Attēlam ir ilustratīva nozīme

Aizdomās par degvielas zādzību Tukuma novadā likumsargi pa karstām pēdām aiztur 3 vīriešus

Sestdien, 4. decembrī, pēc pulksten 2.00 naktī Tukuma novada Slampes pagastā tika saņemts trauksmes signāls no videnovērošanas iekārtām, kas piefiksēja personu neatļautu piekļūšanu pie tehnikas degvielas bākām. Likumsargi aizdomās par degvielas zādzību no traktortehnikas tajā pašā naktī aizturēja 1986., 1995. un 1998. gadā dzimušus vīriešus. Par notikušo policijā sākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 175. panta trešās daļas.

Saistībā ar minēto notikumu esam saņēmuši sirsnīgus pateicības vārdus no uzņēmuma, kura īpašumā notika zādzība, valdes locekļa. Viņš raksta: „Vēlos pateikt lietu paldies Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Tukuma iecirkņa darbiniekiem par profesionālu pienākumu pildīšanu, jo īpaši: Dzintaram Černovam, Rihardam Ozolam, Normundam Kacānam

Pateicības autors raksta: „Izraucot uz notikumu vietu, netālu no notikuma vietas sastapu aizdomīgu pretī braucošu automašīnu, kurai sekoju un sazinājos ar policijas darbiniekiem. Likumsargi darbojās ļoti profesionāli, izspēlējot dažādus attīstības scenārijus – ceļus, par kuriem degvielas zagļi varētu pārvietoties. Visbeidzot policijas proaktīvas darbības rezultātā zagļus izdevās aizturēt ar pilnām degvielas kannām un pārējo inventāru, ar kuru palīdzību tika veikta zādzība. Jāņem vērā, ka zagļu aizturēšana notika apmēram 30 km attālumā no zādzības vietas, nosprostojot zagļiem ceļu un liedzot tālāku kustību ar automašīnu, kas pierāda, ka šie policijas darbinieki ļoti labi pārzina novada ģeogrāfiju.”

„Minētie Tukuma iecirkņa policijas darbinieki izrādīja ieinteresētību un vēlmi palīdzēt veiksmīgi atrisināt situāciju, parādīja policijas profesionalitātes spējas darboties sniegotos, miglainos un tumšos laika apstākļos,” norāda uzņēmuma pārstāvis, „Ļoti laba darbu koordinācija – saziņa savā starpā starp policijas ekipāžām un ar mani kā cietušo, labas vietējā apvidus ceļu tīkla zināšanas un īpatnības rezultējās ar ātru un profesionālu aizturēšanu. Uzskatu, ka šie policijas darbinieki būtu pelnījuši, lai viņiem pateiktu lielu paldies un uzslavas vārdus!”

Pateicamies kolēģiem par godprātīgo attieksmi pret darba pienākumiem, neatlaidību un vēlmi palīdzēt, ar savu rīcību vairojot uzticēšanos un drošības sajūtu. Jāpiebilst, ka izmeklēšana kriminālprocesā turpinās. Visiem trīs aizturētajiem vīriešiem, kuri iepriekš ir nonākuši policijas redzeslokā par mantiskiem noziegumiem, piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis.

Atbilstoši Krimināllikuma 175. panta trešajai daļai par zādzību, ja tā izdarīta ar iekļūšanu, var tikt piemērota brīvības atņemšana līdz 5 gadiem.

Atgādinām, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek pierādīta likumā noteiktajā kārtībā.

 

Komentāri

  1. I am really happy to read this web site posts which
    contains lots of useful facts, thanks for providing these data.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *