet policija uz to nereaģē. Tā tas ir. Taču par bļaustīšanos un nedaudz labilu psiholoģisko stāvokli cilvēku soda.
  Ar cieņu, Skolnieciņš

 2. Tāds pa ceļa vidu klumburējošs alkāns ir ļoti bīstams autobraucējiem.
  Tāda urļika dēļ normāli cilvēki var iekļūt avārijā, gūt traumas vai pat zaudēt dzīvību.
  Mani nemaz nepārsteidz, ka noziedzīgo urļiku metas aizstāvēt alternatīvā prāta spīdeklis Skolnieciņš, jo alkāns alkānam brālis.

  1. Pie mums valstī citreiz dažas amatpersonas iemanās sabiedrībai nodarīt manāmu skādi, bet policija uz to nereaģē. Policija tvarsta tos, kas vājāki. Daža laba amatpersona var virzīt tautu soli tuvāk izmiršanai. Pietiek jau, ka padomju krievija jeb padumjā krievija 50 gadus te valdīja un veica visa veida represijas un negatīvo selekciju pret latviešu tautu.
   2023, par alkēkiem, alkīniem, benzola ciklu un Hikeļa likumu neesi dzirdējis?

  2. Sociāli atbildīgs cilvēks visupirms atbild par savu rīcību.
   Savukārt visādi urļiki-bidlas vienmēr savai noziedzīgajai rīcībai meklēs attaisnojumus.
   Klasisks piemērs, piedzērušam Pēterim jautā, kāpēc esi piedzēries, šis atbild, bet Jānis arī dzēra, kā arī sieva slikta, valdība slikta.
   P.S.atbildu uz Tavu jautājumu.
   Es priekšroku dodu HEKSĀNAM un dievinu PARETO PRINCIPU(20/80), pēc kura, patīk Tev tas vai nepatīk, bet esi nekam nederīgo 80 kategorijā.

   1. 2023 saka: 19.04.2023 18:39 Tātad par heterocikliem skolā vel neesi mācījies, ja tavas ķīmijas zināšanas ir pamatskolas kursa līmenī? Vai skolā papildus UIPAC nomenklatūrai, ko lieto triviālām vielām, esi mācījies Hanča–Vidmena nomenklatūru (angļu valodā: Hantzsch–Widman nomenclature)? Tev skola laikam bija vāja. Ja tu kaifo par alifātiskajiem savienojumiem, piemēram, n-heksānu. Skolojies! Varbūt būsi gudrs! Arī palīgskolās māca organisko ķīmiju.
    Ar cieņu Skolnieciņš

   2. 2023 saka: 19.04.2023 18:39 Nu ko, alkān, UIPAC nomeklatūru iemācījies? Vai koloviju kārtosi, alkān? Tik atceries, ka alkānu nosaukumi latviski un angliski atšķirsies!

   3. 2023 saka: 19.04.2023 18:39 Alkānam 2023 čuriņa raustās antivakcerus ņemt pie dziesmas, kas pavisam nesen norāva studentiem klātienes mācības. Taču, alkāns 2023, skolnieciņam var braukt virsū ar savu taisnību pēdējā instancē. Cik man ir zināms, Mārcim Jencītim cietumā nemācīja mikrobioloģiju un bioķīmiju, vai ne? Tad kāpēc šamais sevi pozicionē kā Covid-19 ekspertu? Ko? Un šamais vel Saeimā “ķīmiķo” jeb taisa ziepes.

 3. Tas ir labi, ka atceries, ko tev kā alkānu atvasei mācīja palīgskolas ķīmijas kursā.
  Gaidu tavu diareju, nekautrējies laist plašāk.

  1. 2023 saka: 19.04.2023 21:46Tas labi, ka tu pats atzīsti, ka esi aptaurēts alkāns. 2023, tu esi alkāns!

 4. tad kad tas mudaks (aka skolnieks) te nekomentēja, tad bija tīri forša komentāru sadaļa…

  1. Anonīms saka: 20.04.2023 16:48 Krievu suņu valodā lamājies. Tavu tautību var uzreiz pazīt, mudak!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *