Kā zantenieki svētkus svinēja

Nez kurš un kā to ir sarunājis, bet jau ierasts, ka Zantes pagasta svētkos allaž saulīte pa zemes virsu staigā. Arī šis gads nebija izņēmums, un 18. maija sestdiena visus zanteniekus, kā arī viesus sagaidīja ar pavisam vasarīgiem laika apstākļiem. Aktīvākās sacensību disciplīnas tas varbūt padarīja nedaudz grūtāk pieveicamas, taču tāpat – miesu un prātu ielīksmoja.
Vēl viena tradīcija Zantē – ietērpt svētkus kādā noteiktā toņkārtā un šoreiz, iespējams negribēti, bet, pieskaņojoties pirmajiem apsauļošanās gadījumiem, visi bija aicināti tērpties sārtos toņos.

Tāpat kā pērn visbaltākā, šogad – vissārtāk tērptā – bija Elizabete Pavlovska, kas saņēma pārsteiguma balviņu, bet veicināšanas pārsteigumi aizceļoja vēl pie vairākiem lieliem un maziem sārtos toņos tērptajiem zanteniekiem.

Tiktāl par tradīcijām. Taču šogad pašu pirmo reizi svētkos bija arī kādas pavisam īpašas un, var teikt, īpaši Zantei raksturīgas sacensības. Proti, nav noslēpums, ka pagasta brīvprātīgo ugunsdzēsēju kustība nekur citur novadā nav tiks spēcīga un daudzskaitlīga. Un, kā izrādās, ne velti, jo jau no mazotnes jaunieši te apgūst, kā un kur ugunsdzēsēju šļūtenes pievienojamas un kā tās noturēt, lai ūdens strūkla trāpītu tieši vajadzīgajā mērķī. Kopumā, sacenšoties uz ātrumu, sacensībās startēja četras komandas – trīs jauniešu apvienības un prasmīgas dāmas. Daļa no dalībniekiem, kā stāsta pagasta pārvaldes vadītājs un viens no sacensību «Pumpē, vecīt, žigli vien!»  galvenajiem iniciatoriem Jānis Kālis, ir jau ar pieredzi šajā disciplīnā, jo ar panākumiem ir piedalījušies Vislatvijas sacensībās. Vēl salīdzinoši nesen Saldū meitenes iespēja izcīnīt 3. vietu!

 

Vairāk lasiet otrdienas, 21. laikraksta, numurā ŠEIT=>

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *