Attēlam ir ilustratīva nozīme

Policisti Tukuma novadā aiztur iereibušu autobusa vadītāju

12. oktobra rītā ap pulksten 6.57 Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Kārtības policijas biroja darbinieki pildīja dienesta pienākumus sabiedriskās kārtības nodrošināšanas un ceļu uzraudzības jomā Tukuma novada Smārdes pagastā uz autoceļa Rīga-Ventspils 57. kilometrā, kad pie dienesta automašīnas apstājās kāds garāmbraucējs, kurš informēja Tukuma iecirkņa likumsargus, ka uz Rīgas pusi brauc autobuss, kura vadītājs, iespējams, ir alkohola reibumā.

Pulksten 7.02 autoceļa Rīga-Ventspils 52. kilometrā tika apturēts autobuss „Neoplan”, kuru vadīja 1984. gadā dzimis vīrietis. Veicot alkohola pārbaudi ar alkometru, transportlīdzekļa vadītāja izelpā otrajā mērījumā tika konstatētas 0,44 promiles. Tukuma iecirkņa policisti par notikušo sāka administratīvā pārkāpuma procesu, atstādināja personu no transportlīdzekļa vadīšanas un viņam piemēroja tiesību izmantošanas apturēšanu. Autobusa vadītājam uz lietas izskatīšanu jāierodas Tukuma policijas iecirknī 26. oktobrī.

Jāpiebilst, ka autobuss veica vienreizēju un iepiekš izplānota maršruta braucienu un tā priekšpusē aiz vējstikla bija uzstādīta zīme „Norīkojumā”. Autobusā atradās aptuveni 10 pasažieri. Kamēr atbrauca cits uzņēmuma šoferis, brauciens aizkavējās par 30 minūtēm.

Personām, kuras vada D1, D, D1E, DE, TRAM un TROL kategorijai atbilstošus transportlīdzekļus un pārbaudē konstatētā alkohola koncentrācija pārsniedz 0,2 promiles, bet nepārsniedz 0,5 promiles, piemēro naudas sodu no 210 līdz 430 eiro un atņem transportlīdzekļu vadīšanas tiesības uz sešiem mēnešiem.

Valsts policija pateicas autovadītājam, kurš nepalika vienaldzīgs un informēja par likumpārkāpumu, tādējādi novēršot varbūtēju traģēdiju. Tāpat aicinām ikvienu ziņot, zvanot 110, ja rodas aizdomas par likumpārkāpumu vai arī noziedzīgu nodarījumu, lai policija var operatīvi reaģēt un to novērst, nevis izmeklēt katastrofas un nelaimes gadījumus.

 

Komentāri

  1. Ar 0,49 promilēm var vadīt smago fūri kat baļķvedēju vai degvielas cisternu bez problēmām, bet braucot 0,44 promilēm ar autobusu, šoferis jau ir tā piedzēries, ka policija pateicas apzinīgajam ziņotājam

  2. Grūtgalvjiem viss ir vienalga baļķi, degvielas muca vai cilvēki. Grūtgalvjiem pati augstākā vērtība ir stiprā Apinīša plastmasene.

  3. Telm.a busiņš bez nekādām gaismām aizmugurē , kurš pabrauca garām minētajiem policistiem bija tik pat bīstams,bet tādus jau neaiztiek

    1. Jā, piedzērušos autobusa vadītāju nevajadzēja aiztikt, bet tā vietā bija jāskrien pakaļ Telma busiņam, bez gaismām aizmugurē, jo tas ir tieši tik pat bīstami kā šmigā vadīt autobusu ar pasažieriem tajā 😀

  4. Uzreiz pateikšu, -esmu kategoriski pret jebkādām šofernieku dzeršanām, ja jāsēžas pie stūres, es vispār esmu pret apdullināšanos, tai skaitā ar alkoholu. Taču šoreiz tas, ka kāds piebrauca, pasūdzējās, zināja, ka šoferis iereibis, jo viņam 0,44 promiles,…nu zinies, pēc ritīgas organizētas stukačošanas izskatās. Un tas baisais sašutums komentārios (ne tikai šeit) ir totālā liekulība! Vajag apsēsties pie stūres un paskatīties, kas mums reāli uz ceļiem darās! Tur agresīvie valda, un man patiesībā ir vienalga, vai tas idiots, kas, pār nepārtraukto apdzenot, man pierē brauc, ir skaidrā vai no rīta aliņu izdzēris. Ceļi mums šauri, policistu trūkst, viņi savu normu var izķert, arī dzenājot tos, kam apskate beigusies, lampiņa nedeg, vai vietā, kur uz 50, ar 63 kāds brauc. un uz šitā fona man tiešām interesē, kā izpaudās tā autobusnieka 0,44 promiles, lai par viņu poličiem pasūdzētos. Varbūt kāds zina?

    1. Noteikti tas stukačs arī ir dzērājs,ja viņš zina kā cilvēks uzvedās ar 0,4 promilēm. Arī varbūt ka stukačs ir GEJS un līda pie šofera sūkties,tad arī saoda to nelielo smaku?! Policisti stukačus neieredz,bet tajā pašā laikā stukači policistiem ir vajadzīgi. Kaut kā tā!

  5. tas toch ir bijis stukach.izklausas peec zinaataaja.iesperjams pazistams.varbut pat vakar kopa iedzerushi un ko nesadalijushi,sastridejushies.katra zinjaa mimpis konkrets.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *