Attēlam ir ilustratīva nozīme

Mēģina atpirkties no policijas

Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes amatpersonas sākušas trīs kriminālprocesus par kukuļdošanu, to skaitā Tukumā.

Proti, 27. martā, Tukuma novada Engures pagastā uz autoceļa Ventspils – Rīga 64. kilometrā, kur atļautais maksimālais braukšanas ātrums ir 90 km/h, automašīnai «Renault Arkana» tika fiksēts ātrums 166 km/h. Kad policisti apturēja transportlīdzekli, autovadītājs savu rīcību skaidroja ar to, ka esot nopirkta jauna mašīna un gribējies pārbaudīt, cik ātri tā brauc. Kamēr likumsargi noformēja administratīvā pārkāpuma procesu par atļautā maksimālā ātruma pārsniegšanu, automašīnas pasažieris centās sarunāt policistu paņemt 50 eiro un procesu neuzsākt. Uz likumsargu brīdinājumu, ka par kukuļdošanu draud kriminālatbildība, 1959. gadā dzimušais vīrietis nereaģēja, un ielika policista virsjakas kabatā 50 eiro. Par notikušo policijā sākts kriminālprocess.

Valsts policija uzsver, ka no soda nav jāatpērkas, bet gan jāapzinās pārkāpuma bīstamība un jādomā par to, kā turpmāk to vairs neatkārtot. Krimināllikumā par kukuļdošanu paredzētie sodi ir īslaicīga brīvības atņemšana, piespiedu darbs, naudas sods vai brīvības atņemšana no 5 līdz 10 gadiem. Turklāt jāatceras, ka krimināli sodītām personām vēlāk ir liegumi ieņemt noteiktus amatus vai ierobežotas ceļošanas iespējas.

 

Komentāri

  1. Plaudes meitas vīrs ir augsta policijas amatpersona Tukuma policijā. Šis faktiski ir kārtējais reklāmraksts. Neko reāli tā mentūra nedara. Agresīvi tipi.

  2. Vai policija beidzot varētu ieviest Katrīnas laukumā kārtību attiecībā uz automašīnu novietošanu? Regulāri katru dienu zem zīmes stāvēt aizliegts stāv automašīnas. Ir regulāri informēta policija.

    Vai nav tā, ka tur savas privātās mašīnas novieto policijas darbinieki, viņu radi un draugi, un tāpēc sistēma tiek pieslēgta?

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *