Attēlam ir ilustratīva nozīme

Aizdomās par vairākām zādzībām Tukuma novadā aizturēti 3 vīrieši

Veicot operatīvos meklēšanas pasākumus iepriekš sāktos kriminālprocesos par zādzībām ar iekļūšanu telpās Tukuma novadā, Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Tukuma iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas darbinieki 17. februārī aizdomās par noziedzīgo nodarījumu izdarīšanu aizturēja trīs personas. Kriminālprocesos turpinās pirmstiesas izmeklēšana.

Pagājušajā gadā un šogad Tukuma novadā tika veikta virkne zādzību, kur no jaunceltnēm tika nozagti celtniecības instrumenti, no automašīnām – degviela, kā arī tika veiktas cita veida mantiska rakstura zādzības. Visos gadījumos policija sāka kriminālprocesus pēc Krimināllikuma 175. panta trešās daļas par zādzībām, kas saistītas ar iekļūšanu.

  1. februārī Tukuma iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas amatpersonas aizdomās par minēto zādzību veikšanu aizturēja 1999., 2002. un 2003. gadā dzimušus vīriešus, kuriem šobrīd ir piemērots drošības līdzeklis, kas nav saistīts ar brīvības atņemšanu.

Šobrīd ir noskaidrota šo vīriešu saistība ar 12 zādzībām, kriminālprocesos turpinās pirmstiesas izmeklēšana un tiek pārbaudīta personu iespējamā saistība ar vēl citiem noziedzīgiem nodarījumiem. Jāpiebilst, ka viens no vīriešiem jau iepriekš ir nonācis policijas redzeslokā par līdzīga rakstura likumpārkāpumiem.

Atbilstoši Krimināllikuma 175. panta trešajai daļai par zādzību, ja tā izdarīta iekļūstot dzīvoklī vai citā telpā, soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Atgādinām, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek pierādīta likumā noteiktajā kārtībā.

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *