Attēlam ir ilustratīva nozīme

Atklāta mežā maldīšanās sezona

Svētdien, 15. augustā, 23.31 VUGD saņēma informāciju, ka Tukumā mežā ir apmaldījies cilvēks. Pārmeklējot teritoriju, 23.50 cilvēks tika atrasts un izvests no meža.

Policija

Laika posmā no 12. līdz 15. augustam Tukuma policijas iecirknī reģistrēti 99 notikumi, 7 kriminālprocesi, kā arī pieņemti 73 administratīvā pārkāpuma lēmumi.

  1. augustā

Tukumā, Pasta ielā, vīrietis vadīja «Audi A4» automašīnu, būdams alkohola reibumā. Apstākļu noskaidrošanai uzsākta administratīvā lietvedība.

  1. augustā

Tukumā no kādas mājas pagalma tika nozagts pusaudžu velosipēds rozā krāsā ar melnas krāsas uzrakstu uz rāmja «Fuji». Nodarīti materiālie zaudējumi 50 eiro apmērā. Policijā par notikušo sākts kriminālprocess.

  1. augustā

Tumes pagastā, ceļa Tukums-Auce-Lietuvas robeža 3. kilometrā, sieviete vadīja automašīnu «Renault Megane» un netika galā ar transportlīdzekļa vadāmību, kā rezultātā nobrauca no ceļa braucamās daļas. Negadījuma rezultātā autovadītāja un pasažiere – 2016. gadā dzimis bērns – guva traumas un tika nogādātas ārstniecības iestādē. Policijā par notikušo sākts administratīvā pārkāpuma process.

  1. augustā

Džūkstes pagastā, ceļa Lancenieki-Džūkste-Lestene 5. kilometrā, līdz šim nenoskaidrots automašīnas vadītājs uzbrauca gājējam, kurš negadījumā guva traumas. Autovadītājs atstāja notikuma vietu, par to neziņojot likumā noteiktā kārtībā. Policijā par notikušo ir noformēts ceļu satiksmes negadījuma reģistrācijas protokols.

Slampes pagastā vīrietis, kuram piemērots transportlīdzekļa vadīšanas liegums, vadīja automašīnu «Audi A6», būdams alkohola reibumā. Viņš neizvēlējās drošu braukšanas ātrumu, kā rezultātā nobrauca no ceļa braucamās daļas un uzbrauca šķūnim, to bojājot. Policijā par notikušo sākts viens kriminālprocess un viens administratīvā pārkāpuma process.

Tukumā, Pils ielā, 2006. gadā dzimis jaunietis vadīja elektroskrejriteni, būdams alkohola reibumā, proti, viņa izelpā tika konstatētas 1,65 promiles. Policijā par notikušo sākts administratīvā pārkāpuma process.

Cēres pagastā vīrietis vadīja mopēdu «Keeway Hurricane», būdams alkohola reibumā, proti, viņa izelpā tika konstatētas 0,62 promiles. Policijā par notikušo sākts administratīvā pārkāpuma process.

VUGD

Sestdienas, 14. augusta, vakarā Tukuma novada Tumes pagastā pēc ceļu satiksmes negadījuma ugunsdzēsēji glābēji no avarējušās automašīnas atbrīvoja vienu cilvēku un nodeva viņu Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem. Savukārt neilgi pirms pusnakts Tukuma novada Vānes pagastā dega vieglās automašīnas motortelpa 2 m² platībā.

Svētdienas, 15. augusta, pusdienlaikā Tukuma novada Tumes pagastā dega labības rugāji trīs hektāru platībā, savukārt vakarpusē labības rugāji 2,5 hektāru platībā dega Tukuma novada Vānes pagastā.

Latvijā turpinās ražas novākšana, līdz ar to pieaug izsaukumu skaits uz vietām, kur deg labības rugāji, siena ruļļi un lauksaimniecības tehnika. Ugunsgrēku skaitu un to postošās sekas iespējams mazināt, ievērojot piesardzību, apzinoties iespējamos riskus un tos savlaicīgi novēršot, piemēram, transportlīdzekļu dzinēju izplūdes caurules aprīkojot ar dzirksteļu slāpētājiem un uzraugot, lai dzinēja kolektora un izplūdes caurules savienojuma starplikās nebūtu plīsumu un bojājumu.

 

Ziņo VUGD un Valsts policija

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *