Valsts svētkos Smārdē, Kandavā un Tukumā

No 16. līdz pat 18. novembrim novadu centros un arī pagastos notika Valsts svētku svinības. Tāpat par godprātīgu darbu vai īpašiem ieguldījumiem sabiedrības labā daudzviet sumināja iedzīvotāju, Engures novadā – arī konkurs «Sakoptākā sēta» dalībnieku un laureātus.

Svētku koncertā«Rakstu rakstiem saule ausa» Šlokenbekas muižā piedalījās: dziedātāja un aktrise Vita Baļčunaite un koncertmeistars Viktors Ritovs, deju studija «Alegorija» (vadītāja Ilva Jirgensone), sieviešu vokālie ansambļi «Randevu» un «Tīne» (vadītāja Gita Vanaga, koncertmeistare Mārīte Folkberga), deju kopa «Tautasdziesma» (vadītāja Iveta Čilipāne), Milzkalnes sākumskolas bērnu vokālajam ansamblim (vadītāja Māra Bērziņa), Smārdes pamatskolas tautas deju kolektīvam «Dzērvītes» (vadītāja Ilze Buka), folkloras kopai «Milzkalnieki» (Anita Apine).

Savukārt Kandavā svētku koncertu atklāja jauktais koris «Kandava», bet noslēdza ar muzikālu uzvedumu «Abavas teiksma» (autori: Jānis Tabūns un Ilze Oliņa. Šoreiz skatuves versiju, kur dziesmas izskanēja “ozola pavēnī“,  kopā bija radījusi grupa «Miera vējos», Zemītes vokālais ansamblis «Sapnī» un draugi. Savukārt apbalvošanas ceremonijas starplaikos ar dziesmu priecēja  Sandra Šteinberga un Evita Erenštreite. Pirms vai pēc pasākuma galerijā «Vējspārns» bija iespēja aplūkot Kandavas mākslinieku izstādi «Dāvana Latvijai»

 

Bet Tukumā izskanēja pašu kolektīvu veidots uzvedums «Teiksma par Rozi» (autori: Valdis Zilvers un Sarma Upesleja).  Mūzikls stāsta par Tukumu Slocenes zāļainos līčos, par ziediem pie pilsētnieku mājām un mazo meitiņu Katrīnu, kas piedzima galdnieka namiņā. No putekļos atrasta balta rozes zieda viņai laimējās izaudzēt rožu krūmu, kura smarža sasniedza kādu puisi jūrmalas ciemā un atveda uz pilsētu. Tā piedzima mīlestība, kas pārdzīvoja karus un postu un kļuva par teiksmu Tukumam. Stāstam uz skatuves dzīvot palīdzēja režisore Liene Bēniņa, teicēja lomā – Jurģis Ožets; mūziklā dziedāja Tukuma Raiņa ģimnāzijas jauktais koris «Savējie» (diriģente Rasma Valdmane) un vokālā grupa «Punktiņi» (vadītāja Inguna Silineviča un Artis Rācenājs), Katrīnas lomā – Madara Diana Salmane un Līga Lebeda, puiša – Renārs Austrums, žīdiņa – Oskars Laugalis, čigānietes – Sanita Apine, uzvedumā dejoja vidējās paaudzes deju kolektīvs «Vidums» (vadītājs Intars Kleinhofs).

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *