Lauksaimniekus aicina sargāt savu tehniku

Pēdējo dienu laikā lauksaimniekiem Zemgalē nodarīti ievērojami zaudējumi, zagļiem iekļūstot īpašumos un nozogot traktortehnikas iekārtas, radot cietušajiem vairāk nekā 40 000 eiro lielus materiālos zaudējumus. Lai pasargātu sevi no zaudējumiem, kas var rasties šādas zādzības gadījumā, Valsts policija aicina ievērot drošas uzglabāšanas nosacījumus. Valsts policija aicina lauksaimniekus pievērst pastiprinātu uzmanību savas lauksaimniecības tehnikas un papildtehnikas drošībai, kā arī informēt policiju par aizdomīgiem gadījumiem vai personām savā vai kaimiņu īpašumos.

Naktī no vakardienas uz šodienu Jelgavas novadā, Sesavas pagastā, Sesavā kādam uzņēmumam no lauksaimniecības tehnikas nozagtas navigācijas ierīces un vadības bloki par kopējo summu 25 000 eiro.

Tāpat, vakarnakt garnadži nav gulējuši arī Dobeles novadā, Bikstu pagastā, kur no slēgtā teritorijā esoša traktora nozagts universālais terminālis ar GPS vadību, radot 500 eiro lielu materiālo zaudējumu.

Savukārt vakar Dobeles novadā, Jaunbērzes pagastā kādā lauksaimniecības uzņēmumā konstatēts, ka pēdējo dienu laikā arī nodarīti lieli zaudējumi, jo pieciem lauksaimniecības uzņēmumam piederošajiem kombainiem nozagti gan vadības bloki, gan monitori. Šis nodarījums radījis vairāk kā 16 000 eiro lielus zaudējumus.

Visos trīs gadījumos Valsts policijā nekavējoties uzsākts kriminālprocess un notiek izmeklēšana.

Valsts policija atgādina, ka ārkārtīgi būtiska ir arī pašu saimnieku atbildība savu īpašumu nosargāšanā, tāpēc ir rūpīgi jāpiedomā par to novietošanu drošā un apsargājamā teritorijā. Arī kameru uzstādīšana var palīdzēt, taču vēlamies uzsvērt, ka ir ļoti svarīgi izvērtēt kameras uzstādīšanas leņķi. Videonovērošanas kameras apskates leņķim ir jābūt tādam, kas aptver lielu daļu teritorijas. Tāpat kameras kvalitātei jābūt labai, lai videomateriāls var palīdzēt gadījumā, ja rodas tāda nepieciešamība.

Valsts policija aicina informēt arī līdzcilvēkus, ja traktortehnikas, lauka vai saimniecības tuvumā pamanītas aizdomīgas personas vai svešas automašīnas, vēlams piefiksēt automašīnas numurzīmi un nekavējoties ziņot par to policijai, zvanot pa tālruni 110. Būtiski nepalikt vienaldzīgiem un pieskatīt ne tikai savu saimniecību, bet pievērst uzmanību arī kaimiņos notiekošajam.

Komentāri

  1. briesmigi..bet ka nosargat.
    Blakus jau negulesi…tagad zagli professionali.. pat ar ielociem un elektrosokiem brunojusies…ka pat sunitis neierisies..bet pats bedigakais ka policija par klriminallietas uzzaksanu talak netiek..un viss ar galiem.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *