Dienesta suns Hanters veiksmīgi atrod mežā apmaldījušos sēņotāju

Pirmdien, 26. septembrī, 1956. gadā dzimis vīrietis devās sēņot uz mežu Tukuma novadā starp Ragaciemu un Klapkalnciemu. Ap pulksten 18.00 viņš, izmantojot mobilo tālruni, sazinājās ar savu sievu un informēja, ka esot iestidzis purvā un kopš tā laika ar viņu nebija iespējams sazināties.

Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Tukuma iecirknī informācija par notikušo tika saņemta ap pulksten 19.50, kad jau bija iestājusies tumsa. Policisti nekavējoties sāka meklēšanas pasākumus un drīz vien, pateicoties pazudušā sēņotāja sievas sniegtajām norādēm, meža masīvā atrada automašīnu, ar kuru vīrietis bija devies vākt dabas veltes. Amatpersonas izvērtēja tobrīdējos apstākļus un viņu rīcībā esošo informāciju un nolēma nomaldījušās personas meklēšanai piesaistīt kinologu un dienesta suni Hanteru.

Sekojot sēņotāja pēdām, Hanters aptuveni viena kilometra attālumā no automašīnas veiksmīgi atrada 65 gadus veco vīru un ap pulksten 22.00 nomaldījušos kungu izveda no meža. Sēņotājs atklāja, ka esot zaudējis orientēšanās spējas, mobilais tālrunis izlādējies, tāpēc viņš nolēmis palikt uz vietas un iekurinājis ugunskuru. Jāpiebilst, ka vīrietim nebija nepieciešama medicīniskā palīdzība.

Vēršam uzmanību, ka minētajā situācijā sēņotājs pirms aizbraukšanas no mājām bija informējis sievu par savu plānoto atrašanās vietu un devis norādes, kurā vietā dosies iekšā mežā, un tas palīdzēja operatīvā dienesta darbiniekiem sekmīgi un neilgā laika posmā atrast noklīdušo personu.

Valsts policija atgādina ka gadījumos, ja konstatēta personas pazušana mežā, svarīgi savlaicīgi ziņot palīdzības dienestiem, lai meklēšanas pasākumus var uzsākt iespējami ātrāk, kamēr ir diennakts gaišais periods un meklējamās personas mobilais tālrunis vēl nav izslēdzies.

Tāpat ir būtiski atcerēties, ka pēc iespējas mazāk vajadzētu izmantot mobilo tālruni sarunām ar radiem un draugiem, kad mežā uz nepareiziem ceļiem novirza vadātājs, bet pataupīt ierīces baterijas kalpošanas ilgumu komunicēšanai ar policistiem.

Ja mežā nekādi neizdodas tikt uz pareizās takas, ir svarīgi nekrist panikā, bet uzreiz zvanīt 110!

Komentāri

 1. Viss ir labs kad labi beidzas..purvos mezos cilveki medz apmaldities un ari telefons izladeties.no ta neviens nav pasargats..paldies policijai un sunim.kurs ir ne tikai cilveka draugs bet ari labs glabejs…man interese ka ar to 82 gadoho opi kurs pazuda..vai ir kasdas zinas.

   1. Smile ..gudrie mani saprot no pusvarda..a duraki pat nesaprastu ar visam pieturzimem un bez kludam….tev interesee pareizrakstiba..bet man opis..mha es parlasot dzervenes kaut ko atri sarakstu no telefona neparlasot…ludzu cienitaa nelasi manus komentus savadak acis izmuzgisi..kas tevi skibacainu preces..a vot man brutganu netrukst pat rakstot ar kludam …smile labak lasi vadosos portalus..tur visi algotie skricelmani raksta melus..bet bez kludam

 2. Cavinas..man uznaca miedzins …man ar jums garlaicigi teiksu ka ir…rit es dosis uz purvu..tur pat
  kirzakas un cuskas man skiet interesantakas..reina ilgi nemil atradties sabiedribaa..sodien pietiksies..

 3. mēs vēlamies jūs iepazīstināt ar īstām un autentiskām KRIPTO VALŪTAS Nākotnes tirdzniecības PAKETĒM ar mazāku risku zaudēt, jūs varat nopelnīt 700% peļņu no saviem ieguldītajiem līdzekļiem nedēļā un peļņa ir 100% garantēta, piemēram, jūs ieguldāt 500 EUR mēs esam spējīgi nopelniet sev 3500 EUR 7 dienu laikā

  Ieinteresētajiem skatītājiem jāsazinās ar mums, izmantojot whats-app: +27633586789 vai e-pastu: wilsontradeszone@gmail.com lai sāktu

 4. Do you need a quick long or short term Loan with a relatively low interest rate as low as 3%? We offer business Loan, personal Loan, home Loan, auto Loan, student Loan, debt consolidation Loan etc.. no matter your credit score.
  Personal Loans (Secure and Unsecured)
  Business Loans (Secure and Unsecured)
  Consolidation Loan and many more.

  Contact US for more information about Loan offer and we will solve your
  financial problem. contact us via email: muthooth.finance@gmail.com
  Phone number: +917428831341 (Call/What’s app)

 5. PASTASTIET MAN AUNAM KA VAR MEZA APMALDITIES, VELJO VAIRAK KA VISI MEZI IZAGEETI 🙂 TURPINIET DZEMDET UN AUDZINAT TIZLENUS jo skola nav iemacits ka meza orienteties 🙂 lohi tad neejat vispar meza

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *