telegraph.co.uk

Zēni gūst traumas divreiz biežāk nekā meitenes

Šovasar palielinājies traumas guvušo bērnu skaits, turklāt zēni traumas gūst vidēji divas reizes biežāk, nekā meitenes. Vislielākais gūto traumu skaits novērojams tieši sākumskolas un pamatskolas vecuma zēnu vidū, analizējot bērnu traumatisma tendences

Šovasar palielinājies traumas guvušo bērnu skaits, turklāt zēni traumas gūst vidēji divas reizes biežāk, nekā meitenes. Vislielākais gūto traumu skaits novērojams tieši sākumskolas un pamatskolas vecuma zēnu vidū, analizējot bērnu traumatisma tendences, secinājuši apdrošināšanas sabiedrības «Ergo» speciālisti. Līdz ar vasaras brīvlaika beigām un bērnu atgriešanos pilsētā, vecākiem jāpievērš lielāka uzmanība bērnu drošībai.

Analizējot šajā vasarā notikušos negadījumus, var secināt, ka bērni visvairāk guvuši dažādas sadzīviskas traumas, kam seko sportojot gūti savainojumi. Tās galvenokārt rodas kritienu rezultātā – sasitumi, brūces, kurām nepieciešamas šuves. Vislielākā riska grupa ir bērni vecumā no 7 līdz 13 gadiem, kuri bieži vien nespēj izvērtēt savas fiziskās spējas un ir neuzmanīgi.

Pozitīva tendence šogad novērota velosipēdistu vidū – aptuveni uz pusi samazinājies galvas traumu skaits. To veicinājis gan velosporta popularitātes pieaugums (velomaratoni), gan vecāku ieinteresētība par bērnu drošību, kā rezultātā bērni arvien vairāk lieto aizsargķiveres. Tomēr riteņbraucēju vidū joprojām bieži izplatītas ir kaulu lūzumu un nobrāzumu traumas.

Līdz šim nelaimes gadījumu apdrošināšanu saviem bērniem galvenokārt iegādājās vecāki, kuru bērni aktīvi nodarbojas ar sportu. Šādas polises nereti tiek noformētas pēc sporta skolu vai interešu izglītības iestāžu pieprasījuma. Vasaras periodos par nelaimes gadījumu apdrošināšanu pastiprināti interesējas nometņu un pasākumu organizatori. Tendences rāda, ka ik gadu apdrošināšanas klienti kļūst arvien izglītotāki un arvien vairāk izvērtē apdrošināšanas nozīmīgumu, piemēram, sporta aktivitāšu cienītāji izvēlas plašākus apdrošināšanas segumus, jo apzinās reālos traumu ārstēšanas izdevumus. Pēdējo divu gadu laikā novērota arī tendence – arvien biežāk nelaimes gadījumu apdrošināšana tiek iegādāta bērniem, lai pasargātu tos no negadījumiem ikdienas sadzīviskās situācijās.

Līdz ar vasaras brīvlaika beigām un bērnu atgriešanos pilsētā palielinās drošības jautājumu aktualitāte, kas īpaši attiecināma uz bērnu dalību ceļu satiksmē. Arī iestājoties rudens tumšajam laikam, bērni turpina pārvietoties ar velosipēdiem, skrituļslidām, skeitbordu u.c., nereti aizmirstot par elementārām drošības normām – ķiverēm, aizsargiem, atstarotājiem, kā arī par ceļu satiksmes noteikumiem. Atrodoties uz ielas, nav ieteicams austiņās klausīties mūziku, jo šādos apstākļos tiek novērsta uzmanība no apkārtējām skaņām un norisēm ceļu satiksmē.

Lai vecākiem un skolotājiem atgādinātu par bērnu drošību, «Ergo» jau 11. gadu rīko bērnu drošībai veltītu akciju, kuras devīze šogad ir «Drošam solim katru dienu!». Akcijas laikā speciālisti apmeklēs Latvijas izglītības iestādes, informējot skolotājus un vecākus par to, kā pasargāt bērnus no nelaimes gadījumu radītajām sekām. Akcijas laikā vecākiem būs iespējams iegādāties nelaimes gadījumu apdrošināšanu, kas ietver arī skolas somas un tās satura apdrošināšanu, savukārt bērni saņems atstarotājus, kuru lietošana īpaši svarīga, atrodoties uz ielas diennakts tumšajā laikā. Kopumā akcijas laikā 11 gados «Ergo» skolēniem uzdāvinājis jau vairāk nekā 100 000 atstarotājus.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *