Braucot bez tiesībām, avarē

9. septembrī Smārdes pagastā vīrietis vadīja automašīnu «Peugeot 307», un transportlīdzeklim tehnisku iemeslu dēļ nolūza priekšējais kreisais ritenis, kas ieripoja pretējā virziena braukšanas joslā un sabojāja pretī braucošo mašīnu. Pārbaudes laikā policisti konstatēja, ka autovadītājam nav likumā noteiktajā kārtībā iegūtas transportlīdzekļa vadīšanas tiesības. Policijā par ceļu satiksmes negadījumu pieņemts lēmums atteikt uzsākt administratīvā pārkāpuma procesu, savukārt par automašīnas vadīšanu bez transportlīdzekļu vadīšanas tiesībām vīrietim piemērots naudas sods – 300 eiro.

 

Kopumā laikā no 8. līdz 12. septembrim Tukuma policijas iecirknī reģistrēti 65 notikumi, uzsākti trīs kriminālprocesi, kā arī 55 administratīvā pārkāpuma procesi.

Tumšie gājēji

  1. septembrī ap 22.50 pa ceļu Irlava – Mazbites diennakts tumšajā laikā vīrietis pārvietojās kājām pa neapgaismotu ceļa posmu bez gaismu atstarojošas vestes mugurā vai apģērbā iestrādātiem gaismu spilgti atstarojošiem elementiem. Policijā par notikušo sākts administratīvā pārkāpuma process.

Valsts policija atkārtoti uzsver, ka atbilstoši Ceļu satiksmes noteikumiem diennakts tumšajā laikā, ja ceļš nav pietiekami un vienmērīgi apgaismots, gājējiem, kuri atrodas uz brauktuves vai nomales, jābūt tērptiem atstarojošā vestē vai apģērbā ar labi redzamiem gaismu atstarojoša materiāla elementiem.

Par gājējiem noteikto pienākumu pārkāpšanu tiek piemērots brīdinājums vai naudas sods no 10 līdz 30 eiro.

Nogādā uz pārbaudi

  1. septembrī Tukumā viena persona aizdomās par narkotisko vielu lietošana nogādāta medicīnas iestādē, lai veiktu pārbaudi.

 

Nozog medību trofejas

  1. septembrī Irlavas pagastā konstatēts, ka neapdzīvotai ēkai ir uzlauztas durvis un izsisti logu stikli. No telpām nozagtas medību trofejas. Zaudējumu apmērs tiek lēsts 400 eiro apmērā. Uzsākts kriminālprocess.

Arvien trīs promiles

  1. septembrī Slampes pagastā, pārbaudot informāciju par iespējamo autovadītāju reibumā, policijas darbinieki auto apturēja un konstatēja, ka aizdomas ir apstiprinājušās – «Iveco» vadītājs ir 2,99 promiļu reibumā.

Pārkāpj tiesas lēmumu

  1. septembrī Sēmes pagastā konstatēts, ka vīrietis pārkāpis Zemgales rajona tiesas lēmumu par pagaidu aizsardzību – ieradies aizsargājamās personas dzīvesvietā. Persona aizturēta. Uzsākts administratīvā pārkāpuma process par ļaunprātīgu nepakļaušanos likumīgām policijas prasībām, kā arī kriminālprocess par tiesas lēmuma nepildīšanu.

Ziņas sniedza Valsts policijas ZRP   

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *