Džūkstē apķēpāts piemineklis. Vainīgais aizturēts

Fakts, ka jau 29. janvārī ar krāsu tika apliets Piemiņas akmens Kurzemes cietokšņa aizstāvjiem Džūkstes «Rumbās», īpaši netika publiskots, taču ziņa, ka vainīgais – Igaunijas un Krievijas pilsonis – tagad aizturēts, gan ir izskanējusi.

Džūkstes pagasta pārvaldes vadītāja Dace Pole pastāstīja, ka 29. janvāris, kad vandālisms konstatēts, nav bijis nekāds īpašais datums, līdz ar to notikušais radījis izbrīnu: “Tomēr fakts paliek fakts – akmens priekšpusē bija uzlieta sarkanā krāsa, bet tā aizmugurē bija uzvilkts kāškrusts un vēl viens krusts tam pāri. Pēdējoreiz akmens tika apskādēts pagājušā gada 8. maijā, kad kāds to bija aplējis ar baltu krāsu, bet to notīrījām. Arī tagad centāmies akmeni noberzt, bet būs jādomā, ko darīt tālāk. Esam sapratuši, ka viens variants ir visu kārtīgi notīrīt un apstrādāt ar aizsargmateriālu, kas, ja tam uzpūstu krāsu, saveltu to mazās lodītēs, bet otrs uzdevums ir atjaunot burtus, kas ir padzisuši no tīrīšanas. Runājām arī par to, ka piemiņas vietas apkārtnē būtu nepieciešamas novērošanas kameras un lielāka uzraudzība zīmīgos datumos.”

Jāpiebilst, ka 1990. gada 4. decembrī tika uzspridzināts piemineklis leģionāriem Džūkstē, kā arī pieminekļi Jaunpilī, Morē un Codē.

Atgādinām, ka 20. februārī Valsts Drošības dienests ziņoja, 8. februārī Pāternieku robežkontroles punktā ir aizturējis personu aizdomās par Krievijas specdienesta uzdevumā īstenotām provokatīvām aktivitātēm piemiņas vietās Latvijā, kā arī citās Baltijas valstīs. Dienesta aizturētā persona ir Igaunijas un Krievijas dubultpilsonis. VDD pret personu 8. februārī uzsāka kriminālprocesu saskaņā ar Krimināllikuma 81.1 pantu, proti, par palīdzību Krievijas specdienestam pret Latviju vērstā darbībā. VDD ir ieguvis informāciju, ka persona šā gada 29. janvārī Tukuma novada Džūkstes pagastā Krievijas specdienesta uzdevumā veica piemiņas akmens “Kurzemes cietokšņa aizstāvjiem – Latviešu leģiona karavīriem” apgānīšanu, aplejot piemiņas akmeni ar sarkanu krāsu. Izmeklēšanā VDD cieši sadarbojas ar Lietuvas un Igaunijas partnerdienestiem, jo pastāv aizdomas, ka persona identiskas aktivitātes piemiņas vietās veikusi arī citās Baltijas valstīs. Aizdomās turētajai personai kā drošības līdzeklis ir piemērots apcietinājums.

 

Komentāri

 1. Noteikti nepieciešamas kameras, pa perimetru. Mona Lisa jāsargā, nav nekāds parasts bluķis. Bet, ja nopietni, tad debilais vandālisma akts, kad nogāza pieminekli Rīgā, tika pavadīts ar aplausiem, ko vaimanāt šeit?!

  1. Pamjatņikam masu slepkavām, mazu bērnu izvarotājiem un marodieriem nav vietas Latvijā.
   Savā noziedznieku paradīzē moskaļu purvos cel kam gribi, tur vari uz sava čekista gundajeva baznīcas spraust kaut vai divgalvaino petuhu ar sarkano zvaigzni pierē uz katras petuha galvas.

   1. Ja petit vesturi tad visi ir slepkavas gan Igaunija, gan Krievi Gan Latvieši, gav vel 32 valsts, kara laika izvele nebija, tev pateica tu dari, nedarisi nošava un vis! Ari salaspili bernu nometne stradaja daudz Latvieši zem Vacu komandieriem, ari legionari nebija balti un pukaini ari slepkavoja Baltkrievus un Lietuviešus

  2. Adriatico saka: 23.02.2024 10:16 Okupekļi nav pieminekļi. Okupekļi ir padomju okupācijas varas varenības un nesodāmības simboli. Tur tā sāls!

  1. Skolnieciņš saka: 23.02.2024 21:51 Vai nevar šo cilvēku izdzēst?

  1. Skolnieciņš saka: 24.02.2024 17:20 Garīgi pilnvērtīgs tu neesi, ja komentāros caurām dienām sēdi un glupības raksti. It īpaši ja tu rej ar siekalainu muti un izvaibītām acīm uz Latviju, bet fašistiskās krievijas noziegumus tu izliecies nemanām.

  2. Galviņa ka vinnijam puham- skaidas
   Pakaļa Uzskruveta vitne no Krieviem, tapec ari ir tads naidigs Petera dels :))))))

  1. Skolnieciņš saka: 27.02.2024 10:21 Latvijā nacistu nav, ja nu kādā psihoneiroloģijas klīnikas palātā, bet par īstiem nacistiem šos cilvēkus nevar saukt, jo nevienu noziegumu viņi neveica. Vienkārši sajuka prātā. Mūsdienu nacisti ir krievijas putinisti, kas atbalsta Ukrainas un ukraiņu iznīcināšanu. Un varu tev teikt vel ko. Tu neesi Skolnieciņš, bet gan vatains segvārdu zaglis.

 2. Viss apnicis ……mana siekalainā mute….izdzēsiet mani ,es negribu būt turbopatriots 404 tajiem IZDzĒSieT

  1. Skolnieciņš saka: 27.02.2024 10:23 Tu esi kremļa vate. Ļauna kremļa vate.

  1. Skolnieciņš saka: 28.02.2024 18:33 Ntz.lv žurnālistītēm ir jau pieredze ar pieklājīgu komentāru dzēšanu. Piemēram, uzraksti viedokli, ka Lieldienas ir Dievietes Ostaras svētki, kā tavu viedokli izdzēsīs dažu stundu laikā.Tomēr rupeklības nekad netiks dzēstas, jo Ntz.lv žurnālistēm tās patīk. Nebrīnos, ja komentāros pašas šo to arī raksta. La.lv un tv3.lv komentāru sadaļas ir apsēduši troļļu bari. Varbūt paši darbinieki tos komentārus raksta. Normāli, pielājīgi pret Latviju vai Ukrainu draudzīgi komentāri tur tiek dzēsti. Bet kaut kāds ļaunums, vājprāts un milzīgi nelasāmi teksta gabali, tur tiek atstāti.

   1. Latvijā nav naciku? Vēl vairāk nekā tu vari iedomāties…… kādreiz.an ar likās ka nav…..bija pa stūriem salīduši…..vienīgais ukrainā vazajās plikām galvām un ar lāpām parādēs gāja….kāšu krustiem pilna YouTube bija ar tiem skinhead parādēm kur bļaustījas zz hai un banderas sava varoņa elka portretiem……mums arī bij 1940 gados tāds naciku dirslaizis arājs…cik ebrejus cik latviešu nogalināja tāpat vien

    1. Precīzi Tu skolnieciņ tobiš es pateici par naciķiem,paklausies ko na runā brīžiem

     1. Jā jā pilna LV ar nacikiem…….ahūnie nacionālisti…..PSRSos muti nevarēj atvērt….tgd dižie varoņi…..pensionāru ganāmpulks

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *