Jaunpils novada svētkos

Pagājuši jau desmit gadi, kopš Jaunpils uzsāka savu – patstāvīga novada – gājumu. Acīmredzot tāpēc šogad atbildīgie bija sarosījušies, lai novada svētki tiktu svinēti trīs dienu garumā – no 31. maija līdz 2. jūnijam.

Svētkus atklāja ar ekskursiju pa Jaunpils novada uzņēmumiem, bet pēc atgriešanās Jaunpilī visi tika aicināti uz izstādes «Jaunpils novads – ar patstāvību un pāri visam neatkarību» atklāšanu. Laikam jau tādēļ, ka aiz loga lietus negribēja rimties un liela daļa jaunpilnieku jau gatavojās gājienam, izstādes atklāšanā piedalījās tikai daži interesenti. Pēc tam arī tika paceltas glāzes par godu novada svētkiem…, un klāt jau laiks stāties gājienam, kurš sākās centrā pie veikala «top!» un noslēdzās estrādē ar koncertu «Tavas saknes tavā zemē».

Nākamajā dienā lielākā daļa atrakciju notika pie Jaunpils vidusskolas un tās jaunajā stadionā. Jau pirms pusdienas sākās reģistrēšanās ģimeņu un draugu komandām. Tajā pašā laikā sāka darboties  arī mājražotāju tirdziņš, kurā dažādus labumus – ēdamus un acīm baudāmus – pārdeva vietējie ražotāji.

Trešajā dienā. Pēc izlustēšanās zaļumballē, nākamais rīts Jaunpils novadā iesākās pavisam mierīgi – ar dievkalpojumu, pēc tam arī dažādas aktivitātes Jaunpils ūdensdzirnavās, Amatu mājā un viduslaiku sētā «Niedru lijas. Bet bērniem Jaunpils pils laukumā bija sagādāts īpašs pārsteigums – piepūšamās atrakcijas. Trīs dienu svētkus noslēdza kamermūzikas koncerts Jaunpils baznīcā.

Vairāk par svētkiem lasiet otrdienas, 4. jūnija, laikrakstā  ŠEIT

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *