Dienesta suņi skolās Kandavā pie skolēniem atrod smēķēšanas ierīces

31. martā Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Tukuma iecirkņa darbinieki, sadarbojoties ar Kurzemes reģiona kinologiem un dienesta suņiem Marko un Yaro, veica preventīva rakstura pārbaudes divās izglītības iestādēs Kandavā. Par dažādiem likumpārkāpumiem policisti ir uzsākuši 12 administratīvo pārkāpumu procesus.

Pārbaudes laikā dienesta suns norādīja uz diviem jauniešiem, kuri aizdomās par atrašanos narkotisko vai psihotropo vielu iespaidā tika nogādāti uz medicīnisko pārbaudi ārstniecības iestādē. Policijā par minēto ir sākti divi administratīvo pārkāpumu procesi un tiek gaidīti ķīmiski – toksiloģiskās izmeklēšanas rezultāti.

Pamatojoties uz Narkotisko un psihotropo vielu un zāļu, kā arī prekursoru likumīgās aprites likuma 48. panta pirmo daļu par narkotisko vai psihotropo vielu neatļautu iegādāšanos vai glabāšanu nelielā apmērā vai par narkotisko vai psihotropo vielu neatļautu lietošanu, piemēro brīdinājumu vai naudas sodu no 50 līdz 280 eiro, turklāt pozitīvu ķīmiski – toksikoloģisko izmeklēšanas rezultātu gadījumā ir jāsedz arī izmeklējumu izmaksas un jaunieši tiek brīdināti par kriminālatbildsību, ja gada laikā atkārtoti lietotas vai glabātas narkotiskās vielas.

Tāpat pārbaudes laikā policisti konstatēja, ka 10 jaunieši pie sevis glabā elektroniskās smēķēšanas ierīces un uzpildes šķidruma tvertnes, tādējādi pārkāpjot Bērnu tiesību aizsardzības likuma 48. panta pirmo daļu, kas nosaka, ka bērns nedrīkst smēķēt, lietot bezdūmu tabakas izstrādājumus, glabāt tabakas izstrādājumus, augu smēķēšanas produktus, elektroniskās smēķēšanas ierīces un to uzpildes tvertnes. Visos 10 gadījumos arī tika uzsākti administratīvo pārkāpumu procesi.

Saskaņā ar Bērnu tiesību aizsardzības likuma 78. panta otrās daļas par tabakas izstrādājumu, augu smēķēšanas produktu, elektronisko smēķēšanas ierīču vai to uzpildes tvertņu iegādāšanos vai glabāšanu, ja to izdarījis bērns, piemēro brīdinājumu vai naudas sodu 15 eiro.

Likumsargi ir pateicīgi skolu administrācijai un pedagogiem par iniciatīvu un atsaucību, kā arī aicina gadījumos, kad tiek pamanīta tabakas izstrādājumu vai elektronisko smēķēšanas ierīču lietošana vai narkotisko vai psihotropo vielu nelegālā aprite izglītības iestādē, par to nekavējoties informēt policiju, zvanot pa tālruni 110.

Komentāri

  1. Ārprāts… te notiek darbs pret narkotikām, bet vienam nez kāda vēl juridiski estētiski mākslinieciskā puse…. Iespējams ieinteresētā puse…

  2. Nu nav gan,bet ja ir aitas,kuras ļauj sevi apcirpt un ciršs klusu par to “bezpriģelu”,kam tiek pakļauti viņu bērni,tad cits jau neviens mūsu valstī bērnus neaizstavēs

   1. Ja t.s. “jurists” tāpat pārzin likumus, kā gramatiku – tad es padomu un palīdzību likumdošanā labāk prasu skolas apkopējai Mildas tantei!

  3. Ak, Dievi! Cik man ir zināms, ka mazgadīgos bez vecāku klātbūtnes var pratināt tikai tiesībsargs.
   Ļoti policejiska rīcība. Labi, ka vel universitātēs suņi nebāž purnu velkmes skapjos.
   Ar cieņu, Skolnieciņš
   ©Skolnieciņš 1999-bezgalība 🙂

 1. Raiņa ģimnāzijā katru starpbrīdi wc tiek lietotas elektroniskās smēķēšanas ierīces. Tiešām katru reizi jāzvana uz 110 ?

 2. Barintiesa un Sociālais Dienests vainigi- jo vecāki nedrikst – Stingrāk ņemt priekšā! Tā skaitās vardarbība!
  Bet kad bērns izdara Pārkāpumu- viņu par to ar vecākiem SODA!
  PAR KO – PAR TO KA BARINTIESA UN SOCIĀLAIS DIENESTS ATLAUJ!

  NOLADETA TUKUMA NOVADA VALSTS IESTADES!
  KAUT JUS IZPUTETU! SPRAKĻI!

  1. Vecākiem pašiem jāaudzina savi bērni. Kas audzināja jūsu vectēvus un vecmāmiņas!?

 3. Jā bērni tagad neko nedrīkst darīt,tas skaitīsies pārkāpums,bet kapēc tad mums bija viss jadara,ja mēs nedarījam neko tad mūs sodīja,pasakiet kur loģika ,izaug jaunā paaudze kuri neko nemāk darīt tikai ar datoriem un telefoniem ,un kur skatās vecāki?Vai tad mājās neko neredz un nejūt.Lai tad maksā sodu.

 4. Lielākie pretinieki šādiem reidiem – tie paši, kuriem ir problēmas ar vakcināciju, valdība ir slikta, Gobzemu par premjeru utml. Sakritība – es tā nedomāju.

    1. Un cik liela ir tā vakcinēto daļa, kuri smagi slimo? Tu vispār kādu zini, glupais? Pohas neskaitās!

  1. cilvēkiem kā man, nav problēmas ar vakcināciju, bet gan brīvās gribas apspiešanu, lai neteiktu vairāk Domā ar galvu.

 5. Man jau augustaa pirms 12 klases palika 18 Gadu!!!!tātad esmu pilngadīga un bez ordera manas personiskās mantas nemaz nevarēja apskatīt…
  …esmu no Kandavas.
  ..vai skolas vadība un policija izsauca uz skolu TO NEPILNGADĪGO bērnu vecākus,atkartoju-nepilngadīgo bērnu vecākus pirms rakņāties bērnu somās???!..
  Man tgd 34,bet jāsaka…manā laikā tā skola(Kandavā)neuzdrošinājās rīkoties…kas būs nakamais metāla detektori vai alkometri katru rītu???man šķiet,ka pilsētā ir pietiekami daudz citu un daudz nopietnāku problēmu ko policijai risināt!!!!

  1. Es atvainojos, ja Jums ir 34 gadi tagad un jūs runājat par ordeņiem, ir saprotams, ka Jūsu zināšanas līmenis ir nulle. Palasi likumu, lai pēc tam zini ko rakstīt, iesaku palasīt, jo tā ir reāla dzīves situācijas nevis seriāls vai filma CSI: Miami kur prasa ordeni . Polcija dara ļoti labi savu darbu, jo ar to pīpēšanu, alkohola lietošanu un narkotiku lietošanas paliek pa trauku jau. Paldies Polcijas pa darbu, tā tik turpināt.

  2. Pīpēt un lietot narkotikas ir slikti, ir Tev 18 vai 16 vai 34 gadi, tad ir visiem zināms fakts. Un nevajag fantazēt par orderiem, kā te dažs labs saka, to atstāj amerikāņu seriāliem.

 6. Pīkstuļi,tie sīkie pidrilas kas lieto tās aizliegtās vielas viņas arī mēdz izplatīt!Te nav runa par cigaretēm!Vai arī ja paši lieto-vismaz policijā apčurāsies un norādīs no kā uz ielas to var iegādāties!Bet nē,te visi to vieglo narkotiku tīklu metas aizstāvēt…

 7. Rezultatīvs reids. Praksē pierāda, ka šādi pasākumi jāveic bieži un pa dažādām novada skolām, un tas ka uzsākti 12 APP, pierāda ka ar bērniem vairāk jāstrādā izglītojot par smēķēšanas un narkotisko vielu negatīvo ietekmi ilgtermiņā (tai skaitā policistu vizītes skolā ar prezentācijām un uzskates materiāliem par tēmu, bez suņa un sodīšanas). Sodi, par nožēlu no lietošanas neatturēs (vismaz vairākumu, it sevišķi no nelabvēlīgām ģimenēm kur uz likumu un tikumu ir uzspļaut), jācer uz vecākiem kuri iespējams par savu atvašu gājieniem uzzinās pirmoreiz un veiks parunās ģimenes lokā.

 8. Ja urlas un viņu atvases tā satraucas, tad tas liecina tikai par šo reidu efektivitāti.
  Velti kāds ar prātu apdalītais iedomājies apmānīt suni, tas smagi kļūdās, dienesta suns ir daudz gudrāks par jums visiem kopā ņemtiem.

 9. Vai policija nedomā kur tad tie skolēni ņem tās narkotikas? Varbūt, jācīnās tomēr ar dīleriem? Bet ir kā ir, APP dabūja, un iet pirkt jaunu gramu…

 10. Galīgi nav iebuldumu par šādu policijas darbu. To visu jau vajag nocirst saknē skolās!

 11. Visas novada skolas policijai laiku pa laikam vajag apmeklēt. Citādi viena nabaga Kandava kritusi nežēlastībā. Tukuma un Slampes vidusskolās arī nav tikai paraugbērni. Bet vispār šī ir cīņa ar sekām nevis cēloni. Cik izglītojošu lekciju par smēķēšanas kaitīgumu novada skolās šajā mācību gadā ir bijis? Kurš to var noskaidrot?

  1. Noteikumos teikts:
   5.6. izvest suņus pastaigā tikai līdz 1,5 m garā pavadā un ar uzliktu uzpurni (izņemot dekoratīvos suņus un suņus, kas speciāli apmācīti invalīdu apkalpošanai). Bez pavadas un uzpurņa suņus atļauts turēt vai palaist tikai suņu apmācību un pastaigu laukumos, medībās, ganot dzīvnieku ganāmpulkus, kā arī noziedznieku aizturēšanas operācijās

   1. Tātad šai gadījumā skolēni pielīdzināti noziedzniekiem un to aizturēsanai suns var būt bez uzpurna

   2. Nesaprotu, kur tādas muļķības rautas!? Nav nekādu uzpurni jāliek! Vienīgais izņēmums: sunim ir uzlikts uzpurnis, ja suns ir atzīts par bīstamu saskaņā ar normatīvajiem aktiem par kritērijiem un kārtību, kādā suni atzīst par bīstamu un nosaka turpmāko rīcību ar to, kā arī par prasībām bīstama suņa turēšanai.

 12. I really appreciate this post. I’ve been looking everywhere for this! Thank goodness I found it on Bing. You’ve made my day! Thanks again

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *